ترکیه در تشخیص سرطان به رقم ۱۰۰ درصدی دست یافت

دکتر حسین ایلتر، مدیر کل بهداشت عمومی وزارت بهداشت ترکیه، طی سخنرانی‌ای، که در ماه آوریل به مناسبت هفته سرطان داشت، بیان کرد که سرطان در رتبه‌بندی علل مرگ و میر در جهان، بعد از بیماری‌های قلبی- عروقی در جایگاه دوم قرار دارد. او افزود: « در سال ۲۰۱۴، در ۸۱ استان ترکیه مراکز فعال تشخیص و درمان سرطان آغاز به کار کرده‌اند و هم اکنون توانسته‌ایم در زمینه تشخیص سرطان به رقم ۱۰۰درصدی دست یابیم. »

فراوانی سرطان نسبت به آمریکا و اروپا کمتر است

طبق گفته‌های دکتر ایلتر، هنگام ارزیابی آمارهای ۵ ساله ترکیه در زمینه سرطان، هیچ گونه افزایش یا کاهشی در فراوانی سرطان به چشم نمی‌خورد. فراوانی سرطان در ترکیه در مقایسه با کشورهای پیشرفته مثل آمریکا و کشورهای اروپایی بسیار پایین‌تر است.

مراکز فعال تشخیص و درمان سرطان در ۸۱ استان ترکیه

ایلتر با بیان اهمیت آمارهای کشور در مشخص کردن مسیر توسعه پروژه‌ها برای غربالگری و حفاظت در مقابل سرطان گفت: « مهم‌ترین اصل در کنترل سرطان، آمارهای کامل و قابل اطمینان است. در سال ۲۰۱۴، در ۸۱ استان ترکیه مراکز خدمات فعال تشخیص و درمان سرطان آغاز به کار کرده‌اند و هم اکنون در زمینه تشخیص سرطان به رقم ۱۰۰ درصد دست یافته‌ایم. » وی با اشاره به اهمیت تشخیص زود هنگام سرطان، گفت: « تشخیص زودهنگام انواع سرطان، بررسی یافته‌ها و انتقال بیماران برای بررسی‌های پیشرفته، باعث افزایش میزان درمان‌های موثر می‌شود. به همین علت، برنامه‌های تشخیص زودهنگام سرطان باید در کنار افزایش دانش جامعه، کارکنان بهداشتی و سیاست‌گذاران باشد تا درمان به خوبی صورت پذیرد. »

او افزود: « هم اکنون در کشور ترکیه برای درمان سرطان‌های سینه، دهانه رحم و روده بزرگ برنامه‌های غربالگری، مطابق با آمارهای جامعه و نوع بیماری در حال انجام است. به جهت غربالگری سرطان، مبتنی بر آمارهای جامعه، مراکز تشخیص زودهنگام، بازرسی و آموزش سرطان در سطح کشور (KETEM) تاسیس شده، که در حال حاضر ۱۹۹ مرکز در حال فعالیت‌اند. ۳۳ مورد از این مراکز به صورت سیار خدمت‌رسانی می‌کنند. مراکز KETEM که جدیدا تاسیس می‌شوند نیز تا حد امکان در خارج از بیمارستان‌ها، با دسترسی آسان و به شکل مراکز زندگی سالم طراحی شده‌اند تا بیماران بتوانند راحتی و آرامش لازم را در آن‌ها کسب کنند. »

منبع : http://www.trthaber.com/haber/saglik/turkiye-kanser-kaydinda-yuzde-100e-ulasti-358012.html

 

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد