موضع گیری قاطعانه ترکیه به آمریکا جهت اعمال مالیات اضافی برای فولاد و آلومینیوم

نیهات زِیبِکچی وزیر اقتصاد در مورد تصمیم آمریکا مبنی بر مالیات اضافی برای فولاد و آلومینیوم چنین گفت: « به عنوان کشور ترکیه اقداماتی علیه این تصمیم انجام خواهیم داد. »

نیهات زِیبِکچی وزیر اقتصاد با یادآوری افزایش عوارض گمرک در واردات فولاد به آمریکا به میزان ۲۵٪ و آلومینیوم به میزان ۱۰٪ گفت که برخی کشورها از این تصمیم گیری معاف هستند. او اظهار کرد برخی از این کشورها به صورت مدت دار و برخی نیز با سهمیه بندی معافیت دریافت کرده اند. کشورهایی نظیر اتحادیه اروپا، کره شمالی، برزیل، مکزیک و کانادا در خارج این محدودیت ها قرار گرفته در حالی که کشورهای ترکیه، هندوستان و چین از معافیت برخوردار نبوده و در این راستا پیام های مربوطه به مقامات آمریکایی به صورت کتبی و شفاهی ارسال شده است.

زیبکچی با بیان این که ترکیه به آمریکا در بخش آهن- فولاد کسری تجاری دارد، چنین ادامه داد: « در حالی که به آمریکا صادرات به ارزش ۱ میلیارد و ۱۸۰ میلیون دلاری انجام می دهیم، بیش از ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار نیز واردات داریم. ما همه این موارد را به آنان بیان کرده و بسیار قاطعانه سخن گفتیم. همچنین در مورد لزوم معافیت ترکیه از این وضعیت نیز سخن گفتیم.

به علاوه در نزد سازمان تجارت جهانی نیز اقداماتی انجام داده ایم. از این هفته به بعد ضمن اعلام به این کشور، می گوییم که به عنوان ترکیه گام هایی علیه این تصمیم خواهیم برداشت. ما نیز به همان نحو در وارداتی که از این کشور داریم، با به میان گذاشتن فرضیه هایی که آنان برای ما ارائه کرده اند، اقدامات خویش را علیه آنان انجام خواهیم داد و این کار را سریعا به اجرا در خواهیم آورد.

بعد این موضوع بین آمریکا و ترکیه به لحاظ اقتصادی ممکن است وارد دوره ای جدید شویم که بیشتر کشور مقابل را به طور منفی تحت تاثیر قرار دهد. اما با این حال همه درهای مذاکره را برای آنان باز گذاشته ایم. » وی افزود در راستای منافع ترکیه ، روند را از نزدیک و به صورت مستمر پیگیری خواهند کرد.

۶ ٪ فولاد وارداتی به آمریکا از ترکیه بوده است

طبق داده های اداره تجارت بین المللی وابسته به وزارت تجارت آمریکا، این کشور در سال گذشته با واردات ۳۴/۶ میلیون تن فولاد، بزرگترین وارد کننده فولاد در جهان بوده است. حجم واردات فولاد این کشور در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال قبل آن ۱۵٪ افزایش داشته است.

در سال گذشته، کشوری که آمریکا بیشترین واردات را از آن انجام داده با ۵/۸ میلیون تن کشور کانادا بوده است. سهم کانادا در واردات این کشور ۱۷٪ به ثبت رسیده. به دنبال آن کشور برزیل با ۱۴٪ ، کره شمالی با ۱۰٪ ، مکزیک با ۹٪ و روسیه با ۸ ٪ قرار گرفتند.

سال گذشته ترکیه با ۶٪ در رده ششمین کشور با بیشترین واردات فولاد به آمریکا قرار گرفت. دیگر کشورهایی که آمریکا بیشترین واردات را از آنان داشته بدین شرح می باشند: ژاپن با ۵٪ ، آلمان با ۴٪ ، تایوان با ۳٪ و چین با ۲٪ .

مطابق داده های موسسه آمار ترکیه نیز سال گذشته ترکیه حدودا نزدیک به ۱۳/۸ میلیارد دلار صادرات فولاد و محصولات فولادی داشته است. ۱/۲ میلیارد دلار از این صادرات که معادل سهم ۹ درصدی است، به آمریکا صورت گرفته است.

منبع :

http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/turkiyeden-abdye-celik-ve-aluminyuma-ek-vergi-resti-365029.html

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد