رکورد گردشگری در ترکیه قبل از آغاز فصل تعطیلات شکسته شد

طی سه ماه نخست سال، رکورد تمام زمان ها در حوزه گردشگری شکسته شد؛ تعداد مسافرین در مجمتع های اقامتی و هتل ها به ۲۶ میلیون نفر رسید.

تعداد گردشگران داخلی و خارجی که طی سه ماه نخست در هتل ها اقامت کردند، خنده بر لبان فعالان این حوزه آورده است. طبق اطلاعات کسب شده از وزارت فرهنگ و گردشگری، طی سه ماه نخست سال جاری ضمن این که رکورد گردشگری کل سال های گذشته شکسته شده ، در تعداد اقامت کنندگان در هتل ها و مجتمع های رفاهی نیز افزایش چشمگیری به چشم می خورد.

در سطح کشوری طی سه ماه نخست سال جاری تعداد کل مراکز اقامتی ۱۱ هزار و ۱۰۶ عدد بوده است. از این تعداد ۳۸۰۹ عدد دارای مجوز رسمی از سوی وزارت و ۷۲۹۷ عدد از آن نیز دارای مجوز شهرداری هستند. مجتمع های مذکور که هتل ها هم در آن قرار دارند در سه ماه نخست سال نزدیک به ۲۶ میلیون مسافر را پذیرا بوده اند که هنگام مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۲ درصدی در این رقم دیده می شود.

۷ میلیون گردشگر با احتساب شهروندان ترک

ترکیه با شکستن رکورد گردشگری سال های گذشته طی سه ماه نخست سال جاری پذیرای ۵ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۴۰۶ گردشگر خارجی بوده است. درآمدهای حاصل از گردشگری نیز طی این دوره در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۳۱ درصدی به رقم ۴ میلیارد  و۴۲۵ میلیون و ۲۳۷ هزار دلار رسید.

در همین دوره، ۲ میلیون شهروند ترک مقیم خارج از کشور به ترکیه آمدند. بدین ترتیب تعداد کل مسافرینی که به ترکیه سفر کرده اند در مجموع بیش از ۷ میلیون بوده و نرخ رشد حوزه گردشگری نیز از ۵۰ درصد گذشت.

طبق پیش بینی وزارت خانه، درآمد حاصل از گردشگری در مقایسه با سه ماه نخست سال قبل با رشد ۳۱ درصدی به ۴ میلیارد دلار خواهد رسید، در پایان سال نیز تعداد گردشگرانی که به ترکیه آمده اند ۴۰ میلیون خواهد شد، درآمد حاصله نیز از ۲۶/۵ میلیارد دلار به ۳۲ میلیار دلار افزایش خواهد یافت.

 

منبع:

http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/turizmde-sezon-baslamadan-tum-zamanlarin-rekoru-kirildi-363721.html

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد