تعداد مراجعین به مراکز خرید در ترکیه در سال گذشته ۲/۲ میلیارد نفر بود

در ترکیه طی سال ۲۰۱۷، ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر از مراکز خرید دیدن کردند.

طبق گفته هولوسی بِلگو رئیس انجمن مراکز خرید و سرمایه گذاران (AYD)، سرمایه گذاری به مراکز خرید (AVM) و علاقه به آنها روز به روز در حال افزایش است. به گفته وی افزایش تجارت الکترونیک، مراکز خرید را چندان متاثر نکرده و نباید به این مراکز فقط به دید مکانی برای خرید کردن نگاه شود. این مکان ها، فضایی برای اجتماعی تر شدن و گرد هم آمدن انسان ها می باشند.

بر این عقیده ایم که این رقم در ۲۰۱۸ نیز افزایش خواهد یافت

بِلگو اذعان کرد در مراکز خرید موجود در ترکیه ۱۲ میلیون متر مربع فضای قابل اجاره وجود دارد، انتظار می رود این رقم تا سال ۲۰۲۳ به ۱۵ میلیون متر مربع برسد. سرمایه گذاری برای مراکز خرید اندکی کند تر خواهد شد. چون به نقطه اشباع مشخصی در این رابطه رسیده شده است. مراکز خرید در ترکیه طی سال ۲۰۱۷ پذیرای ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر بوده اند. انتظار داریم این رقم در ۲۰۱۸ بیشتر شود. به واقع که سیل عظیم نفرات ، مطرح می باشد. این وضعیت ناشی از عدک وجود جایگزین برای مراکز خرید است. توسعه مراکز خرید در ترکیه با رشد زیادی صورت می گیرد و ۲۵۰ هزار نفر در آن استخدام شده اند.

سرمایه گذاری ۵۸ میلیارد دلاری در مراکز خرید ترکیه

بِلگو با اشاره به اینکه مراکز خرید، سرمایه خارجی را جذب می کنند، سخنان خویش را چنین ادامه داد: « در ترکیه حدودا ۵۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری به مراکز خرید صورت گرفته است. بیش از ۱۰٪ سرمایه خارجی در قالب مراکز خرید وارد کشور شده است. در حال حاضر ۴۰۲ مرکز خرید در کشور وجود دارد، تخمین می زنیم که این رقم تا پایان سال جاری به ۴۱۰ عدد برسد. علاقه سرمایه گذاران خارجی به مراکز خرید همچنان ادامه دارد.

در استانبول ۱۱۰ عدد و در آنکارا و ازمیر نیز مراکز خرید به طور گسترده وجود دارند، نباید در این شهرها مراکز خرید زیادی احداث شود. در برخی مناطق استانبول می توان احداث کرد اما برای مثال در شهرهایی نظیر آدانا، دنیزلی، بورسا، آنکارا و کایسِری توصیه می کنیم این کار صورت نگیرد. در این شهرها به اندازه کافی مرکز خرید و ازدحام وجود دارد. برخی شهرهای بدون مراکز خرید نیز هستند. باید به آن شهرها متمرکز شد و به طور انتخابی عمل کرد. برخی از مراکز نیز عمر مفید خود را سپری کرده اند و نیاز به نوسازی دارند.

منبع:

http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/avmler-gecen-yil-22-milyar-ziyaretci-cekti-365168.html

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد