ساختار اقتصادی ازمیر

در شهر ازمیر ، صنایع مربوط به بخش کشاورزی بسیار پیشرفته می باشد. منسوجات، تولیدی ها ، مواد غذایی، مشروبات، آبجو، تنباکو از جمله صنایع مهم در این شهر هستند . جدا از این آهن و فولاد، پتروشیمی، صنایع خودرو، سیمان، کفش، کود، ماشین آلات کشاورزی و صنعت سرامیک ، برای بازارهای خارجی و داخلی تولیدات خود را عرضه می کنند .

در کنار موقعیت بندری شهر،  منابع مواد خام، نیروی کار واجد شرایط و گستردگی امکانات حمل و نقل، با فراهم کردن زمینه برای پیشرفت صنایع ، ازمیر را به مرکز تجاری منطقه تبدیل کرده است . کالاهای تولید شده در بخش صنعتی دارای کیفیت در سطح استانداردهای جهانی هستند.

در این منطقه، زغال سنگ، طلا، مس، سرب، روی، آهن، آنتیموان، پرلیت، گرافیت، آزبست، تیتانیم، دولومیت و معادن سنگ مرمر استخراج و پردازش می شوند. ازمیر در زمینه تولید مصالح ساختمانی و ساخت و ساز یکی از توسعه یافته ترین شهرهای ترکیه به شمار می رود .

این منطقه از بعد صنعت

از بعد صنعت، این منطقه بعد از منطقه مرمره در جایگاه دوم قرار گرفته است . به لحاظ تفاوت در بخش های مختلف از لحاظ توسعه و نرخ صنعتی، اختلاف زیادی وجود دارد. در اصل بخش اژه از لحاظ صنعتی، پیشرفت زیادی کرده است . ازمیر که بزرگترین و پیشرفته ترین شهر منطقه می باشد نیز در این بخش قرار گرفته است . ازمیر با صنایع، نمایشگاه ها و بندر تجاری اش شهر بسیار مهمی می باشد . پالایشگاه Aliağa نیز در این جا واقع شده است . در ازمیر صنایع خودرو، مواد معدنی، صنایع شیمیایی، سرامیک، بافندگی، سیمان، سیگار و روغن زیتون، در ادرمیت و آیوالیک روغن زیتون، در آیدین، دنیزلی و مانیسا بافندگی، در اوشاک شکر، بافندگی و چرم سازی، در آفیون شکر، سیمان، کاغذ و مرمر، وجود دارند.

نیروگاه های آبی، نیروگاه های حرارتی و نیروگاه های زمین گرمایی نیز به اقتصاد منطقه ای کمک می کنند.

یاتاغان- موغلا، تونچ بیلک- کوتاهیا، سوما- مانیسا دارای نیروگاه های حرارتی هستند . تنها نیروگاه زمین گرمایی ترکیه واقع در سارای کوی از توابع دنیزلی می باشد . بین نیروگاه های برق آبی منطقه می توان دمیرکوپرو (دمیرجی،کوروباشی،سالیحلی- مانیسا) آدی گوزل (گونی- دنیزلی) و کمر (بوزدوآن-آیدین) را نام برد . ازمیر بزرگترین بندر صادراتی ترکیه است.

منبع :  https://www.izmir.bel.tr/Izmir%E2%80%99inEkonomikYapisi/126/179/tr

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد