رشد ۷/۴ درصدی اقتصاد ترکیه موفقیت بزرگی به شمار می رود

اکرم دمیرتاش رئیس هیئت مدیره اتاق بازرگانی ازمیر با بیان وجود ریسک های جغرافیایی- سیاسی موجود، بی ثباتی و مبارزه با تروریسم، رشد ۷/۴ درصدی اقتصاد ترکیه را موفقیت بزرگی دانست. وی گفت سال ۲۰۱۸ را نیز باید با همان پویایی فعالیت کنیم.

به گفته دمیرتاش اقتصاد ترکیه در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۷ ، رشد ۷/۳ درصد و در کل سال ۲۰۱۷ نیز رشد ۷/۴ درصدی داشته است. رشد ۷/۴٪  بیشترین نرخ رشد ۴ سال اخیر می باشد. در برنامه میان مدت ۲۰۱۸-۲۰۲۰ رشد مورد انتظار برای سال ۲۰۱۷، ۵/۵ درصد بوده است. بدین ترتیب سال ۲۰۱۷ را بیش از هدف مورد انتظار برنامه میان مدت تمام کردیم. ترکیه با این میزان رشد در بین کشورهای سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی با رشد ۸/۴ درصدی بعد ایرلند سریع ترین رشد را داشته است.

دمیرتاش اذعان کرد مطابق بررسی های بخش های مختلف در سال ۲۰۱۷ بخش کشاورزی ۴/۷ ٪، بخش صنعت ۹/۲ ٪، بخش ساخت و ساز ۸/۹ ٪ و بخش خدمات نیز ۱۰/۷٪ افزایش رشد داشته است؛ وی افزود به ویژه نقش بخش ساخت و ساز در این رشد چشمگیر بوده است.  او گفت: با وجود ریسک های جغرافیایی- سیاسی موجود در منطقه و بی ثباتی سیاسی، و نیز وجود عملیاتی که برای مقابله با تروریسم انجام می دهیم دستیابی به چنین رقم توسعه ای برای ما بسیار موفقیت آمیز می باشد.

در این موفقیت در کنار ثبات سیاسی حمایت دولت از بخش واقعی و سیاست های تشویقی نقش مهمی را دارا می باشند. مشکلات ساختار اقتصادی موجود در ترکیه از قبیل نرخ بهره، تورم، کسری بودجه و بی کاری با این رشد عظیم قابل جبران خواهد بود. در سال ۲۰۱۸ نیز باید با همین روند به رشد خود ادامه دهیم. به ویژه بخش ساخت و ساز باید مورد حمایت قرار گیرد.

 

منبع :   http://www.izto.org.tr/tr/ehaber/type/read/id/5023

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد