بخش خودروسازی ترکیه برای رکورد جدیدی آماده می شود

خیری اِرجه مدیر کل انجمن توزیع کنندگان خودرو گفت: احتمال بهبود تولید و صادرات خودرو طی سال جاری نسبت به سال گذشته که رکورد زده بود، بالا می باشد.

به گفته خیری اِرجه مدیر کل انجمن توزیع کنندگان خودرو(ODD) ، که برای شرکت در “Bursa OtoShow 2018” به شهر بورسا آمده بود سال ۲۰۱۷ به لحاظ تولید و صادرات پربازده بوده اما در زمینه فروش داخلی در مقایسه با سال ۲۰۱۶ ، افت ۲ درصدی داشته است.

وی با تاکید به این که بزرگترین بازار صادراتی ترکیه، اروپا می باشد، اذعان نمود که به موازات بهبود وضعیت در اروپا، صادرات ترکیه نیز افزایش یافته است. در نتیجه پذیرش محصولات جدید تولید شده در ترکیه توسط اروپا، سال گذشته صادراتمان را با رکورد ۱ میلیون و ۳۳۳ هزار عدد به ثبت رساندیم. بخش خودروسازی در بازار داخلی تا ماه آوریل سال جاری عملکرد خوبی داشته، افت ۶ درصدی در ماه آوریل باعث شد تا دوره ۴ ماهه را با پسرفت ۱ درصدی به پایان برسانیم . در دوره ژانویه- آوریل سال جاری بازار خودرو نسبت به مدت مشابه سال گذشته  با کاهش ۱/۰۹ درصدی به ۲۲۹ هزار و ۵۵۶ دستگاه رسید. در همین دوره فروش خودرو با رشد ۱/۹۹ درصدی به ۱۷۷ هزار و ۴۱۸ دستگاه رسید، بازار خودروی تجاری سبک نیز با کاهش ۱۰/۲۹ درصدی به ۵۲ هزار و ۱۳۸ دستگاه نزول پیدا کرد.

ممکن است در تولید و صادرات به ارقام بالای سال گذشته دست یابیم

اِرجه اظهار داشت پیش بینی می کنند فروش بازار داخلی در سال جاری حوالی ۹۲۵- ۹۷۵ هزار دستگاه شود. سال گذشته را با فروش ۹۸۰ هزار تایی به پایان رساندیم. در نتیجه ممکن است در سطح پایین تری قرار بگیریم. بهبود در بازارهای اروپا ادامه دارد. احتمال بهبود وضعیت نسبت به سال گذشته که رکورد تولید و صادرات شکسته شده بود، وجود دارد. می توانیم به لحاظ تولید و صادرات به بالاتر از حد سال قبل برسیم. در سه ماه نخست سال به لحاظ مازاد تجارت خارجی عملکرد بسیار خوب، ادامه می یابد. چنانچه بتوانیم به لحاظ بازار داخلی نیز به ارقام سال گذشته دست یابیم، احتمال این که امسال را با موفقیت به پایان برسانیم وجود دارد.

 

منبع :

http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/otomotiv-sektoru-yeni-rekora-hazirlaniyor-364551.html

 

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد