ترکیه و قطر در زمینه انرژی قرارداد ۵/۲ میلیارد دلاری امضا کردند

شرکت Metcap Energy Investments مستقر در ترکیه با شرکت Fusion Dynamics  مستقر در قطر پروتکل ۵/۲ میلیارد دلاری در زمینه گاز طبیعی و پتروشیمی را در ترکیه امضا کردند

دکتر جلال متین رئیس شرکت Metcap Energy Investments و محمد الحجیری رئیس شرکت Fusion Dynamics طی مراسمی در هتلی در آنکارا قرارداد امضا کردند. دکتر متین که در مراسم مذکور سخنرانی کرد، ضمن بیان اهمیت این روز برای آنان گفت: « انرژی و پتروشیمی را نمی توانید از هم جدا کنید. این بخش در بازار بین المللی، بسیار مهم است. بنده کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای خود را در رشته شیمی اخذ کرده ام و مهندس شیمی هستم. این مشارکت و پروژه ها، ثمره نیم قرن عشق من می باشد.»

وی ضمن تاکید به این نکته که معادل ۳۰ ٪ پلی اتیلن و پلی پروپیلن وارداتی را، در ترکیه تولید خواهند کرد گفت: این نیز باعث کاهش ۱/۴ میلیارد دلار از کل واردات ترکیه شده و به اقتصاد کشور کمک بزرگی خواهد کرد. الحجیری نیز به غرور آفرین و پراهمیت بودن مشارکت مذکور اشاره کرد.

با مجتمعی که در شهر تراکیا تاسیس خواهد شد، کسری حساب جاری به میزان ۱/۴ میلیارد دلار کاهش خواهد یافت

پالایشگاه پتروشیمی بر مبنای گاز طبیعی که در منطقه تراکیا با سرمایه گذاری ۴ میلیارد دلار تاسیس خواهد شد، ظرفیت تولید سالیانه ۲/۶ میلیون تن متانول و ۱ میلیون تن اولوفین های سبک را خواهد داشت. طبق محاسبات به نظر می رسد با این مجتمع کسری حساب جاری ترکیه سالانه ۱/۴ میلیارد دلار کاهش خواهد یافت. همچنین نیروگاه سیکل ترکیبی به ارزش ۱/۲ میلیارد دلار که ساخت آن در Kırklareli و Karaman ادامه دارد و دارای ۱۵۰۰ مگاوات قدرت نصب شده می باشد، ۵٪ از کل برق مصرفی ترکیه را تولید خواهد کرد.

سرمایه های مذکور با Metcap Petrochemicals به همراه Verbena Enerji و کنسرسیوم Komet Enerji که با مشارکت دو شرکت تاسیس شده، انجام خواهد شد. این مجتمع ها از سال ۲۰۲۰ در فازهای مختلف به بهره برداری خواهند رسید و در سال ۲۰۲۳ نیز کلیه سرمایه گذاری ها به اتمام خواهند رسید.

منبع:

http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/turkiye-ve-katardan-enerjide-52-milyar-dolarlik-imza-359614.html

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد