شرط خرید ملک 1 میلیون دلاری برای کسب حق شهروندی ترکیه  برای خارجیان ، به 300 هزار دلار کاهش می یابد .که انتظار می رود این تصمیم امتیاز بسیار خوبی  برای بخش سرمایه گذاری و ساختمان باشد .

کشور ترکیه برای جذب بیشتر سرمایه گذاران خارجی و افزایش فروش ملک ، در حال ایجاد تغییرات جدی در این خصوص می باشد  .با توجه به ماده ای که  به قانون Torba Yasa  که انتظار می رود در ماه می صادر شود ، اضافه خواهد شد شرط خرید ملک 1 میلیون دلاری برای کسب شهروندی در ترکیه به 300 هزار دلار کاهش خواهد یافت.

امتیاز بسیارخوبی برای بخش سرمایه گذاری خواهد بود

نمایندگان بخش سرمایه گذاری  نیز در Uludağ Ekonomi Zirvesi با پاسخ به سوالات روزنامه Sabah  ،این خبر را تایید کردند .دکتر فیض الله یتگین رئیس هیئت مدیره GYODER  با اشاره به اینکه منتظر رسمی شدن این خبر در ماه می هستند ، بیان کرد :” این برنامه ریزی هم برای اقتصاد ترکیه و هم برای بخش ساختمان امتیاز بسیار خوبی خواهد بود. املاک با ارزش 1 میلیون دلار و بیشتر حدود تنها 3-2 درصد بازار را تشکیل می دهند . با توجه به تحقیقات انجام شده ، خارجیان املاکی با ارزش 300-100 هزار دلار را انتخاب می کنند .”

مراحل کار باید با سرعت بیشتری انجام شود

فیض الله یتگین ،همچنین بیان کرد ، دلیل خرید ملک کمتر از طرف سرمایه گذاران خارجی غیر منقول ، مشکل قانون اولیه  می باشد .یتگین اضافه کرد :” برای پروژه ای که پروانه آن را دریافت کرده اید ، ممکن است در مرحله سکونت با “امکان اسکان وجود ندارد ” روبه رو شوید . و همچنین بیان کرد : باید به مراحل انتقال سند به خریداران خارجی سرعت بخشید . ضیا ییلماز رئیس هیئت مدیره شرکت DAP نیز در این خصوص چنین بیان کرد : فروش سالانه غیر منقول به خارجیان در ترکیه 4.6 میلیارد دلار می باشد در حالیکه این رقم در لندن 48 میلیارد دلار است ، ما می توانیم این مبلغ را به 20 میلیارد دلار افزایش دهیم.

راه کسب شهروندی ترکیه سال گذشته باز شد

راه کسب شهروندی با سرمایه گذاری 2 میلیون  دلاری و یا خرید خانه به ارزش 1 میلیون دلار ،بدون هیچ شرط دیگری سال گذشته باز شده است. با توجه به خبر منتشر شده در روزنامه رسمی  و ” با ایجاد تغیییرات در مقررات مربوط به  اجرای قانون شهروندی ترکیه ” : اشخاصی که حداقل 2 میلیون دلار سرمایه گذاری ثابت داشته باشند که از طرف وزارت اقتصاد تثبیت شود و یا اینکه خانه ای به ارزش 1 میلیون دلار خریداری کرده و تعهد بدهند که تا 3 سال ملک را به فروش نخواهند رساند ، با حکم هیئت وزیران می توانند حق شهروندی ترکیه را کسب کنند . نمایندگان بخش غیر منقول برای اینکه این مبلغ را کاهش دهد مدت زیادی است که در حال فعالیت هستند .

منبع: https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2018/03/25/300-bin-a-vatandaslik

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد