قمری ازمیر نشان جغرافیایی دریافت کرد

به گفته رئیس هیئت مدیره اتاق بازرگانی ازمیر (İZTO) اکرم دمیرتاش، به دنبال «شامبالی» و «لقمه» هم اکنون قمری ازمیر نیز نشان جغرافیایی دریافت کرده است.

به گفته وی :« نزدیک به ۱۵۰ سال است که روزانه در ازمیر قمری تولید و از سوی اهالی آن مصرف می شود و به دنبال اخذ نشان جغرافیایی یکی دیگر از غذاهای میراث فرهنگی مان تحت حفاظت قرار گرفت» . او در بیانیه کتبی اذعان داشت که ازمیر دارای فرهنگ غنی به لحاظ تنوع غذایی بوده و این فرهنگ به لحاظ گردشگری و اقتصاد از غنایم آن محسوب می شود .

برای این که محصولی دارای ثبت نشان جغرافیایی باشد، لازم است که نحوه استفاد از آن محصول، تعریف، ویژگی های متمایز کننده، محل و روش تولید و مکانیسم بررسی و یک سری آنالیزهای تکنیکی به روی آن صورت گیرد . اکرم دمیرتاش : « اینک خوشحالی ناشی از دریافت این نشان که در سال ۲۰۱۴ برای دریافت آن اقدام کرده بودیم را تجربه می کنیم . قمری ازمیر، در تاریخ ۷ دسامبر ۲۰۱۷ با شماره ۲۶۲ به ثبت رسیده  و از ۲ اکتبر ۲۰۱۴ به طور معتبر تحت حمایت قرار گرفته است . نزدیک به ۱۵۰ سال است که روزانه در ازمیر قمری تولید و از سوی اهالی آن مصرف می شود و به دنبال اخذ نشان جغرافیایی یکی دیگر از غذاهای میراث فرهنگی مان تحت حفاظت قرار گرفت .»

 

قمری ازمیر

 

در نوبت بعدی تولوم ازمیر و بویوز قرار دارد

در برگه ثبت این محصول عجین شده با ازمیر، به طور کامل فرآیند تولید بیان شده است . دمیرتاش در این باره می گوید :

«کسانی که طبق شرایط تعیین شده تولید انجام می دهند، خواهند توانست از نام قمری ازمیر و علامت ثبت جغرافیایی بهره ببرند . با اخذ علامت ثبت جغرافیایی برای محصولات عجین شده با ازمیر، ضمن شناساندن آن ها، با تحت حمایت قرار دادن باعث انتقال آن ها به نسل های بعدی به شکل سالم خواهیم شد. اکنون پنیر تولوم ازمیر و بویوز در نوبت قرار دارد . برای این محصولات هم درخواست اخذ ثبت جغرافیایی را داده بودیم و طی کوتاه مدت منتظر دریافت نتیجه هستیم . »

حدود ۲۵۰۰ محصول در انتظار ثبت هستند

فاروق اوزلو وزیر علوم، صنعت و فناوری که در ماه اوت گذشته بیانیه ای صادر کرد ضمن اذعان این که فعالیت های لازمه در زمینه نشان های جغرافیایی در حال انجام گیری است ، به ضرورت توجه به آگاهی و تمایز در این خصوص اشاره کرده بود .

اوزلو همچنین اذعان داشت طی بررسی های صورت گرفته در سطح کشور ۲۵۰۰ محصول بالقوه جهت دریافت نشان جغرافیایی را شناسایی کرده اند.

منبع : http://www.trthaber.com/haber/turkiye/izmir-kumrusu-cografi-isaret-aldi-343469.html

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد