۹۰٪  سومین فرودگاه استانبول به اتمام رسیده است

به گفته احمد آرسلان وزیر حمل و نقل و دریانوردی، سومین فرودگاه استانبول طبق برنامه ریزی در تاریخ ۲۹ اکتبر افتتاح خواهد شد.به گفته وی، میزان پیشرفت در سومین فرودگاه استانبول به بالای ۹۰٪ رسیده و تقریبا در حدود ۹۵٪ است.

همانطور که می دانیم در تاریخ ۲۹ اکتبر سال جاری این فرودگاه به طور رسمی با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد. وزیر آرسلان با حضور در محل احداث راه های ارتباطی فرودگاه، ضمن بررسی محل، از کارشناسان در این زمینه اطلاعات کسب کرد. آرسلان که در این جا توضیحاتی به روزنامه نگاران داد بیان کرد که منطقه ای که فرودگاه در آن واقع شده ، نقطه اتصال منطقه Hasdal به فرودگاه جدید استانبول بوده و عملیات راه سازی در جاده هایی که مسیرهای اصلی استانبول را به فرودگاه متصل خواهد کرد، با سرعت هر چه بیشتر ادامه دارد.

اقدامات برای اتمام این پروژه با سرعت هر چه بیشتر در حال ادامه می باشد. میزان پیشرفت حدودا ۹۵٪ است. طی دو روز بعد افتتاح ، کلیه شرکت های خدمات رسانی در فرودگاه آتاترک بصورت مرحله به مرحله به فرودگاه جدید منتقل خواهند شد.

به گفته آرسلان برای اینکه مسافران در حال تردد در استانبول دچار مشکل نشوند، علاوه بر محوطه پروژه در راه های ارتباطی نیز عملیات فشرده ای در حال انجام می باشد که همه این ها نیز توسط وزارتخانه و مدیریت بزرگراه ها کنترل می شوند.

آرسلان ضمن این که در مناطق انتخاباتی فعالیت هایش را ادامه می دهد از سویی دیگر نیز بازدید از محل ساخت پروژه را ادامه داده و به عنوان وازارتخانه آمادگی خود را جهت رفع هر نوع مشکل و نقص احتمالی وقوع اعلام کرده اند.

هدف ما تسهیل دسترسی مردم می باشد

آرسلان با بیان این که محل ساخت و ساز Makyol  در کنار فرودگاه جدید و در ضلع شرقی پروژه D-20 می باشد چنین افزود: « در محدوده این پروژه سه مسیر جاده ای رفت و سه مسیر برگشت به طول ۱۴ کیلومتر را از پایان سال قبل آماده خدمت رسانی کردیم و ارتباط جاده ای دو طرفه موجود که منتهی به منطقه چاتالجا می شود را هم فراهم کرده بودیم که از پایان سال ۲۰۱۷ در عوارضی بخش Mahmutbey و برخی بخش ها ، کاهش ترافیک را شاهد بوده ایم. اما در نقطه ای هستیم که دارای ۱۴ کیلومتر مسیر اصلی، ۵/۵ کیلومتر دو مسیر رفت و دو مسیر برگشت و راه های فرعی، تقاطع دو طرفه به طول ۱۶ کیلومتر و یک پل و علاوه بر این ها تقاطع ۶ پل که همچنان عملیات ساخت آن ادامه دارد، موجود می باشد.

در محدوده این عملیات 30 میلیون متر مکعب حفاری صورت خواهد گرفت، در مجموع ۱۳ پل بتن آرمه روی دره به طول ۶۴۱۸ متر تکمیل خواهد شد. نظیر بسیاری از سازه های هیدرولیکی موجود ، ۱ میلیون و ۳۷۰ هزار تن مخلوط آسفالت سرد و گرم را در این منطقه استفاده خواهیم کرد. هزینه کل پروژه های مذکور ۱/۵ میلیارد لیر می باشد. هدف ما بهبود ارتباط فرودگاه جدید با مرکز شهر است تا دسترسی مردم را تسهیل کند. »

به گفته آرسلان کل این پروژه در ماه آگوشت به پایان رسیده و اکنون به میزان ۸۰٪ پیشرفت کرده است.

به طور مستقیم تا منطقه بویوک چِکمِجه طوری که به اتوبان TEM دسترسی داشت، بدون وقفه می توان سفر کرد

به گفته وزیر آرسلان فرودگاه جدید استانبول به مقصد چاتالجا با دربرگرفتن خود کمربندی چاتالجا به طوری که به مناطق بویوک چکمجه، اتوبان تِم و E-5 دسترسی دارد و  عملیات آن در حال ادامه است. وی چنین گفت: « پیشرفت کاری مان در این منطقه حدودا ۷۰٪ می باشد. نتیجتا این جا را نیز در ماه آگوست تکمیل خواهیم کرد. بدین ترتیب رانندگانی که از بخش آسیایی به طریق پل یاووز سلطان سلیم و فاز اول اتوبان مرمره شمالی سفر می کنند، تا چاتالجا و بویوک چکمجه به طور مستقیم و بی وقفه خواهند توانست به اتوبات تِم دسترسی یابند. »

 

محور سوم را تا پایان ماه اکتبر به اتمام خواهیم رساند

به بیان آرسلان پل یاووز سلطان سلیم به همراه فاز نخست اتوبان مرمره شمالی تا منطقه اودایِری رسیده و در مورد پروژه سومین راه ارتباطی چنین گفت: « فاز نخست اتوبان مرمره شمالی که به طول ۶ کیلومتر و از اودایری تا فرودگاه می باشد را به قرار ۴ مسیر رفت و ۴ مسیر برگشت تکمیل خواهیم کرد. همچنین ۶ کیلومتر دیگر شامل ۴ مسیر رفت و ۴ مسیر برگشت به همراه راه های فرعی را در ماه اکتبر تمام کرده و در زمان افتتاح فرودگاه ارتباط بین اتوبان مرمره شمالی، پل یاووز سلطان سلیم، از طریق منطقه اودایری به محمود بِی، تم و E-5 را برقرار خواهیم کرد.

بدین ترتیب سومین محور دیگر را نیز در ماه اکتبر به پایان خواهیم رساند. با خوشحالی بیان می کنم که در چارچوب این ارتباطات هنگامی که از بالا به فرودگاه نگاه کنید مسیرهای ۲۶ بانده را خواهید دید. چه راه های اصلی و چه فرعی در مجموع ۲۶ مسیر مختلف به چشم خواهد خورد. چرا که هنگام احداث چنین فرودگاهی و زمانی که در هدف داشتیم ۹۰ میلیون مسافر را جا به جا کنیم، بی شک می دانستیم به این همه راه ارتباطی نیاز خواهیم داشت. با کل جاده های D-20 ، اتوبان و راه های فرعی مجموعا ۲۶ مسیر مختلف را خواهیم داشت. »

 

در محور شمال- جنوب راهروی پنجم را نیز تکمیل خواهیم کرد

وزیر آرسلان با اشاره به محوری دیگر سخنانش را چنین ادامه داد: « محور دیگرمان بعد ایجاد ارتباط بین فرودگاه جدید- اتوبان اودایِری از روی باشاک شهیر ارتباطی دیگر به محمود بِی و اتوبان تِم ایجاد خواهد شد. بدین ترتیب به ۴ محور ارتباطی دست خواهیم یافت. به عنوان محور ارتباطی پنجم نیز از فرودگاه شهرداری استانبول به منطقه آرناووت کوی از آنجا به باشاک شهیر، تِم و به E-5 همزمان از دو نقطه مشغول به تکمیل کردن محور هستیم. هنگام افتتاح فرودگاه، ما در محور شمال- جنوب راه ارتباطی پنجم را نیز آماده خواهیم کرد. »

وی با اشاره به این که این فرودگاه در وهله اول با ظرفیت ۹۰ میلیون مسافر در سال و بعدها با ظرفیت ۱۵۰ میلیون مسافر نیاز به راه ارتباطی بیشتر را خواهد داشت گفت: « برای این نیز دو محور ارتباطی دیگر برقرار خواهیم کرد. در حال حاضر در حوزه اتوبان مرمره شمالی که ساخت آن ادامه دارد، بعد ۶ کیلومتر، ۵۴ کیلومتر دیگر را تا پایان سال ۲۰۱۹ مشروط به اتمام راه کینالی، ادامه داده و ششمین محور ارتباطی را نیز تکمیل خواهیم کرد.»

 

هماهنگی دو فرودگاه در استانبول از اهمیت زیادی برخوردار است

آرسلان که در مورد عملیات خطوط ریلی نیز توضیحاتی ارائه کرد، در این باره چنین گفت: « از منطقه گایرِت تپه به فرودگاه عملیات مترو سازی در حال ادامه می باشد. ماشین های حفاری در حال حفر تونل ها هستند. همچنین عملیات مترو سازی که از فرودگاه جدید به منطقه هالکالی همراه با پروژه مارمارای که با یکدیگر هماهنگ خواهند شد ، بصورت جدی آغاز شده است.

این عملیات هم از طرفی دیگر در حال ادامه می باشد. هدفمان این است که طی ۲ سال ، راه ارتباطی گایرت تپه را به پایان رسانده و از آنجا با دیگر سیستم های ریلی در استانبول یکپارچه شده و در سال بعد آن هم هالکالی را تمام کرده و و از آنجا مجددا توسط مارمارای و در مقصد غرب با قطارهای سریع السیر ادغام شویم. بدین ترتیب راه های خشکی و ریلی را با یکدیگر ادغام خواهیم کرد. همچنین می دانیم که همزمان با اتمام مسیر باکو- تفلیس- کارس به منظور ارسال محموله های باری دریافتی از آسیای مرکزی و چین به اروپا، خدمت رسانی شبانه مارمارای به تنهایی کافی نخواهد شد.

بنابراین عملیات قطار سریع السیر خود را از گِبزه که سیستم ریلی شمالی می باشد آغاز کرده از پل یاووز سلطان سلیم به فرودگاه جدید، از آنجا نیز از مقصد هالکالی به اروپا که با مسیر کاپی کوله ادغام خواهد شد ، به مرحله پایانی رسانده ایم. در حال حاضر این پروژه در مرحله مناقصه ساخت و ساز می باشد. بدین ترتیب از فرودگاه صابیحا گوکچِن به فرودگاه جدید به واسطه قطار سریع السیر خواهیم توانست مسافر منتقل کنیم. هماهنگی دو فرودگاه استانبول با یکدیگر از اهمیت زیادی برخوردار است. »

وی اذعان کرد که عملیات احداث گذرگاه ها و پل ها در حال ادامه بوده و در این راستا موفقیت های زیادی را کسب کرده اند. او بعد این توضیحات به همراه اسماعیل کارتال مدیر کل بزرگراه ها و همراهانش به بازدید از راه های ارتباطی پرداختند.

 

لینک مطلب:

http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/3-havalimaninin-yuzde-90i-tamamlandi-367379.html

 

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد