رئیس MOSFED : بخش مبلمان ترکیه ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار صادرات انجام داد

گولِچ رئیس MOSFED : در بخش مبلمان ترکیه سال گذشته با صادرات ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار یکی از کشورهای با رشد زیاد بودیم.

مدیران هولدینگ CNR در شهر کایسِری در مراسم افطاری با شرکت های مستقر در این شهر که از مهم ترین شرکای تجاری نمایشگاه های مبلمان ترکیه به شمار می روند، گرد هم آمدند.

احمد گولچ رئیس اتحادیه صنایع و بازرگانان مبلمان MOSFED طی سخنرانی خود در این مراسم بیان کرد که در هدف دارند تا در زمینه صادرات مبلمان در جهان جزو ۵ کشور نخست قرار بگیرند.

وی گفت در ترکیه حدودا ۳۶ هزار تولید کننده مبلمان وجود دارد. بین سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۷ در بخش مبلمان در زمینه صادرات، تولید، استخدام و برند شدن در سطح جهانی موفق شدیم به یکی از کشورهای مطرح این حوزه تبدیل شویم.

بزرگترین موفقیت ترکیه در این بخش طی سال های مذکور مدیریت پایدار بوده است. رئیس جمهور محترم رجب طیب اردوغان با رسیدگی به تمامی بخش ها به این حوزه نیز نظارت داشته و در مسافرت های خارج از کشور بازرگانان مبلمان را نیز به همراه خود برده است.

این امر کمک بزرگی کرده است. بخش مبلمان در ازای صادرات ۲۰۰ میلیون لیری ، واردات ۲۲۰ میلیون لیر داشته است. یعنی تقریبا با کسری تجارت خارجی مواجه بودیم. سال گذشته این بخش با صادرات ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلاری به یکی از کشورهایی که بیشترین رشد را در این حوزه داشته تبدیل شد. در ازای آن جنسی که خرید کردیم حدودا ۷۰۰ میلیون دلار بوده است . در سال ۲۰۱۷ ، ۱۳ هزار و ۸۶۲ شرکتمان صادرات مبل انجام دادند. این یعنی از ۳۶ هزار تولید کننده ما در این بخش تقریبا یک سومشان تبدیل به صادرکننده شده اند.

علی بولوت مدیر اجرایی هولدینگ CNR نیز بیان کرد که در بخش های مختلف نمایشگاه های زیادی بر پا کرده اند. وی افزود: « در دوره ای که گمانه زنی های مختلف در مورد نرخ ارز در کشور ما وجود دارد می بینیم که داده های صادارت بسیار دلگرم کننده بوده و فراتر از اهدافمان است. این امر موفقیت بزرگی به شمار می رود. طی دوره های بعدی در نمایشگاههایی که برپا خواهیم کرد خواهیم دید که تعداد خریدارانی که از کشورهای خارجی می آیند به ۳-۴ برابر افزایش خواهد یافت.

 

منبع:

http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/mosfed-baskani-gulec-mobilya-sektoru-2-milyar-750-milyon-dolar-ihracat-yapti-368063.html

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد