ترک ها در اینترنت بیشتر از همه بیماری های پوستی را جست و جو می کنند

با توجه به تحقیقات ، ترک ها در اینترنت بیشتر از همه بیماری های پوستی را جست و جو می کنند.سایت اینترنتی «تقویم دکتر» که محققین بهداشت، پرسنل بهداشت، پزشکان و متخصصین را گرد هم آورده است، با بررسی جست و جو های ۴۶ میلیون کاربر سایت،تحقیقی انجام داد.

بیماری های پوستی، آلرژی و هموروئید در ۳ رتبه نخست

طبق نتایج بررسی، برای انجام تحقیق در زمینه سلامت، اینترنت به عنوان نخستین منبع مورد استفاده قرار می گیرد. در ترکیه که از هر دو نفر، یکی از آن خود را به عنوان کاربر اینترنتی معرفی می کند، تعداد کاربرانی که در زمینه سلامت از اینترنت استفاده می کنند نیز زیاد است. بیماری های پوستی در رتبه نخست بیماری هایی که در سطح کشور راجع به آن جست و جو می شود، قرار دارد. به دنبال آن آلرژی و هموروئید قرار دارند. درصد جست جوهای انجام گرفته در باره این موضوعات به ترتیب   ۳/۹۷ ٪ ،۲/۵۹ ٪ و ۲/۴۷ ٪ می باشد.

در رشته درماتولوژی، «خال» و «لک های پوستی» ۷/۷ ٪ را به خود اختصاص می دهد، در رشته بیماری های زنان و زایمان نیز «حاملگی پرخطر» و « واژینیسموس» ۳/۱۸ ٪ را از آن خود کرده است.

دیابت در هر شهری در ۱۰ رتبه نخست قرار دارد

دیابت که جزو بیماری هایی است که از سوی کاربران به میزان زیاد بررسی می شود هرچند در ۳ رتبه نخست قرار نگرفته است اما تقریبا در هر شهری در ۱۰ رتبه نخست قرار گرفته است. تخمین زده می شود جدای از مناطق مختلف کشوری فراگیر بودن آن در سطح کشور از اصلی ترین دلایل این بررسی است.

در مورد بیماری سرطان، وضعیت متفاوت تر است . از آنجایی که این بیماری بسیار جدی می باشد، در مرحله بررسی و کسب اطلاعات، تا زمانی که تشخیص داده نشده باشد هیچ کس نمی تواند به مبتلا شدن به آن اقرار نماید. این نیز باعث می شود در حوزه این بیماری بررسی های زیادی توسط کاربران صورت نگیرد. سرطان جزو ۳۰ بیماری که بیش از همه بررسی می شود، دیده نمی شود. بعد از تشخیص نیز بیماران عموما با پزشکان ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را به طور مستقیم از او می پرسند.

زنان فعال ترند

زنان نسبت به مردان با میزان ۵۹/۵ ٪ در زمینه بررسی های پزشکی و استفاده از ابزارهای تکنولوژی هنگام انجام این بررسی ها، فعال تر می باشند. در مورد رده سنی نیز دیده شده که طیف سنی ۲۵-۳۴ با ۴۳/۲٪ بیش از بقیه فعال هستند. به دنبال آن طیف سنی ۳۵-۴۴ با ۲۴٪ قرار دارد. در هر دو رده سنی زنان بیش از مردان در این زمینه تحقیق می کنند. هنگام بررسی۱۰ مورد از بیشترین بیماری ها و نشانه های آن نیز این شکاف جنسیتی به چشم می خورد.

 

منبع : http://www.trthaber.com/haber/saglik/turkiye-internette-en-cok-cilt-hastaliklarini-arastiriyor-354632.html

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد