حمایت های چند میلیون دلاری ترکیه برای آژانس هایی که مسافران کشتی کروز می‌آورند

پیش‌بینی می‌شود از آژانس‌های درجه A که گردشگران را برای سفر با کشتی کروز به ترکیه می‌آورند، برای امسال، ۱۲ میلیون دلار و برای سال آینده نیز ۱۷ میلیون دلار حمایت شود.

ترکیه و کشتی‌های کروز!

تا سال ۲۰۱۵، حدود ۱۰ درصد گردشگران ترکیه خواهان سفر با کشتی‌های کروز این کشور بودند. اما به دنبال جنگ‌هایی که در کشورهای همسایه اتفاق افتاد و اثرات منفی این اتفاقات، از سال ۲۰۱۶، تقاضا برای مسافرت با کشتی‌های کروز به شدت کاهش یافت. به همین دلیل، وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اقدامات جدیدی به منظور جذب گردشگر برای کشتی‌های کروز خود انجام داد. جهت برطرف کردن اثرات منفی روی گردشگری کشتی‌های کروز، برای نخستین بار در ۱۷ جولای ۲۰۱۷، با تصمیم اتخاذ شده از سوی هیئت وزیران، روند حمایت از آژانس‌های مسافرتی درجه A، که برای کشتی‌های کروز به ترکیه مسافر می‌آورند، آغاز شد. بدین ترتیب، به آژانس‌هایی که برای کشتی‌های کروز با ظرفیت ۷۵۰ نفر یا بیشتر، مسافر بیاورند، به ازای هر نفر ۳۰ دلار تعلق می‌گیرد. به این ترتیب، وزارتخانه تقریبا به ازای هر ۲۸ هزار گردشگر، ۸۴۰ هزار دلار پرداخت می‌کند.

افزایش تعداد گردشگر به میزان 25 درصد

از سویی دیگر، به منظور گسترش گردشگری در ۱۲ ماه سال و افزایش تعداد گردشگران در فصول کم رونق به بنادری که خدمات کروز ارائه می دهند، تصمیم گرفته شده است که حمایت‌ها از تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۸ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ ادامه داشته باشد. به این منظور، به آژانس‌های درجه A که برای کشتی‌هایی با ظرفیت ۱۰۰نفر و بیشتر گردشگر بیاورند، به ازای هر گردشگر خارجی طی ماه‌های ژانویه، فوریه، مارس، آوریل، نوامبر، دسامبر ۴۵ دلار، ماه‌های مه و ژوئن ۳۵ دلارو ماه‌های جولای، اوت، سپتامبر و اکتبر نیز ۲۵ دلار پرداخت می‌شود. این حمایت از سوی روزنامه رسمی هیئت وزیران نیز منتشر شده است.

همچنین ترکیه به منظور افزایش درآمد گردشگری حاصل از کشتی‌های کروز، برای کسانی که تنها برای سوار و پیاده شدن از این کشتی‌ها به ترکیه می آیند، حمایت‌های سابق خود را به 50 درصد افزایش داده است. وزارتخانه در نظر دارد با این حمایت‌ها تعداد گردشگرانی را که برای مسافرت با کشتی‌های کروز به ترکیه می آیند را نسبت به سال گذشته به میزان ۲۰-۲۵ درصد افزایش دهد.

منبع : http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/kruvaziyerle-turist-getiren-acentelere-milyonlarca-dolarlik-destek-361439.html

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد