از هر ۴ گردشگری که به استانبول می آیند، یکی از آن عرب می باشد

طبق ارزیابی اتحادیه هتل داران تعداد گردشگرانی که طی ۴ ماه نخست سال به استانبول سفر کرده اند به ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسید. یک چهارم از گردشگران را عرب ها تشکیل می دهند.

طبق بررسی اتحادیه هتل داران ترکیه (TÜROB) ، در تعداد گردشگرانی که از منطقه خاورمیانه به ترکیه خواهند آمد افزایش دو رقمی پیش بینی می شود. توجه اعراب در ماه رمضان هم با افزایش ادامه داشته است.

تعداد گردشگرانی که در سال ۲۰۱۷ از خاورمیانه به ترکیه آمده اند در مقایسه با سال قبل آن با افزایش ۴۴ درصدی به ۳/۶ میلیون رسید، این در حالی است که در سه ماه نخست سال با افزایش ۴۵ درصدی به ۷۰۳ هزار رسید. بین گردشگرانی که به استانبول آمده اند سهم گردشگران عرب افزایش پایداری از خود نشان داده، به طوری که یک چهارم گردشگران را اعراب تشکیل می دهند.

تعداد گردشگران عربی که هر سال به استانبول می آیند افزایش می یابد

سهم گردشگران عربی که به استانبول آمده بودند در سال ۲۰۱۰،  ۱۰٪ بوده، در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۷ با شکستن رکورد همه زمان ها به میزان ۲۴/۳٪ افزایش یافت. سال گذشته از تعداد ۱۰ میلیون و ۸۴۰ هزار نفر گردشگری که به این شهر آمده بودند، تعداد اعراب ۲ میلیون و ۶۳۰ هزار نفر بوده است. سهم گردشگران عرب بین همه گردشگران ۲۴/۳٪ شد. در حالی که طی ۴ ماه نخست سال تعداد گردشگرانی که به استانبول آمده اند به رقم ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسید، از این تعداد ۹۶۷ هزار نفر از آن عرب بوده اند. به دلیل زیاد بودن تعداد مراکز اقامتی لوکس و امکانات رفاهی مورد علاقه اعراب در شهر استانبول، این شهر جزو انتخاب اول اعراب بوده است. بعد این شهر، بورسا، بولو، آبانت، یالووا، گیرِسون و ترابزون نیز هم برای گردش و هم برای سکونت جزو دیگر شهرهای مورد علاقه عرب ها به شمار می روند.

استانبول بیش از همه جست و جو شده است

در ارزیابی TUROB آمده که رزرو آنلاین در خاورمیانه، نسبت به میانگین جهانی در سطح بالاتری قرار دارد و چنین ادامه می دهد:« مطابق گزارش Global Travel Insight، طی سه ماه نخست سال در خاورمیانه بین جست و جوی های صورت گرفته در اینترنت مقصدهایی که بیشترین جست و جو را داشته اند آمستردام، لندن، استانبول، پاریس و مانیل بود.

به دنبال بررسی ها در رزروهای صورت گرفته نیز در حالی که استانبول در رتبه نخست قرار گرفت، قاهره، دبی، پاریس و مکه بعد آن قرار داشتند. در خاورمیانه تعداد زیادی افراد شاغل (مهاجر) وجود دارد. با توجه به بالا بودن مهاجرت گردشگران به ترکیه، در برنامه های تبلیغاتی ای که در منطقه صورت خواهد گرفت این امر نیز باید در نظر گرفته شود. »

طبق ارزیابی صورت گرفته ، ترکیه بین مقصدهای گردشگری اعراب بیش از همه مورد توجه قرار می گیرد که بین کشورهای رقیب از هر جهت در موقعیت برتری قرار دارد. اخیرا اعراب در کنار مقصدهای گردشگری سرسبز و و خنک ، توجه خود را به سمت مقاصد گرم و کنار دریا از قبیل موغلا، آنتالیا و مِرسین متمرکز کرده اند.

از جمله مهم ترین برتری هایی که ترکیه در خاورمیانه دارد می توان به دین، فرهنگ مشترک، طبیعت، برداشته شدن ویزا، گزینه های حمل و نقل بیشتر و نمایش سریال های ترکی به طور مکرر از تلویزیون اشاره کرد. به موازات افزایش تقاضای گردشگری از سوی منطقه به ترکیه ، پروازها نیز به میزان جدی افزایش یافته است.

 

منبع:

http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/istanbula-gelen-her-4-turistten-biri-arap-369232.html

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد