نزدیک به ۲۹ هزار بیمار در ترکیه با آمبولانس هوایی ، انتقال داده شدند

طی ۱۰ سال اخیر با ۱۷ آمبولانس هوایی متعلق به وزارت بهداشت ترکیه ، ۲۸ هزار و ۶۰۸ بیمار و مصدوم با ۲۰۰ عضو و تیم پیوند عضو منتقل شدند. در حوزه بهداشتی به منظور ارائه خدمات با کیفیت تر در مدت زمان کمتر توسط آمبولانس های هوایی، آخرین فناوری این حوزه به ترکیه آورده شد. در این بخش در تاریخ 28 اکتبر وزارت بهداشت با دو آمبولانس هوایی خدمت رسانی جدیدی را آغاز کرده و این رقم را طی یک سال به ۷ عدد رسانیده است.

آمبولانس های هوایی در شهرهای آنکارا، استانبول، ازمیر، آنتالیا، دیاربکر، کایسِری و ارزوروم شروع به خدمات رسانی کردند. وزارت خانه در سال ۲۰۰۹ با خرید ۱۰ بالگرد دیگر این رقم را به ۱۷ عدد رسانید. با توجه به شرایط جغرافیایی و شرایط حمل و نقل ترکیه، ازدحام جمعیت، در نظر قرار دادن شرایط جوی و مناطق استراتژیک برای آمبولانس های هوایی، مکان های استقرار این بالگردها تعیین شدند.

در سطح کشور در حال حاضر۲ عدد در آنکارا و در شهرهای استانبول، چاناککاله، بورسا، ازمیر، آنتالیا، آفیون، آدانا، کایسِری، قونیه، دیاربکر، وان، ارزوروم، ترابزون، مالاتیا و سامسون ۱۷ آمبولانس هوایی خدمت رسانی می کنند. این آمبولانس ها در بازه زمانی ۲۸ اکتبر ۲۰۰۸ تا ۱۵ مه ۲۰۱۸ ، با ۵۴ هزار و ۸۲۷ ساعت و ۵۷ دقیقه پرواز، ۲۸ هزار و ۶۰۸ بیمار و مصدوم و ۲۰۰ عضو بدن را به همراه تیم پیوند عضو انتقال دادند.

در مناطق Gökçeada و Bozcaada مشکلات به وجود آمده به سبب شرایط آب و هوایی انتقال بیمار را مشکل کرده و امکان ارائه خدمات با آمبولانس هوایی وجود ندارد. از تاریخ ۲۰۰۸ که این خدمات رسانی آغاز شده به کمک آمبولانس های هوایی موجود در چاناککاله تعداد ۶۳۱ بیمار از Gökçeada و ۱۴۷ بیمار از Bozcaada حمل شدند.

در آمبولانس های هوایی ۴ نفر مسئول وجود دارد

در این بالگردها ۱ پزشک، ۱ دستیار پرسنل بهداشت، ۲ خلبان و کمک خلبان مطابق با مقررات هوایی و در مجموع ۴ مسئول وجود دارد.

آمبولانس های هوایی که در محل های تعیین شده از سوی وزارت خانه مقرر شده اند، در درون محدوده تحت پوشش با ۱۱۲ مرکز کنترل و در خارج از محدوده نیز توسط مرکز عملیات هوایی وزرات خانه، اداره و منتقل می شوند.

منبع: http://www.trthaber.com/haber/saglik/ambulans-helikopterlerle-29-bine-yakin-hasta-tasindi-366224.html

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد