مراحل گرفتن مجوز اقامت دانشجویی در ترکیه

مجوز اقامت دانشجویی

مجوز اقامت دانشجویی نوعی مجوز است که دانشجویان خارجی وابسته به موسسه آموزش عالی در ترکیه جهت تحصیل در مقاطع فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری باید آن را اخذ نمایند.

کسانی که به عنوان دانشجوی خارجی برای مجوز اقامت درخواست می‎دهند، باید با ویزای آموزشی اخذ شده از کنسولگری‎های ترکیه، وارد این کشور شده باشند. دانشجویان خارجی تا ۱ ماه بعد ورود به ترکیه بایستی برای مجوز اقامت دانشجویی درخواست دهند. دانشجویانی که در دانشگاه ثبت نام کرده‎اند می‎توانند مجوز اقامت خود را به نحوی که کل دوره تحصیلی را پوشش دهد دریافت کنند. دانش آموزانی که در مقاطع ابتدایی و متوسطه آموزش می‎بینند، در هر بار درخواست فقط می توانند مجوز حداکثر یک ساله اخذ کنند. مدت مجوز اقامت دانشجویی بیشتر از طول دوره تحصیلی فرد نخواهد بود. دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری که دارای مجوز اقامت دانشجویی‎اند می‎توانند به طور مستقیم با اخذ مجوز کار، کار کنند ( مطابق قانون شماره ۶۷۳۵). دانشجویانی که در مقاطع فوق دیپلم ثبت نام کرده‎اند هم می‎توانند مشروط به عدم تجاوز از ۲۴ ساعت در هفته، کار کنند.

مدارک مورد نیاز برای مجوز اقامت دانشجویی

  • فرم درخواست مجوز اقامت
  • اصل و کپی گذرنامه و یا مدرک معادل با آن
  • ۴ قطعه عکس
  • بیان نامه‎ای مبنی بر مکفی و منظم بودن وضعیت مادی در طول مدت اقامت (در فرم درخواست بیان می‎شود. اداره ممکن است مستندات مورد نیاز را درخواست کند. اگر طی مدت مذکور نیازهای فرد توسط موسسه دولتی تامین شده باشد، این وضعیت در درخواست باید به اداره اطلاع داده شود. )
  • گواهی دانشجویی
  • چنانچه فرد زیر ۱۸ سال باشد؛ رضایت نامه‎ای که از سوی پدر، مادر و یا نماینده قانونی وی داده می‎شود به همراه تعهد نامه‎ای که در ترکیه توسط اشخاص حقیقی و یا حقوقی مشروط به قید در رضایت نامه داده می‎شود
  • بیمه سلامت معتبر (در صورت درخواست دانشجویان از آنجایی که بعد تاریخ ثبت نام طی ۳ ماه تحت پوشش بیمه سلامت عمومی قرار می‎گیرند، تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‎گیرند با این وجود بعد بیمه درمانی عمومی باید طی ۳ ماه آن را به اداره مربوطه اعلام کنند.)

 

منبع:

atakurumsal.com

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد