ازمیر روغن زیتون را تولید و آمریکا آن را مصرف کرد

بخش تولید زیتون و روغن زیتون در دوره ژانویه- مارس با فروش خارجی ۱۶۹ میلیون دلاری به بیشترین صادرات سه ماه نخست تمامی زمان ها دست یافت.

مطابق داده های مجمع صادر کنندگان ترکیه صادرات زیتون و روغن زیتون در سه ماه نخست سال در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۷ با رشد ۹۷/۱ ٪ به ۱۶۹ میلیون و ۱۴ هزار دلار رسید. در سه ماه نخست سال گذشته ارزش صادرات صورت گرفته ۸۵ میلیون و ۷۷۲ هزار دلار بود. میزان صادارت زیتون و روغن زیتونی که طی سه ماه نخست سال جاری صورت گرفته، به عنوان بالاترین رقم صادرات سه ماه نخست سال به ثبت رسید.

بزرگترین بازار بخش، آمریکا می باشد

ازمیر روغن زیتون

از فروش زیتون و روغن زیتون در ماه های ژانویه- مارس به ارزش کل ۱۶۹ میلیون و ۱۴ هزار دلار، ۵۷ میلیون و ۵۷۲ هزار دلار از آن متعلق به آمریکا بوده است. ۲/۵ برابر شدن صادرات این بخش به آمریکا در سه ماه نخست سال در مقایسه با سال ۲۰۱۷ نیز قابل توجه می باشد. کشورهایی که بعد از آمریکا بیشترین واردات را داشته اند  به شرح اسپانیا با ۳۱/۲ میلیون دلار، آلمان با ۱۲/۵ میلیون دلار، عربستان سعودی با ۹/۷ میلیون دلار، ایتالیا با ۸ میلیون دلار و عراق با ۷/۷ میلیون دلار بوده است.

همچنین این بخش فروش، خارجی به رومانی به ارزش ۴/۷ میلیون دلار، ژاپن ۴/۱ میلیون دلار، مراکش ۴ میلیون دلار، ساحل عاج ۲/۱ میلیون دلار، بریتانیا ۱/۸ میلیون دلار، ایران ۱/۶ میلیون دلار، بلغارستان ۱/۴ میلیون دلار، کانادا ۱/۲ میلیون دلار، هلند ۱/۱ میلیون دلار، کلمبیا ۱/۱ میلیون دلار، اسرائیل ۱ میلیون دلار، استرالیا ۱ میلیون دلار داشته و بدین ترتیب توانسته به ۱۹ کشور فروش بالای ۱ میلیون دلاری انجام دهد.

روغن زیتون ترکیه در ۱۰۶ نقطه

در این حوزه طی سه ماه نخست سال بیشترین میزان فروش متعلق به کشور آمریکا بوده است. در ماه های ژانویه- مارس سال گذشته ۱۶/۶ میلیون دلار زیتون و روغن زیتون به آمریکا صادر شده، طی دوره ژانویه- فوریه ۲۰۱۸ فروش خارجی مازاد بالغ بر 41 میلیون دلاری انجام شد.

به دنبال آمریکا، کشورهای اسپانیا، آلمان، عربستان سعودی، ایتالیا و عراق در زمینه صادرات زیتون و روغن زیتون در جایگاه مهمی قرار دارند. این بخش محصولات خود را در سه ماه نخست سال گذشته به ۹۹ نقطه صادر کرد، در حالی که در سه ماه نخست سال جاری تنوع بازار را افزایش داده و توانست محصولاتش را به ۱۰۶ نقطه صادر کند.

ازمیر پیشگام در صادرات

ازمیر طی سه ماه نخست سال با فروش خارجی ۸۰ میلیون و ۹۵۱ هزار دلاری تقریبا نزدیک به نصف فروش زیتون و روغن زیتون را به تنهایی به عهده گرفت. بعد از ازمیر، استانبول با فروش ۳۴ میلیون و ۴۳۷ هزار دلاری بیشترین فروش را داشته است. صادرات استانبول در دوره ژانویه- مارس سال ۲۰۱۸ در مقایسه با همین مدت در ۲۰۱۷، ۲/۵ برابر شد.

از جمله شهرهایی که در این بخش صادرات بالای ۱ میلیون دلار داشته اند عبارتند از: هاتای ۱۰/۳ میلیون دلار، آیدین ۹/۸ میلیون دلار، بالیک اِسیر ۹/۴ میلیون دلار، بورسا ۷/۴ میلیون دلار، مانیسا ۴/۸ میلیون دلار، قاضی آنتِپ ۴ میلیون دلار، مَرسین ۲/۲ میلیون دلار و قونیه ۲/۱ میلیون دلار.

این بخش در سه ماه نخست سال در مجموع از ۴۰ شهر صادرات انجام داده است. در این دوره شهری که بیشترین رشد صادرات را داشته، ازمیر می باشد. صادرات ازمیر که در سه ماه نخست سال گذشته در حدود ۴۱ میلیون دلار بود، در مدت مشابه ۲۰۱۸ به رقم ۸۱ میلیون دلار رسیده است.

 

منبع :

http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/zeytinyagini-izmir-uretti-abd-tuketti-359906.html

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد