کشورهایی که نمی توانند فولاد را به آمریکا بفروشند وارد بازار ترکیه می شوند

به سبب اعمال عوارض گمرک ۲۵٪ در واردات فولاد توسط آمریکا برای برخی کشورها، بازار هدف این کشورها از آمریکا به ترکیه تغییر پیدا کرد.

قاضی بیلگین معاون دبیر کل انجمن تولید کنندگان فولاد ترکیه (TÇÜD) ، با بیان این نکته که در نتیجه اعمال عوارض گمرک ۲۵ درصدی در واردات فولاد توسط آمریکا برای برخی کشورها، این امر باعث شده محصولاتی که نمی توانند وارد بازار آمریکا شوند، ترکیه را برای این کار ترجیح  دهند. وی گفت: ترکیه به سبب دلایلی از قبیل اتحاد با آمریکا و دارا بودن سهم کم در واردات فولاد به این کشور، مستحق معافیت از عوارض گمرکی می باشد.» قاضی همچنین، تولید فولاد از آخر ماه مارس و داده های مربوط به تجار خارجی و آخرین اخبار مربوط به این حوزه را مورد ارزیابی قرار داد.

وی با اشاره به افزایش ۷/۶ درصدی تولید فولاد خام در ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال قبل و دستیابی به رقم ۳/۴ میلیون تنی اذعان کرد: طی ماه های ژانویه- مارس، تولید ۷/۹٪ رشد داشته و به ۹/۵ میلیون تن رسیده است. او افزود مصرف فولاد خام نیز در ماه مارس با رشد سالانه ۲۱/۴ ٪ به ۲/۶ میلیون تن رسید؛ در سه ماه نخست سال نیز با رشد ۱۲/۷ درصدی به ۸/۷ میلیون تن رسید.

تاثیرآمریکا در واردات

واردات این بخش در ماه مارس به لحاظ کمی ۷/۵ ٪ رشد کرده و به ۱ میلیون و ۵۳۵ هزار تن رسید، به لحاظ ارزش نیز با افزایش ۲۳/۷ درصدی به ۱ میلیارد و ۲۶۳ میلیون دلار رسید. در سه ماه نخست سال به لحاظ کمی واردات با رشد ۴/۴ درصدی به ۴ میلیون و ۱۵۸ هزار تن و به لحاظ ارزش نیز با رشد ۲۶/۳ درصدی به ۳ میلیارد و ۴۷۶ میلیون دلار رسید.

بیلگین با اشاره به رشد واردات ، از تصمیم آمریکا مبنی به افزایش ۲۵ درصدی عوارض گمرک برای برخی کشورها که ترکیه نیز در بین آنها قرار دارد، اشاره کرد. در نتیجه این تصمیم محصولاتی که به آمریکا نمی روند، به سمت بازار ترکیه سوق داده می شوند و در نتیجه اعمال عوارض گمرکی کمتر در ترکیه در مقایسه با سایر کشورها، این امر سبب افزایش واردات می گردد. وی گفت: انتظار داریم طی بررسی ای که وزارت اقتصاد از ۲۷ آوریل در زمینه واردات آغاز کرده، اثرات مثبتی در این راستا در پی داشته باشد.

آمریکا باید ترکیه را از عوارض گمرک معاف کند

بیلگین افزود که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با هدف حفظ صنایع فولاد خویش در واردات فولاد عوارض گمرک را ۲۵٪ افزایش داده و این نیز اثر منفی در صادرات این حوزه در پی داشته است؛ افزایش تولید توسط تولید کنندگان در بازارهای سنتی ترکیه نیز در افت صادرات نقش داشته است.

وی چنین ادامه داد: امریکا و اتحادیه اروپا در صادرات این حوزه دارای سهم ۴۵ درصدی هستند، هر دو گروه به شدت اقدامات حفاظتی اعمال می کنند. ترکیه به سبب دلایلی از قبیل اتحاد با آمریکا و دارا بودن سهم کم در واردات فولاد به این کشور، مستحق معافیت از عوارض گمرکی است. وی با اشاره به اقدامات حفاظتی اتحادیه اروپا در واردات فولاد گفت چه در رابطه با تابع بودن به اتحادیه گمرک و چه به دلیل تولید مطابق با تعهدات توافقنامه تجارت آزاد با اتحادیه فولاد و زغال سنگ اروپا، ترکیه باید خارج از اقدامات حفاظتی اتحادیه اروپا قرار گیرد.

 

منبع:

http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/abdye-celik-satamayan-ulkeler-turk-pazarina-geliyor-364120.html

 

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد