تصمیم روسیه خنده را بر لبان تولید کنندگان گوجه فرنگی آورد

در حالی که روسیه در واردات گوجه فرنگی محدودیت های اعمالی برای برخی شرکت ها را برداشت، این تصمیم تولید کنندگان مرسینی را خوشحال کرده هم زمان باعث ایجاد نوسان قیمت گوجه فرنگی شد.

راسیم شاهین رئیس اتاق کشاورزی اِردِم گفت آنها دو سال است در انتظار حذف محدودیت ها برای صادرات گوجه فرنگی می باشند. با حذف این محدودیت نوسان در قیمت آغاز شده و تولید کنندگان از شرایط جدید خرسند شده اند. او گفت این تصمیم روسیه تمام تولید کنندگان را خوشحال کرده است. وی افزود: «روسیه واردات گوجه فرنگی را به تعداد محدودی شرکت واگذار کرده بود. بعد ملاقات وزارت امور خارجه و وزرات اقتصاد با مسئولین روسیه برای تمامی شرکت ها راه صادرات گشوده شد.
تصمیم اتخاذ شده کشاورزان اهل اِردِم را بسیار خوشحال نمود. کشاورزان محصولات تولیدی خود را به صادر کنندگان فروخته و محصولات بیشتری صادر می شود، تولید کننده نیز سود بیشتری کسب خواهد کرد. بعد این تصمیم در میدان میوه و تره بار اردملی جنب و جوشی خاص به ویژه در زمینه گوجه فرنگی به چشم می خورد. منتظر تمام صادر کنندگان به اردملی هستیم.»

بعد رفع محدودیت های صادراتی راه برای صادرات گوجه فرنگی به روسیه با شرایط بهداشتی مناسب باز شد. در بیانیه صادر شده از سوی وزارت اقتصاد، یادآور شد که صادرات به روسیه تنها از سوی وزارت کشاورزی آن کشور به صادر کنندگان محدودی که مجوز دارند صورت می گرفته است. به دنبال ملاقات وزیر اقتصاد ترکیه با وزیر کشاورزی روسیه در ۲۶ آوریل سران دو کشور جلساتی با یکدیگر داشتند.

بعد این جلسه اعلام شده که محدودیت های وضع شده از سوی روسیه برای ترکیه در زمینه واردات گوجه فرنگی رفع گردیده و بدین نحو تحت شرایط بهداشتی ترکیه خواهد توانست آزادانه صادرات انجام دهد.

 

منبع:

http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/rusyanin-karari-domates-ureticisinin-yuzunu-guldurdu-363035.html

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد