به عنوان یک خارجی چگونه می توانید در ترکیه صادرات انجام دهید؟

صادرات خارجیان در ترکیه

همانگونه که می‎دانید اخیرا با ترتیبات صورت گرفته در ترکیه تاسیس شرکت توسط خارجیان و مدیریت آن بسیار ساده می‎باشد.  طبق این، شخص خارجی که می‎خواهد در ترکیه سرمایه‎گذاری کند ( این مطلب را بخوانید : مزایای سرمایه گذاری در ترکیه چیست ؟ ) نظیر یک شهروند ترک با تاسیس شرکت می‎تواند وارد بازار ترکیه که در آن شرایط بازار آزاد حاکم است، شود. با این حساب خارجیانی که می‎‎‎خواهند از ترکیه صادرات و صادرات الکترونیک انجام دهند باید چه کنند؟

نخست برای خارجیان از مفهوم تاسیس شرکت در ترکیه به اختصار سخن بگوییم. اخیرا در مقایسه با گذشته موانع سر راه سرمایه‎ گذاران خارجی برداشته شده و بوروکراسی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. از این رو توجه سرمایه گذاران خارجی نسبت به ترکیه افزایش یافته است. چه از لحاظ جمعیت پویا و جوان و چه از نظر تشویق‎های دولتی برای سرمایه گذاری، ترکیه برای بسیاری از سرمایه گذاری‎ها تبدیل به بازار مهمی شده است. به همین شکل کسب و کارهایی که خواهان تولید و ارائه خدمات در ترکیه هستند، برای این که بتوانند این کالا و خدماتشان را به خارج از کشور صادر کنند شرایط مود نیاز در این زمینه نیز برایشان فراهم گشته است. کسب و کارهایی که با اتمام مراحل مورد نیاز جهت تاسیس شرکت در ترکیه فعالیت خود را آغاز کرده‎اند، نخست با درخواست برای برنامه تشویقی وزارت اقتصاد می‎توانند جهت برخورداری از انواع تشویق‎ها تقاضا دهند.

برنامه مشوق سرمایه گذاری

قبل از هر چیز برای بهره بردن از بسته‎های تشویقی سرمایه گذاری باید درخواست رسمی داد. وزارت اقتصاد با توجه به معیارهای مختلفی از قبیل منطقه‎ای که پروژه سرمایه گذاری در آن واقع شده، بخشی که در آن واقع شده، بودجه و ظرفیت پروژه، ظرفیت تولید و مشارکت در اشتغال ملی این پروژه‎ها را ارزیابی خواهد کرد. در نتیجه ارزیابی‎ها به پروژه‎های مناسب مشوق‎های سرمایه گذاری گوناگونی ارائه می‎شود:

  • معافیت از مالیات بر ارزش افزوده
  • معافیت از عوارض گمرکی
  • تخفیف مالیاتی (درآمد و مالیات شرکت)
  • پشتیبانی از حق بیمه
  • تخفیف مالیاتی
  • حمایت نرخ بهره
  • تخصیص زمین
  • بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده
  • مشوق‎های تحقیق و توسعه

صادرات خارجیان در ترکیه

صادرات و صادرات الکترونیکی برای خارجیان

خارجیان نظیر فعالیت‎های تجاری که در بازارهای داخلی ترکیه انجام می‎دهند ، تابع قوانین مشابهی در رابطه با عملیات صادرات و صادرات الکترونیکی که در خارج از کشور انجام می‎دهند، می‎باشند. سرمایه گذاران خارجی کالا و خدمات تولیدی خود در ترکیه را در صورت پرداخت کلیه مالیات‎ها به انضمام مالیات گمرک، خواهند توانست به خارج از کشور صادر کنند. برای مثال خارجیانی که توانسته‎اند از حمایت صادرات میکرو که اخیرا بسیار محبوب بوده و از سوی دولت به طور پیوسته جهت تجارت الکترونیک اجرا می‎شود بهره‎مند شوند، به انضمام بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده می‎توانند از بسیاری حمایت های دولتی دیگر نیز برخوردار شوند. در حالی که به طور ویژه حق عضویت در Alibaba Gold Supplier از سوی وزارت اقتصاد و مشارکت Vakıfbank-Halkbank برای شرکت‎هایی که می خواهند وارد بازار تجارت الکترونیک شوند فراهم گشته، در زمینه فروش محصولات به خارج از کشور نیز تا سقف ۷۵۰۰ یورو با شرکت‎های حمل و نقل طرف قرارداد در صورت ترتیبات اعلامیه گمرکی تجارت الکترونیک (ETGB) بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده نیز می‎تواند تنظیم شود.

 

منبع:

atakurumsal.com

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد