چگونگی خدمات بهداشتی و درمانی در ازمیر

سلامت را می توان چنین تعریف کرد: در کنار عدم وجود بیماری و یا ناتوانی جسمی، قرار گرفتن در موقعیت کاملا خوب به لحاظ روحی و اجتماعی.  سلامت یک نیاز اساسی بوده و منشاء زندگی روزمره می باشد بدین رو مفهوم حوزه سلامت چیزی بدیهی است. حوزه سلامت بخشی با تغییرات سریع و پویا بوده و روز به روز در حال توسعه می باشد . بیمارستان ها و شاخه های مختلف آن، کلینیک ها و مطب ها که ارائه کننده خدمات می باشند مراکزی هستند که با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در تشکیل جامعه‌ای سالم مسئولیت های مهمی را به عهده داشته و از بخش های مختلف حوزه سلامت به شمار می رود.

 

خدمات بهداشتی و درمانی در ازمیر

 

موزه سلامت در ازمیر دارای اهمیت تاریخی می باشد. Bergama Asklepion یک مرکز مهم درمانی در دوران باستان و معادل نمونه Epidaurus بود. به گفته Pausanias، اولین معبد Asklepius در برگاما در نیمه اول قرن 4 قبل از میلاد تاسیس شد.  Asklepiosبا فضای مقدس، حیاط خلوت، سازه تئاتر ۳۵۰۰ نفره، سالن فرقه امپراتور هادیانوس، کتابخانه و معبد گرد  Asklepiosمرکز مهم سلامت در دوران رومیان بوده است.

به لحاظ مراکز بهداشت و درمان در سالیان اخیر تغییرات مثبتی در ازمیر به وقوع پیوسته است. در شهر ازمیر با احتساب بیمارستان های خصوصی و دولتی در مجموع ۵۶ بیمارستان با ظرفیت 11421 تخت موجود می باشد. در کنار همه اینها ۷مرکز بهداشت دهان و دندان خصوصی، ۱۲۳ کلینیک خصوصی دهان و دندان، ۸۲۷ مطب دندانپزشکی، ۴۴ کلینیک، ۳۰ مرکز طبی، ۶۸۲ مطب پزشکی و ۲۹ پلی کلینیک در حال ارائه خدمات هستند.

در سالنامه آماری منتشر شده توسط وزارت بهداشت و درمان در سال ۲۰۱۶:

در ازمیر ۵۷۵۹ پزشک متخصص، ۲۲۲۴ پزشک عمومی، ۱۸۳۰ پزشک دستیار و در مجموع ۹۸۱۳ پزشک وجود دارد. همچنین ۱۸۵۷ دندانپزشکی، ۱۸۹۵ داروخانه، ۸۷۵۰ پرستار، ۲۷۸۷ ماما و ۷۴۵۴ پرسنل بخش بهداشت و درمان درحال ارائه خدمات هستند.

در تاریخ فوریه ۲۰۱8 در مجموع چهار مرکز سلامت متشکل از بیمارستان و یک آزمایشگاه بالینی توسط کمیسیون مشترک بین المللی JCI، که در حوزه کیفیت و ایمنی بیمار بهترین راهبردها را تعیین، اندازه گیری و با جهان به اشتراک می گذارد، تأیید شده است. در کشورهای اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای توسعه یافته دیگر به دلیل عواملی از قبیل زیاد بودن جمعیت سالخورده، بالا بودن هزینه‌های بهداشت و درمانی ، در کشورهای در حال توسعه نیز ناکافی بودن سیستم های سلامتی باعث برجسته تر شدن ازمیر از نظر توریسم سلامت شده است. کشور ترکیه برنامه ریزی کرده است تا میزان درآمد حاصله از توریسم بخش سلامت در سال ۲۰۲۳ به میزان ۲۰ میلیارد دلار برسد. همچنین در زمینه هزینه‌های بهداشتی سرانه که تا سال ۲۰۲۳ تقریبا سه برابر خواهد شد پیش بینی می شود این میزان نیز به ۲۰۰۰ دلار برسد.

ازمیر دارای سواحل رنگارنگ موجود در غرب شهر و همچنین چشمه های آب گرم شهری است که توریسم سلامت و گردشگری در آن به هم آمیخته شده اند. آرامش، سکونت، آب و هوا، حمل و نقل، دریا، خورشید از مزیت های دوره درمانی در حوزه سلامت به شمار می روند. از جنبه چشمه های آبگرم که زیرشاخه ای از حوزه سلامت به شمار می رود، یکی از راه های درمان طبیعی به شمار می رود. چشمه های حرارتی موجود در بالچووا، آگامنون، باییندیر، برگاما، چشمه، دیکیلی، گول باغچه، منه من، سفرحیصار در درمان بیماری های پوستی و روماتیسم و بسیاری از بیماری های دیگر موثر می باشد.

در بولچووا، نارلی دره و چشمه،۷ مرکز آب درمانی  با گواهی نامه عملیاتی، همچنین در چشمه، دیکیلی مندرس، و سفرحیصار، ۸ مرکز آب درمانی با گواهی سرمایه گذاری موجود می باشد. این که ازمیر نیز بتواند از سهم توریسم سلامت تعیین شده برای ترکیه میزان استحقاقی خود را دریافت کند از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. ازمیر با دارا بودن پتانسیل توریسم سلامت و زیرساخت‌های بخش بهداشت و درمان دارای ویژگی های لازم برای تامین نیازهای این حوزه می باشد. از ۳۰ مورد از شاخه مشاغل لوازم پزشکی ثبت شده در دفتر اتاق بازرگانی مان 900شرکت،۳۱ مورد از رده شغلی سلامت انسانی۷۴۴ شرکت، از ۳۲ مورد رده شغلی عینک فروشی۲۵۳ شرکت، از۳۳ مورد بخش دهان و دندان، ۳۱۹ شرکت در حوزه سلامت در حال فعالیت می باشند.

 

منبع:   http://www.izto.org.tr/tr/izmir-saglik

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد