اولین صادرات گوجه فرنگی به روسیه از ازمیر صورت گرفت

پس از لغو محدودیت تجارت با روسیه، اولین صادرات گوجه فرنگی به روسیه از گلخانه ی شهر برگامای ازمیر صورت گرفت .

 

صادرات گوجه فرنگی به روسیه

 

به دنبال رفع محدودیت ها در صادرات گوجه فرنگی که مدت زیادی تیتر داغ محافل در روابط بین ترکیه- روسیه بود ، اولین صادرات گوجه فرنگی به روسیه از بخش برگامای ازمیر صورت گرفت . در گلخانه Agrobay که جزو بزرگترین گلخانه های موجود در جهان می باشد گوجه های برداشتی، توسط کامیون ها به سن پیترزبورگ فرستاده شد .

گوجه های ارسالی به زنجیره خرده فروشی پیشرو در روسیه، در سطح کشور در ۷۵۰ فروشگاه به فروش خواهد رسید . به گفته آرزو شنتورک، عضو هیئت مدیره گلخانه Agrobay  قبل بحران هواپیما ۱۰ هزار تن گوجه به روسیه فرستاده شده است که امسال نیز قرارداد ۵ هزار تن بسته شده است . شنتورک چنین ادامه می دهد: باز شدن مجدد بازار خبری خوشحال کننده است، با وجود این که سال قبل با فروشگاه زنجیره ای روسی قرارداد امضا کرده بودیم اما به دلیل مسائل سیاسی فروش صورت نگرفت. وی ادامه داد : « با عقد قرارداد با فروشگاه زنجیره ای، نخستین محصول را ارسال کردیم .

قرار است به یکی از بزرگترین فروشگاه زنجیره ای که فروش با تخفیف دارد، جنس تحویل دهیم . برای ما بازار روسیه از سال ۲۰۰۳ جزو بزرگترین بازار ها بوده . قبل بحران هواپیما، از ۱۴ هزار تن تولید سالانه ، ۱۰ هزار تن به روسیه صادر می شد سال قبل به دلیل بسته بودن بازار سهم بازار داخلی را به ۶۵ درصد افزایش دادیم و در اروپا نیز مشتریان جدیدی پیدا کردیم .

امسال حتی اگر خریداران روسی، سهم بزرگی از ظرفیت تولید ما را بخواهند برای آن ها فروشی اختصاص نخواهیم داد . قراردادی ۵ هزار تنی بسته ایم اما می توانیم به صورت متمرکز آن را به ۷ هزار تن افزایش دهیم . صاحبان فروشگاه سال گذشته قیمت فروش را ۳۰ دلار به ازای هر کیلو بیان کردند و از این رو بیان نمودند که میزان مصرف بسیار کاهش یافته است . به نظر می رسد این صادرات برای ملت روسیه نیز خوب باشد. چرا که ما نخستین محموله را به ازای کیلویی ۱/۵ دلار معامله کردیم .»

شنتورک می گوید در این مدت شرکت های روسی مختلفی پیشنهاد شراکت به آنها داده و آن ها این پیشنهاد را رد کرده اند . به گفته وی سیاست کاهش وابستگی بازار روس به ترکیه را در آینده کاهش داده و در عوض در بازارهای خاورمیانه و آمریکا متمرکز خواهند شد.

صادرات گوجه فرنگی به روسیه جزو بزرگترین بازار فروش ترکیه می باشد که بعد حمله به هواپیمای روسی در نوامبر ۲۰۱۵ این بازار متوقف شده و به دنبال رفع این بحران سالانه ۵۰ هزار تن صادرات به روسیه صورت گرفته است .

 

منبع : http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/rusyaya-ilk-domates-ihracati-izmirden-yapildi-340599.html

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد