ترکیه با فروش مسکن به خارجیان طی 15 سال اخیر، 42 میلیارد دلار درآمد داشته است

مطابق داده های بانک مرکزی (TCMB)، ترکیه با فروش مسکن به خارجیان طی 15 سال اخیر، 42 میلیارد دلار درآمد داشته است.

از سال 2013 که قانون متقابلیت تغییر کرد، ترکیه شاهد افزایش چشمگیر درآمد حاصل از فروش مسکن به خارجیان بوده است. در سال ۲۰۰۳، درآمد حاصل از فروش مسکن به خارجیان ۹۹۸ میلیون دلار بوده است. این رقم در سال ۲۰۰۴، به ۱ میلیارد و ۳۴۳ میلیون دلار و در سال ۲۰۰۵ به ۱ میلیارد و ۸۴۱ میلیون دلار افزایش یافت.

در سال ۲۰۰۶، درآمد حاصل از فروش مسکن به خارجیان به بیش از ۲ میلیارد دلار رسید. این درآمد که در سال ۲۰۰۶، ۲ میلیارد و ۹۲۲ میلیون دلار بود، در سال ۲۰۰۷ به ۲ میلیارد و ۹۲۶ میلیون دلار و در سال ۲۰۰۸ نیز به ۲ میلیارد و ۹۳۷ میلیون دلار صعود کرد. اما در سال ۲۰۰۹ رقم مذکور به ۱ میلیارد و ۷۸۲ میلیون دلار کاهش یافت.

روند فروش مسکن به خارجیان بعد از سال ۲۰۰۹ مجددا رشد پیدا کرد و در سال ۲۰۱۰، به ۲ میلیارد و ۴۹۴ میلیون دلار، در سال ۲۰۱۱ به ۲ میلیارد و 31 میلیون دلار و در سال ۲۰۱۲ به ۲ میلیارد و ۶۳۶ میلیون دلار رسید.

سال 2013 نقطه عطف در زمینه فروش مسکن به خارجیان

با تغییر قانون متقابلیت در سال ۲۰۱۳ ، درآمد حاصل از فروش مسکن به اتباع خارجی هر ساله افزایش می‌یابد. به طوری که، درآمد حاصل از فروش مسکن به خارجیان در سال ۲۰۱۳، ۳ میلیارد و ۴۹ میلیون دلار، در سال ۲۰۱۴، ۴ میلیارد و ۳۲۱ میلیون دلار، در سال ۲۰۱۵، ۴ میلیارد و ۱۵۶ میلیون دلار، در سال ۲۰۱۶، ۳ میلیارد و ۸۹۰ میلیون دلار و در ۲۰۱۷ نیز ۴ میلیارد و ۶۴۳ میلیون دلار بوده است.

به این ترتیب طی دوره ۲۰۱۷- ۲۰۰۳ مجموع درآمد حاصل از فروش مسکن به خارجیان ۴۱ میلیارد و ۹۵۱ میلیون دلار شده است. از طرفی، فروش مسکن به خارجیان آغاز خوبی در سال ۲۰۱۸ داشته، در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۷ ، ۲۰ درصد افزایش یافته است. انتظار می‌رود رقم کل درآمد فروش مسکن به خارجیان در پایان سال ۲۰۱۸، به ۵۰ میلیارد دلار نیز برسد.

 

منبع : http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/yabancilara-15-yilda-42-milyar-dolarlik-konut-satildi-365969.html

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد