ده مزیت سرمایه گذاری در ترکیه

برای کسانی که می خواهند در ترکیه سرمایه گذاری کنند دلایل موجه زیادی وجود دارد . درست است که مالیات های پایین و امکانات حمایت های دولتی جزو مهم ترین دلایل هستند ، اما مزیت های سرمایه گذاری در ترکیه تنها محدود به این موارد نمی شود .

سرمایه گذاری در ترکیه هم برای سرمایه گذاران داخلی و هم خارجی مزیت های زیادی به همراه دارد . طبق ارزیابی های آژانس معرفی و پشتیبانی سرمایه گذاری وزات خانه ده دلیل برای سرمایه گذاری در ترکیه به شرح زیر می باشد :

۱.اقتصاد

مطابق داده های موسسه آمار ترکیه در ۱۲ سال اخیر تولید ناخالص داخلی از ۲۳۱ میلیارد دلار آمریکا به ۸۰۰ میلیارد دلار رسیده است . مجددا در همین سال ها در ترکیه که رشد پایدار خود را ادامه می داده متوسط تولید ناخالص داخلی واقعی سالانه به طور میانگین ۴/۷ درصد افزایش یافته است .

۲.جمعیت

مطابق داده های دفتر آماری اروپا ترکیه در مقایسه با اتحادیه اروپا دارای بیشترین جمعیت جوان می باشد . جمعیت آن طبق داده های موسسه آماری ۷۷/۷ میلیون نفر است . نصف جمعیت زیر مرز ۳۰/۷ سالگی قرار دارند . ترکیه هنوز هم دارای جمعیتی جوان ، پویا و چند فرهنگی می باشد . ( موسسه آمار ترکیه ، ۲۰۱۴ )

۳.نیروی کار ماهر

طبق داده های موسسه آمار ترکیه ، با افزایش بازده کاری دارای جمعیت بیش از ۲۹/۲ میلیون جوان و تحصیل کرده می باشد . ترکیه سالانه ۶۱۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاهی ( ۲۰۱۲ ، مرکز گزینش و انتصاب دانشجویی ) و بالای ۷۰۰ هزار فارغ التحصیل دبیرستان ( ۲۰۱۲، موسسه آمار ترکیه) دارد .

۴.فضای سرمایه گذاری آزاد

ترکیه به سرمایه گذاران با صنعت قوی ، فرهنگ خدماتی ، قدرت بین المللی ، ضمانت انتقال و شرایط سرمایه گذاری رقابتی را ارائه می دهد .

۵.موقعیت مرکزی

ترکیه به دلیل قرار گرفتن در مرکز اروپا ، آسیا ، خاورمیانه و آفریقای شمالی دارای موقعیت مرکزی می باشد. با این موقعیت ترکیه ، دسترسی به ۱/۵ میلیارد مشتری ممکن می باشد . همچنین به لحاظ موقعیت دارای عملکرد ارتباطی به مانند پلی بین مناطق شرق و غرب و شمال و جنوب می باشد .

۶.زیر ساخت

هنگام بررسی بخش های حمل و نقل ، ارتباطات از راه دور و انرژی در ترکیه می بینیم که زیرساخت های فنی پیشرفته ای در آن قرار دارند. ضمن وجود مزیت دسترسی به اروپای مرکزی و شرقی از طریق شبکه ریلی ، جایگزین های حمل و نقل دریایی ارزان قیمت نیز روش دیگری در آن می باشند .

۷.تشویق های دولت

با امکانات تشویقی و مقادیر مالیاتی کاهش یافته برای سرمایه گذاری های استراتژیک ، سرمایه گذاری های بزرگ و سرمایه گذاری های منطقه ای ، سرمایه گذاری در ترکیه مزیت های زیادی را برای اشخاص به ارمغان می آورد .

۸.تجارت آزاد

از سال ۱۹۹۶ به بعد ترکیه دارای توافق نامه اتحادیه گمرکی با اتحادیه اروپا و تجارت آزاد با بیست کشور می باشد .

۹.نقطه کلیدی در انتقال انرژی

بیش از ۷۰ درصد ذخایر انرژی اولیه ثابت شده در جهان در مناطق نزدیک به ترکیه واقع شده اند . اروپا که بیشترین مصرف انرژی را دارد ، با قرار گرفتن در غرب ترکیه ، آن را تبدیل به نقطه مرکزی در انتقال انرژی و پایانه انرژي در منطقه کرده است .

۱۰.بازار بزرگ داخلی

طبق داده های موسسه آمار ترکیه با داشتن ۳۵/۹ میلیون نفر گردشگر ، بیش از ۱۶۶ میلیون مسافر هوایی ، ۵۷ میلیون کاربر کارت اعتباری ، ۷۱/۹ میلیون مشترک تلفن همراه و ۳۹/۹ میلیون مشترک اینترنت باند پهن دارای بازار داخلی بزرگی می باشد .

 

منبع : https://ekonomist.co/ekonomist/turkiye-de-yatirim-yapmak-6699/

برای اطلاع از آخرین قوانین خرید ملک و دریافت اقامت ترکیه در خبر نامه ما عضو شوید

اشتراک شما ایجاد شد

WhatsApp تماس سریع با واتساپ