چه نوع زندگی و امکاناتی در انتظار دانشجویان خارجی در ترکیه است

دانشجویان خارجی در ترکیه

ساختمان‎های آموزشی و محوطه‎های دانشگاهی در ترکیه به جای این که در ساختمان‎های داخل شهر باشد در فضای خاصی جمع شده و مجهز به امکاناتی است که تنها دانشجویان می‎توانند از آن استفاده کنند. برای آماده شدن هر چه بهتر دانشجویان برای زندگی و تکمیل دوره آموزشی به نحو احسن و با کیفیت بالا، تمامی جزئیات در نظر گرفته شده و به کار رفته است. ترکیه کشور بسیار ایده آلی برای ادامه تحصیل در ترکیه  به شمار می رود.

زندگی دانشجویی در کامپوس‎های ترکیه به همراه جلوه‎های رنگی گوناگون شامل فضاهایی از قبیل سالن‎های ورزشی، باشگاه‎های دانشجویی، کتابخانه، آزمایشگاه، رستوران، کافه، سالن‎های سینما و بسیاری دیگر از فضاهای متفاوت برای فعالیت دانشجویان تشکیل شده است‎. در اینجا به معرفی برخی از دانشگاهها با کامپوس‎های برجسته و امکاناتی که به دانشجویان ارائه می دهند خواهیم پرداخت:

دانشگاه فنی خاورمیانه (ODTÜ) / آنکارا

با محوطه تاسیس شده در سال ۱۹۶۳ عنوان نخستین دانشگاه ترکیه دارای کامپوس را از آن خود کرده که با فضای پر از درختان گوناگون به مانند جنگلی به نظر می‎رسد. در محوطه ظرفیت ۷۰۰۰ دانشجو، و ۱۸ ساختمان خوابگاه قرار دارد. مراکز خرید، داروخانه، لوازم تحریر، بوتیک، خیاط، خانه کتاب و بسیاری دیگر از مکان‎ها برای برآورد کردن نیاز دانشجویان به نحو بهینه خدمت رسانی می‎کنند.

در این محوطه ۲۰ پزشک بطور ۲۴ ساعته در مرکز درمانی مجهز خدمت رسانی می‎کنند. در محوطه ODTÜ ،۲۰ زمین تنیس، ۸ زمین والیبال، ۱۱ زمین بسکتبال و بیس بال و محوطه‎هایی متفاوت نظیر فوتبال آمریکایی موجود می‎باشد. همچنین استخر شنا المپیک و نیمه المپیک و استادیوم ۱۰ هزار نفری نیز در آن قرار دارند. در اطراف دریاچه Eymir بیش از ۳۳۰ کافه و رستوران وجود دارد. همچنین داخل محوطه موزه باستان شناسی، موزه علم و تکنولوژی و موزه ماشین‎های کلاسیک نیز قرار گرفته است.

اودتو با امکاناتی که به محصلین و پرسنل خویش ارائه می‎دهد جزء بهترین کامپوس دانشگاهی ترکیه بوده و آماده برآورده کردن تمام نیازهای دانشجویان می‎باشد.

دانشگاه بوغاز ایچی / استانبول

این دانشگاه که جزو قدیمی‎ترین‎های ترکیه به شمار می‎رود دارای دو کامپوس مختلف است‎. یکی واقع در روملی حیصاری، به مساحت ۲۶۷ هزار متر مربع کامپوس جنوبی و دیگری واقع در اوچاک ساوار با نام کامپوس شمالی است. در کامپوس شمالی که از کالج رابرت گرفته شده است بناهای تاریخی نیز وجود دارد.

در مجتمع دانشگاهی که مشرف به منظره زیبای دریا می‎باشد، زمین‎های تنیس، بسکتبال، فوتبال و رشته‎های ورزشی جایگزین، وجود دارد. درون محوطه ۷ ساختمان خوابگاه ۲۵۰ نفری قرار گرفته است. رستوران، محوطه‎های کافه و کنسرت تمام نیاز محصلین را برآورده کرده و بسیاری از فعالیت‎های هنری نیز در کامپوس انجام می‎گیرد.

دانشگاه آناتولی اسکی شهیر/ اسکی شهیر

این دانشگاه با دو کامپوس مختلف خود نیاز دانشجویانش را برآوده می‎سازد و زندگی رنگی و سرگرم کننده‎ای را برایشان مهیا می‎کند. کامپوس یونوس امره، در زمینی به مساحت ۸۶۶ هزار و ۷۵۷ متر مربع بنا شده و کامپوس دو ایلول، در زمینی به مساحت ۳میلیون مترمربع واقع شده است. داخل محوطه زمین‎های مربوط به تمام رشته‎های ورزشی، استخرهای المپیک و استادیوم قرار دارد. در کامپوس رستوران‎ها ، کافه‎ها و مکان‎های سرگرمی قرار دارد و باغ ژاپنی واقع در محوطه دانشگاه یکی از معدود باغ‎های با تم ویژه در جهان است که هزاران گونه از گیاهان مختلف در آن یافت می‎شود .

دانشگاه بیلکنت/ آنکارا

در مجتمع دانشگاه بیلکنت که در زمینی به مساحت ۵ میلیون و ۱۷۵هزار مترمربع بنا شده است، ۲۰۵ عدد ساختمان قرار گرفته است. خوابگاه دانشجویی متشکل از حداکثر اتاق‎های ۴ نفره برای دانشجویان امکان اسکان راحت را فراهم می‎سازد. در محوطه، ۶ سالن ورزشی پوشیده، ۳ زمین ورزشی کوچک، ۲ زمین چمنی، ۴ سالن فیتنس، ۴ زمین تنیس و ۷ زمین بسکتبال و ۱ استادیوم مجهز وجود دارد. درون محوطه ۴۵ کافه و رستوران با تنوع غذایی و محیطی عالی به بهترین نحو به دانشجویان خدمات ارائه می‎دهند.

درون محوطه بیلکنت مرکز نمایش اودئون ۵۰۰۰ نفره، سالن کنسرت ۸۰۰ نفره بیلکنت و سالن تئاتر ۱۷۰ نفره وجود دارد. همچنین درون محوطه ۲ مرکز بهداشت وجود دارد که از دانشجویان هزینه‎ای دریافت نمی‎کند .

دانشگاه فنی کارادنیز (KATÜ ) / ترابزون

محوطه دانشگاه فنی کارادنیز که از سال ۱۹۶۶ در حال ادامه به آموزش در فضایی به مساحت ۱میلیون و ۵۳ هزار و ۸۳۹ مترمربع می‎باشد در چشم اندازی مشرف به دریای سیاه قرار گرفته است. داخل محوطه استادیومی به ظرفیت ۳ هزار نفر، استخر شنای المپیک، زمین‎های فوتبال، تنیس، والیبال و بسکتبال موجود می‎باشد. همچنین ۴ خوابگاه دانشجویی نیز در آن قرار گرفته است. سلف ۸۰۰ نفره‎، تئاتر، فضاهایی برای رقص و … که می‎تواند بسیاری از خواسته‎های محصلین را برآورده سازد، مرکز زندگی سلامت، سونا و حمام سنتی را نیز در فضای خود جای داده است.

 

منبع:

atakurumsal.com

 

 

ایپک اویز (ipekeviz)

نامی معتبر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک  در ترکیه را دارند.

اجرای تورهای بازدید برای مشتریان عزیز ،جهت بررسی پروژه های مسکونی شهر ازمیر

همراهی با مشتریان در تمامی مراحل انتقال سند و دریافت اقامت با کمک کارشناسان ، وکلا و مترجمان قسم خورده شرکت ایپک اویز

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید به قسمت سئوالات متداول مراجعه نمایید و یا با مشاورین فارسی زبان ما در ارتباط باشید.

 

واتساپ: (روی شماره کلیک کنید)

 0090-543-413-1173

 0090-531-617-1953

تلفن ثابت:

 041-333-37-414

 021-885-90-625

 

For Latest News, You Can Subscribe Us

اشتراک شما ایجاد شد