صادرات میوه و سبزیجات ترکیه به روسیه: نارنگی در صدر جدول!

طی سه ماه نخست سال 2018 ترکیه از صادرات ۲۵۸۷۱۲ تن میوه و سبزیجات به روسیه درآمدی حدود ۱۵۹063024 دلار داشته است. در این سه ماهی که از صادرات میوه و سبزیجات به روسیه می‌گذرد، نارنگی با ۷۴119 تن صادرات، رتبه نخست را کسب کرده است. صادرات نارنگی طی این مدت، نسبت به مدت مشابه سال قبل، به لحاظ کمیت افزایش ۳۱ درصدی داشته، به لحاظ قیمت نیز با افزایش ۳۶ درصدی همراه بوده است. تنها از صادرات همین میوه مبلغ ۴۲365295 دلار برای ترکیه به دست آمده است. بعد از نارنگی، به ترتیب، لیمو با 50375 تن، پرتقال با 32325 تن و سیب با 22625 تن در جدول صادرات میوه و سبزیجات به روسیه قرار می‌گیرند.

مصرف کنندگان روسی محصولات ترک را ترجیح می‌دهند

به گفته احمد حمدی گوردوغان، رئیس هیئت مدیره اتحادیه صادرکنندگان کارادنیز شرقی و نایب رئیس بخش اتحادیه صادرکنندگان میوه و سبزیجات ترکیه، در صادرات کلی میوه و سبزیجات صورت گرفته به روسیه طی سه ماه نخست سال 2018 نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ کمیت ۹۱٪ و به لحاظ قیمت نیز ۱۱۲٪ افزایش مشاهده شده است. او افزود: « همه ساله، بیش از هر چیز، میوه و سبزیجات به روسیه صادر می‌شود. به همین دلیل، روسیه جزو بازارهای اصلی این حوزه به شمار می‌‍رود.» وی با بیان صادرات محصولات تازه و درجه یک ترکیه به روسیه گفت: « مصرف کنندگان روسی محصولات ترک را ترجیح می‌دهند.»

خواهان لغو تمامی محدودیت‌های پیش رو از سوی روسیه هستیم

گوردوغان ضمن اشاره به محدودیت‌هایی در زمینه صادرات میوه و سبزیجات، ادامه داد: «هرچند که محدودیت های اعمال شده در زمینه صادرات میوه و سبزیجات ترکیه از سوی روسیه رفع شده، اما ادامه محدودیت‌ها در صادرات گوجه فرنگی تاثیر منفی در صادرات‌ ما دارد؛ چراکه باعث ایجاد رقابت ناعادلانه میان ترکیه و صادرکنندگان دیگر می‌شود. با حذف این محدودیت، روسیه می‌تواند اطمینان داشته باشد که گوجه فرنگی مورد نیازش با قیمت بسیار خوبی از سوی ما تامین خواهد شد. از این رو خواهان لغو تمامی محدودیت‌های پیش رو از سوی روسیه هستیم. رفع این محدودیت‌ها قطعا به سود هر دو طرف خواهد بود.»

منبع :     http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/rusyaya-en-cok-mandarin-ihrac-edildi-360016.html

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد