خرید خانه در ترکیه

چرا خرید خانه در ترکیه؟

از گذشتگان دور تا به امروز، خرید خانه و یا ملک جزوه بهترین و سودآورترین سرمایه گذاری بوده به آن مبادرت شده است. این قبیل سرمایه گذاری زمانی قابل توجه تر می شود که بتوان آن را در کشوری رو به رشد که شرایط بهتری را نیز برای زندگی ارائه می کند، انجام داد. کشور ترکیه از جمله مکان هایی است که با توجه به موقعیت مناسب: جغرافیایی، اقلیمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و …، بستر و قوانینی را برای جذب سرمایه گذاری در بخش املاک را در خاک خود برای اتباع خارجی سایر کشورها فراهم آورده است.

این دست سرمایه گذاری که به غیر از سرمایه گذاران داخلی، نظر سرمایه گذاران خارجی را از اقصی نقاط جهان چون: اروپا، حوزه اسکاندیناوی، آسیا، منطقه خاورمیانه، آفریقای شمالی و حتی امریکا، را به خود جلب کرده، جزو حوزه های پیشگام و سودده در ترکیه می باشد.

مزایای خرید خانه در ترکیه

برطبق قوانین دولت ترکیه، انجام هرگونه عملیات انتقال سند باید نخست با ارائه درخواستِ اولیه به دفاتر مرکزی ثبت اسناد صورت بگیرد؛ برای درخواست اولیه، اخذ نوبت و تعیین وقت الزامی است که می توان با تماس با شماره 181، آن را دریافت و با رجوع به این آدرس اینترنتی: https://randevu.tkgm.gov.tr/، درخواست را ثبت کرد. پس از ارائه درخواست اولیه، روزی جهت نقل و انتقال سند از مالک به خریدار مشخص می شود. مدارکی که برای مشخص شدن روز موردنظر لازم است، به شرح زیر می باشد:

 1. گواهی سند ملک مورد نظر
 2. اصل و کپی پاسپورت تبعه خارجی (ممکن است نسخه ترجمه شده آن نیز لازم باشد)
 3. دریافت گواهی ارزش واقعی زمین و ملک از اداره شهرداری (الزامی است)
 4. ارائه بیمه نامه ملک در برابر زلزله
 5. 1 قطعه عکس پرسنلی از فروشنده و 2 قطعه عکس پرسنلی از خریدار
 6. حضور مترجم متعهد و قسم خورده در شرایطی که اگر تبعه خارجی با زبان ترکی آشنایی ندارد
 7. ارائه اصل برگه وکالتنامه یا گواهی تایید شده مربوط به آن درصورتی که پروسه انتقال سند ملک در خارج از ترکیه و با وکالتنامه در حال تنظیم و اجرا باشد (ترجمه ترکی اسناد الزامی است)

 

قرارداد خانه در ترکیه

طبق قوانین و مقررات فروش املاک به اتباع خارجی در ترکيه، خريد خانه فرایندی نسبتا طولانی است که فرایند تكمیل ثبت ملک و دریافت سند، سه ماه طول می کشد. همچنین، براساس آخرین قوانین این حوزه، در صورتی یک تبعه خارجی پیش از این نیز خانه ای را در کشور ترکیه خریداری کرده باشد، نیازی به استعلام نیست و سند ملک ظرف 48 ساعت منتقل می شود.

لازم به ذکر است، مقررات مربوط به خرید اموال غیرمنقول توسط اتباع خارجی در قانون ثبتی شماره 2644، بیان شده است و ما در مقاله های: قوانین اتباع خارجی در ترکیه و فروش اموال غیر منقول به اتباع خارجی در ترکیه، قوانین مربوطه و مسائلی که در این خصوص باید بدانید را مورد بررسی قرار داده ایم.

مراحل معامله و خرید و فروش املاک در ترکیه

براساس قوانین جدید کشور ترکیه در خصوص خرید ملک توسط اتباع خارجی، اصلی ترین مزیت خرید خانه در ترکیه، کسب شهروندی این کشور به ساده ترین و ایمن ترین روش می باشد. با توجه به اینکه در حال حاضر این امر با خرید ملکی به ارزش حداقل 250 هزار دلار امکان پذیر می باشد، تا پیش از سپتامبر 2018 این مبلغ برابر با 1 میلیون دلار یعنی 75% بیشتر از مبلغ کنونی اعلام گردیده بود.

البته لازم به ذکر است، تبعه خارجی تا 3 سال پس از تاریخ خرید ملک، امکان فروش آن را نخواهد داشت و هرگونه وعده و وعید از سوی شرکت های مختلف، دروغی بزرگ برای فریب شما می باشد. توضیحات بیشتر در این رابطه، در مقاله: مزایای خرید خانه در ترکیه برای اتباع خارجی، در دسترس شما می باشد.

 

خرید خانه در کشور ترکیه

قیمت خانه در شهر ازمیر

 • باغ زیتون شروع قیمت از
 • لیر320.000
 • واحدهای تک خوابه
 • 1+1
 • مجتمع مسکونی باغ زیتون
 • زمان تحویل مهر 1398
 • جزئیات بیشتر
 • هوم لند شروع قیمت از
 • لیر335.000
 • واحدهای تک خوابه
 • 1+1
 • مجتمع ویلایی هوم لند
 • زمان تحویل آگوست 2020
 • جزئیات بیشتر
 • کارشیاکا گرین شروع قیمت از
 • لیر515.000
 • واحدهای دو خوابه
 • 2+1
 • مجتمع کارشیاکا گرین
 • زمان تحویل 2019
 • جزئیات بیشتر
 • جنگل طلایی شروع قیمت از
 • لیر472.900
 • واحدهای تک خوابه
 • 1+1
 • مجتمع جنگل طلایی
 • زمان تحویل 2020
 • جزئیات بیشتر

برای مشاوره با کارشناسان مجرب ما در امر خرید خانه در ترکیه

کافیست با یکی از شماره های زیر در ارتباط باشید :

0090-543-413-1173

0090-531-617-1953

افزایش تقاضای خرید خانه در ترکیه و ازمیر

مطابق داده های بانک مرکزی (TCMB)، طی دوره های 2003-2017، ترکیه با فروش مسکن به خارجیان طی 15 سال اخیر، 42 میلیارد دلار درآمد داشته است؛ این در حالی است که فروش خانه به اتباع خارجی در سه ماه نخست سال 2018 نسبت به مدت مشابه در سال 2017، 20% افزایش داشته (یعنی فروش 110 هزار و 905 مسکن در ماه مارس). در واقع، با توجه به میزان سرمایه گذاری اتباع خارجی در کشور ترکیه که سالانه به 5 میلیارد دلار رسیده، انتظار می‌رود این میزان در طول سال های آینده هم افزایش بیابد.

با توجه به اینکه کشور ترکیه از جمله کشورهایی است که بخاطر شرایط مناسب بازار ملک و املاک در ترکیه، سرمایه گذاری در این کشور برای سرمایه گذارهای خارجی بسیار مهم است. در این میان، شهرهایی چون ازمیر به عنوان اروپایی ‌‌ترین شهر ترکیه، قابلیت زیادی در حوزه سرمایه گذاری و خرید ملک را دارا می باشد. شهر های چون استانبول و آنکارا که امروزه به دلیل شناخته تر بودن و نیز آشنایی کمتر اتباع خارجی با دیگر شهرهای ترکیه، دچار ازدحام جمعیت، ترافیک حمل و نقلی و تورم بالا شده اند، مطرح شدن شهرهای رو به رشدی همچون ازمیر موجب پیشرفت چشمگیر آنها در حوزه ای مختلف زندگی، تجاری، اقتصادی و آموزشی، شده است.

از این رو، شهر ازمیر نه تنها در بین شهرهای ترکیه به عنوان یکی از ایده ‌آل ترین شهرها برای سرمایه گذاری و خرید ملک مطرح می باشد، بلکه رتبه اول را بین دیگر شهرهای ترکیه نیز دارد (آشنایی با شهر ازمیر و صنعت و فرصت های سرمایه گذاری در ازمیر).

سندهای صادر برای املاک در ترکيه

تاپو (سندی در ترکیه)، نوعی سند قانونی برای ایجاد حق مالکیت مطلق به اموال به دست آمده در این کشور است. از این رو، سند های صادر شده درخصوص حق مالکیت موارد غیرمنقول، برحسب محتوای آنها از سوی دفتر کل اداره ثبت و احوال در دو رنگ مختلف تنظیم می‎ گردند؛ قرمز (صورتی)، و آبی، که تفاوت در هر یک از این رنگ‎ ها، هدف از صدور نوع سند صادر شده را نشان می ‎دهد. اما بطور کلی، سند قرمز رنگ برای مالکیت انواع ملک و سند آبی برای مالکین زمین های خالی و بلا استفاده، می باشد.

قانون متقابلیت

خرید خانه و پاسپورت ترکیه

قانون متقابلیت بعنوان قانونی که مانع بزرگی برای خریداران خارجی هنگام خرید ملک در ترکیه شناخته می شد، در تاریخ 18 مارس 2012، با تغییرات ایجاد شده در قانون شماره 2644، حذف گردید تا خرید ملک در ترکیه راحت تر شود. براساس اصل متقابلیت، صرفا کشورهای که اجازه خرید ملک را به اتباع ترک در کشور خود می دادند، اتباعشان متقابلا می توانستن در ترکیه اقدام به خرید ملک کنند.حذف اين ماده حقوقی در قانون «خريد املاک ترکيه»، با هدف جذب سرمايه های خارجی انجام گرفت که کمترین نتیجه آن، ایجاد یک انقلاب و تحول عظیم در صنعت ساخت و ساز کشور ترکیه و به تبع آن، رونق این بخش موجب گردید. از این رو، دارندگان گذرنامه ايرانی نيز از داشتن حق مالكيت مستقيم (بدون نياز به ثبت شرکت در ترکيه)، بهره مند گرديدند (سرمایه گذاری در ترکیه و فروش اموال غیر منقول به اتباع خارجی در ترکیه).

خرید املاک آماده تحویل و پیش فروش در ترکیه

از دیرباز خرید ملک نه تنها به منظور تهیه سرپناهی امن و مطمئن برای خود و خانواده که به عنوان نوعی سرمایه گذاری نیز درنظر گرفته می شده است. حال، اگر قصد شما از خرید ملک (آماده یا پیش فروش)، مشخصا سرمایه گذاری نیز نباشد، می بایست درنظر داشته باشید ملک خریداری شده علاوه بر استانداردهای عمرانی و معماری، لازم است دارای پتانسیل های رشد سرمایه و قابلیت افزایش ارزش ملکی بالایی باشد؛ در نتیجه، برای این منظور و مخصوصا اگر هدف شما از خرید ملک، سرمایه گذاری باشد، خرید خانه های آماده یا پیش فروش هیچ فرقی با هم ندارند.

اما ناگفته پیداست، خانه های آماده تحویل قابل بهره برداری به لحاظ سکونت یا معامله می باشند ولی خانه های پیش فروش نه. نکته دیگری که توجه به آن مهم است، نحوه خرید آنها برای اتباع خارجی می باشد؛ از این رو، فروش خانه های آماده تحویل به صورت نقد و خانه های پیش فروش با شرایط اقساطی می باشد که توضیحات تکمیلی مربوط به خرید هر کدام از این املاک، در مقاله: خرید ملک آماده تحویل یا پیش فروش در ترکیه؟، ارائه شده است.

پروژه های آماده تحویل و پیش فروش در ازمیر

همانطور که پیش از این نیز بدان اشاره شد، در سال های اخیر شهر ازمیر شاهد رشد بالایی در زمینه خرید ملک توسط اتباع ترک و خارجی و نیز سرمایه گذاری داخلی و خارجی در بخش ساخت و ساز بوده است. در بین پروژه های متعدد مسکونی که در حال اجرا یا پایان رسیده اند، می توان به پروژه کارشی یاکا گرین و باغ زیتون به عنوان پروژه های تکمیل شده و آماده تحویل، و پروژه های هوم لند و جنگل طلایی به عنوان پروژه های پیش فروش اشاره داشت.

پروژه کارشیاکا گرین، واقع در منطقه کارشیاکا که به عنوان مروارید شهر ازمیر نیز شناخته می شود، تحقق آرزوی شروع یک زندگی نوین می باشد. این پروژه با سود آوری بالا در کنار زیبایی ‎های بی نظیر، فرصت سرمایه ‎گذاری مناسبی را برای آینده شما به ارمغان می آورد. این پروژه با معماری مدرن، فضاهای سبز زیبا و امکان انجام انواع فعالیت‎های اجتماعی، زندگی منحصر به فردی را به راحتی برای خریدارانش فراهم می کند.

 • مشخصات فنی: این پروژه متشکل از واحدهای 2 و 3 خوابه به سبک‎ های متفاوت می باشد که دارای امکاناتی از قبیل: استخر، سینما، سالن ورزشی، محوطه باربیکیو، تراس هایی با منظره زیبای شهری، پارکینگ‎ های روباز و سرپوشیده، نگهبانی 24 ساعته، کافه و امکان انجام فعالیت‎ های اجتماعی، زندگی ای مدرن، پویا و پرنشاطی را برایتان به همراه خواهد داشت.

مجتمع مسکونی باغ زیتون (گاردن لیوا)، در منطقه آیرانجیلار ازمیر که از بخش‌های در حال توسعه شهر با سرعت رشدی بالاست، به مثابه مرواریدی در این منطقه می درخشد؛ نگاه مدرن و اندیشه خلاق در کنار طراحی چشم نواز، تضمین یک زندگی مطمئن را پیشکش می کند. این مجموعه با درنظر گرفتن جنبه های زیبایی شناختی زندگی، حس امنیت و آرامش را به معنای واقعی در اختیارتان قرار خواهد داد. لازم به ذکر است، مجتمع مسکونی باغ زیتون، در حال اتمام و در مهر ماه 98 آماده تحویل می باشد.

 • مشخصات فنی: این پروژه با معماری منحصر به فرد و نوآورانه، امکاناتی از قبیل: استخرهای سرپوشیده و رو باز، سونا، حمام، زمین تنیس، زمین بسکتبال، سالن‌های ورزشی و هایپر ‌مارکت، فضای دل ‌انگیز و راحتی را برای زندگی ارائه داده است.

پروژه ویلایی هوم لند، در فضای دل‌ انگیزی به مساحت 5030 مترمربع با 1500 مترمربع فضای سبز در جنوب شهر زیبای ازمیر قرار دارد. اندیشه یک زندگی توام با آرامش و رفاه، انگیزه ای شد برای ساخت پروژه ای جهت دستیابی به این هدف. ساخت خانه های ویلایی با بهترین امکانات در دل طبیعت و وجود فضاهای دل انگیز، به راحتی نظر هر فرد مشکل پسندی را به خود جلب می نماید.

 • مشخصات فنی: استفاده از مرغوب ترین متریال‌ های ساختمانی در ساخت این پروژه، در کنار معماری مدرن و طراحی زیبا، هماهنگی بسیار خوبی را با فضای داخل خانه بوجود آورد؛ این پروژه که الهام گرفته از فضای زیبای بیرون و طراوت محیط اطراف آن است، فرصتی مناسب را جهت سرمایه گذاری در اختیار شما قرار می‌ دهد. در پروژه ویلایی هوم لند با درنظر گرفتن امکاناتی چون: دوربین های مدار بسته و حضور نگهبان های آموزش دیده و مجرب، بطور 24 ساعته فضایی امن و ایمن را برای شما فراهم آورده است.

پروژه مسکونی جنگل طلایی، که از پروژه آلتین اورمان با ضمانت گروه گوردیون می باشد، مجموعه ای است که در عین همجواری به شهر در دل طبیعتی زیبا و با چشم اندازی از آبی جاری جای گرفته و طراوت و شادابی یک زندگی سبز و آرامش بخش را برای شما به ارمغان خواهد آورد. ساخت شاهکاری در شهر ازمیر که دارای جنگلی اختصاصی است و به معنای واقعی، تجسم یک زندگی لوکس و مدرن می باشد.

 • مشخصات فنی: این پروژه به عنوان بزرگترین پروژه احداث شده در منطقه بورنووآ، در حوزه آلتین داغ می باشد. این پروژه با ویژگی های مثال زدنی خود، در توسعه و پیشرفت منطقه و شهر ازمیر نقشی بسزایی ایفا خواهد نمود. دسترسی آسان به مرکز شهر، مراکز تجاری، خدماتی، تفریحی، درمانی و بیمارستان، موقعیت استثنایی جهت خرید و سرمایه گذاری برای آینده ای مطمئن می باشد.

حمایت دولت ترکیه از خرید ملک توسط اتباع خارجی

پیرو سیاست های اخیر دولت ترکیه مبنی بر حمایت از سرمایه گذاری خارجی در حوزه فروش املاک و مستغلات به اتباع خارجی و با توجه به اصلاح مقررات مربوط به اجرای قانون شهروندی ترکیه، کسب شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری و خرید نقدی اموال غیرمنقول به ارزش 250 هزار دلار، کفایت خواهد کرد.

بر این اساس، با توجه به مقررات منتشر شده در2018/12/07 در روزنامه رسمی ترکیه، با سرمایه‌ گذاری نقدی به مبلغ 250 هزار دلار (ارز خارجی با مبلغ معادل)، و مشروط به تنظیم قرارداد‌ِ فروش ملک در دفترخانه رسمی، کسب شهروندی و دریافت پاسپورت کشور ترکیه برای اتباع خارجی ممکن می باشد. لازم به ذکر است، از جمله شروط این طرح عدم امکان فروش، انتقال یا ترک ملک به مدت 3 سال می باشد که در سند نیز بدان اشاره خواهد شد (حمایت دولت ترکیه از قانون اخذ شهروندی خارجیان با خرید ملک).

در نتیجه، کسب شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار، برای سرمایه گذاران و اتباع خارجی مقدور می باشد.

پروژه های مسکونی ایپک اویز

چرا خرید خانه در ترکیه؟

از گذشتگان دور تا به امروز، خرید خانه و یا ملک جزوه بهترین و سودآورترین سرمایه گذاری بوده به آن مبادرت شده است. این قبیل سرمایه گذاری زمانی قابل توجه تر می شود که بتوان آن را در کشوری رو به رشد که شرایط بهتری را نیز برای زندگی ارائه می کند، انجام داد. کشور ترکیه از جمله مکان هایی است که با توجه به موقعیت مناسب: جغرافیایی، اقلیمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و …، بستر و قوانینی را برای جذب سرمایه گذاری در بخش املاک را در خاک خود برای اتباع خارجی سایر کشورها فراهم آورده است.

این دست سرمایه گذاری که به غیر از سرمایه گذاران داخلی، نظر سرمایه گذاران خارجی را از اقصی نقاط جهان چون: اروپا، حوزه اسکاندیناوی، آسیا، منطقه خاورمیانه، آفریقای شمالی و حتی امریکا، را به خود جلب کرده، جزو حوزه های پیشگام و سودده در ترکیه می باشد.

مزایای خرید خانه در ترکیه

برطبق قوانین دولت ترکیه، انجام هرگونه عملیات انتقال سند باید نخست با ارائه درخواستِ اولیه به دفاتر مرکزی ثبت اسناد صورت بگیرد؛ برای درخواست اولیه، اخذ نوبت و تعیین وقت الزامی است که می توان با تماس با شماره 181، آن را دریافت و با رجوع به این آدرس اینترنتی: https://randevu.tkgm.gov.tr/، درخواست را ثبت کرد. پس از ارائه درخواست اولیه، روزی جهت نقل و انتقال سند از مالک به خریدار مشخص می شود. مدارکی که برای مشخص شدن روز موردنظر لازم است، به شرح زیر می باشد:

 1. گواهی سند ملک مورد نظر
 2. اصل و کپی پاسپورت تبعه خارجی (ممکن است نسخه ترجمه شده آن نیز لازم باشد)
 3. دریافت گواهی ارزش واقعی زمین و ملک از اداره شهرداری (الزامی است)
 4. ارائه بیمه نامه ملک در برابر زلزله
 5. 1 قطعه عکس پرسنلی از فروشنده و 2 قطعه عکس پرسنلی از خریدار
 6. حضور مترجم متعهد و قسم خورده در شرایطی که اگر تبعه خارجی با زبان ترکی آشنایی ندارد
 7. ارائه اصل برگه وکالتنامه یا گواهی تایید شده مربوط به آن درصورتی که پروسه انتقال سند ملک در خارج از ترکیه و با وکالتنامه در حال تنظیم و اجرا باشد (ترجمه ترکی اسناد الزامی است)

 

قرارداد خانه در ترکیه

طبق قوانین و مقررات فروش املاک به اتباع خارجی در ترکيه، خريد خانه فرایندی نسبتا طولانی است که فرایند تكمیل ثبت ملک و دریافت سند، سه ماه طول می کشد. همچنین، براساس آخرین قوانین این حوزه، در صورتی یک تبعه خارجی پیش از این نیز خانه ای را در کشور ترکیه خریداری کرده باشد، نیازی به استعلام نیست و سند ملک ظرف 48 ساعت منتقل می شود.

لازم به ذکر است، مقررات مربوط به خرید اموال غیرمنقول توسط اتباع خارجی در قانون ثبتی شماره 2644، بیان شده است و ما در مقاله های: قوانین اتباع خارجی در ترکیه و فروش اموال غیر منقول به اتباع خارجی در ترکیه، قوانین مربوطه و مسائلی که در این خصوص باید بدانید را مورد بررسی قرار داده ایم.

مراحل معامله و خرید و فروش املاک در ترکیه

براساس قوانین جدید کشور ترکیه در خصوص خرید ملک توسط اتباع خارجی، اصلی ترین مزیت خرید خانه در ترکیه، کسب شهروندی این کشور به ساده ترین و ایمن ترین روش می باشد. با توجه به اینکه در حال حاضر این امر با خرید ملکی به ارزش حداقل 250 هزار دلار امکان پذیر می باشد، تا پیش از سپتامبر 2018 این مبلغ برابر با 1 میلیون دلار یعنی 75% بیشتر از مبلغ کنونی اعلام گردیده بود.

البته لازم به ذکر است، تبعه خارجی تا 3 سال پس از تاریخ خرید ملک، امکان فروش آن را نخواهد داشت و هرگونه وعده و وعید از سوی شرکت های مختلف، دروغی بزرگ برای فریب شما می باشد. توضیحات بیشتر در این رابطه، در مقاله: مزایای خرید خانه در ترکیه برای اتباع خارجی، در دسترس شما می باشد.

 

خرید خانه در کشور ترکیه

قیمت خانه در شهر ازمیر

 • باغ زیتون شروع قیمت از
 • لیر320.000
 • واحدهای تک خوابه
 • 1+1
 • مجتمع مسکونی باغ زیتون
 • زمان تحویل مهر 1398
 • جزئیات بیشتر
 • هوم لند شروع قیمت از
 • لیر285.000
 • واحدهای تک خوابه
 • 1+1
 • مجتمع ویلایی هوم لند
 • زمان تحویل آگوست 2020
 • جزئیات بیشتر
 • کارشیاکا گرین شروع قیمت از
 • لیر515.000
 • واحدهای دو خوابه
 • 2+1
 • مجتمع کارشیاکا گرین
 • زمان تحویل 2019
 • جزئیات بیشتر
 • جنگل طلایی شروع قیمت از
 • لیر362.500
 • واحدهای تک خوابه
 • 1+1
 • مجتمع جنگل طلایی
 • زمان تحویل 2020
 • جزئیات بیشتر

برای مشاوره با کارشناسان مجرب ما در امر خرید خانه در ترکیه

کافیست با یکی از شماره های زیر در ارتباط باشید :

0090-543-413-1173

0090-531-617-1953

افزایش تقاضای خرید خانه در ترکیه و ازمیر

مطابق داده های بانک مرکزی (TCMB)، طی دوره های 2003-2017، ترکیه با فروش مسکن به خارجیان طی 15 سال اخیر، 42 میلیارد دلار درآمد داشته است؛ این در حالی است که فروش خانه به اتباع خارجی در سه ماه نخست سال 2018 نسبت به مدت مشابه در سال 2017، 20% افزایش داشته (یعنی فروش 110 هزار و 905 مسکن در ماه مارس). در واقع، با توجه به میزان سرمایه گذاری اتباع خارجی در کشور ترکیه که سالانه به 5 میلیارد دلار رسیده، انتظار می‌رود این میزان در طول سال های آینده هم افزایش بیابد.

با توجه به اینکه کشور ترکیه از جمله کشورهایی است که بخاطر شرایط مناسب بازار ملک و املاک در ترکیه، سرمایه گذاری در این کشور برای سرمایه گذارهای خارجی بسیار مهم است. در این میان، شهرهایی چون ازمیر به عنوان اروپایی ‌‌ترین شهر ترکیه، قابلیت زیادی در حوزه سرمایه گذاری و خرید ملک را دارا می باشد. شهر های چون استانبول و آنکارا که امروزه به دلیل شناخته تر بودن و نیز آشنایی کمتر اتباع خارجی با دیگر شهرهای ترکیه، دچار ازدحام جمعیت، ترافیک حمل و نقلی و تورم بالا شده اند، مطرح شدن شهرهای رو به رشدی همچون ازمیر موجب پیشرفت چشمگیر آنها در حوزه ای مختلف زندگی، تجاری، اقتصادی و آموزشی، شده است.

از این رو، شهر ازمیر نه تنها در بین شهرهای ترکیه به عنوان یکی از ایده ‌آل ترین شهرها برای سرمایه گذاری و خرید ملک مطرح می باشد، بلکه رتبه اول را بین دیگر شهرهای ترکیه نیز دارد (آشنایی با شهر ازمیر و صنعت و فرصت های سرمایه گذاری در ازمیر).

سندهای صادر برای املاک در ترکيه

تاپو (سندی در ترکیه)، نوعی سند قانونی برای ایجاد حق مالکیت مطلق به اموال به دست آمده در این کشور است. از این رو، سند های صادر شده درخصوص حق مالکیت موارد غیرمنقول، برحسب محتوای آنها از سوی دفتر کل اداره ثبت و احوال در دو رنگ مختلف تنظیم می‎ گردند؛ قرمز (صورتی)، و آبی، که تفاوت در هر یک از این رنگ‎ ها، هدف از صدور نوع سند صادر شده را نشان می ‎دهد. اما بطور کلی، سند قرمز رنگ برای مالکیت انواع ملک و سند آبی برای مالکین زمین های خالی و بلا استفاده، می باشد.

قانون متقابلیت

خرید خانه و پاسپورت ترکیه

قانون متقابلیت بعنوان قانونی که مانع بزرگی برای خریداران خارجی هنگام خرید ملک در ترکیه شناخته می شد، در تاریخ 18 مارس 2012، با تغییرات ایجاد شده در قانون شماره 2644، حذف گردید تا خرید ملک در ترکیه راحت تر شود. براساس اصل متقابلیت، صرفا کشورهای که اجازه خرید ملک را به اتباع ترک در کشور خود می دادند، اتباعشان متقابلا می توانستن در ترکیه اقدام به خرید ملک کنند.حذف اين ماده حقوقی در قانون «خريد املاک ترکيه»، با هدف جذب سرمايه های خارجی انجام گرفت که کمترین نتیجه آن، ایجاد یک انقلاب و تحول عظیم در صنعت ساخت و ساز کشور ترکیه و به تبع آن، رونق این بخش موجب گردید. از این رو، دارندگان گذرنامه ايرانی نيز از داشتن حق مالكيت مستقيم (بدون نياز به ثبت شرکت در ترکيه)، بهره مند گرديدند (سرمایه گذاری در ترکیه و فروش اموال غیر منقول به اتباع خارجی در ترکیه).

خرید املاک آماده تحویل و پیش فروش در ترکیه

از دیرباز خرید ملک نه تنها به منظور تهیه سرپناهی امن و مطمئن برای خود و خانواده که به عنوان نوعی سرمایه گذاری نیز درنظر گرفته می شده است. حال، اگر قصد شما از خرید ملک (آماده یا پیش فروش)، مشخصا سرمایه گذاری نیز نباشد، می بایست درنظر داشته باشید ملک خریداری شده علاوه بر استانداردهای عمرانی و معماری، لازم است دارای پتانسیل های رشد سرمایه و قابلیت افزایش ارزش ملکی بالایی باشد؛ در نتیجه، برای این منظور و مخصوصا اگر هدف شما از خرید ملک، سرمایه گذاری باشد، خرید خانه های آماده یا پیش فروش هیچ فرقی با هم ندارند.

اما ناگفته پیداست، خانه های آماده تحویل قابل بهره برداری به لحاظ سکونت یا معامله می باشند ولی خانه های پیش فروش نه. نکته دیگری که توجه به آن مهم است، نحوه خرید آنها برای اتباع خارجی می باشد؛ از این رو، فروش خانه های آماده تحویل به صورت نقد و خانه های پیش فروش با شرایط اقساطی می باشد که توضیحات تکمیلی مربوط به خرید هر کدام از این املاک، در مقاله: خرید ملک آماده تحویل یا پیش فروش در ترکیه؟، ارائه شده است.

پروژه های آماده تحویل و پیش فروش در ازمیر

همانطور که پیش از این نیز بدان اشاره شد، در سال های اخیر شهر ازمیر شاهد رشد بالایی در زمینه خرید ملک توسط اتباع ترک و خارجی و نیز سرمایه گذاری داخلی و خارجی در بخش ساخت و ساز بوده است. در بین پروژه های متعدد مسکونی که در حال اجرا یا پایان رسیده اند، می توان به پروژه کارشی یاکا گرین و باغ زیتون به عنوان پروژه های تکمیل شده و آماده تحویل، و پروژه های هوم لند و جنگل طلایی به عنوان پروژه های پیش فروش اشاره داشت.

پروژه کارشیاکا گرین، واقع در منطقه کارشیاکا که به عنوان مروارید شهر ازمیر نیز شناخته می شود، تحقق آرزوی شروع یک زندگی نوین می باشد. این پروژه با سود آوری بالا در کنار زیبایی ‎های بی نظیر، فرصت سرمایه ‎گذاری مناسبی را برای آینده شما به ارمغان می آورد. این پروژه با معماری مدرن، فضاهای سبز زیبا و امکان انجام انواع فعالیت‎های اجتماعی، زندگی منحصر به فردی را به راحتی برای خریدارانش فراهم می کند.

 • مشخصات فنی: این پروژه متشکل از واحدهای 2 و 3 خوابه به سبک‎ های متفاوت می باشد که دارای امکاناتی از قبیل: استخر، سینما، سالن ورزشی، محوطه باربیکیو، تراس هایی با منظره زیبای شهری، پارکینگ‎ های روباز و سرپوشیده، نگهبانی 24 ساعته، کافه و امکان انجام فعالیت‎ های اجتماعی، زندگی ای مدرن، پویا و پرنشاطی را برایتان به همراه خواهد داشت.

مجتمع مسکونی باغ زیتون (گاردن لیوا)، در منطقه آیرانجیلار ازمیر که از بخش‌های در حال توسعه شهر با سرعت رشدی بالاست، به مثابه مرواریدی در این منطقه می درخشد؛ نگاه مدرن و اندیشه خلاق در کنار طراحی چشم نواز، تضمین یک زندگی مطمئن را پیشکش می کند. این مجموعه با درنظر گرفتن جنبه های زیبایی شناختی زندگی، حس امنیت و آرامش را به معنای واقعی در اختیارتان قرار خواهد داد. لازم به ذکر است، مجتمع مسکونی باغ زیتون، در حال اتمام و در مهر ماه 98 آماده تحویل می باشد.

 • مشخصات فنی: این پروژه با معماری منحصر به فرد و نوآورانه، امکاناتی از قبیل: استخرهای سرپوشیده و رو باز، سونا، حمام، زمین تنیس، زمین بسکتبال، سالن‌های ورزشی و هایپر ‌مارکت، فضای دل ‌انگیز و راحتی را برای زندگی ارائه داده است.

پروژه ویلایی هوم لند، در فضای دل‌ انگیزی به مساحت 5030 مترمربع با 1500 مترمربع فضای سبز در جنوب شهر زیبای ازمیر قرار دارد. اندیشه یک زندگی توام با آرامش و رفاه، انگیزه ای شد برای ساخت پروژه ای جهت دستیابی به این هدف. ساخت خانه های ویلایی با بهترین امکانات در دل طبیعت و وجود فضاهای دل انگیز، به راحتی نظر هر فرد مشکل پسندی را به خود جلب می نماید.

 • مشخصات فنی: استفاده از مرغوب ترین متریال‌ های ساختمانی در ساخت این پروژه، در کنار معماری مدرن و طراحی زیبا، هماهنگی بسیار خوبی را با فضای داخل خانه بوجود آورد؛ این پروژه که الهام گرفته از فضای زیبای بیرون و طراوت محیط اطراف آن است، فرصتی مناسب را جهت سرمایه گذاری در اختیار شما قرار می‌ دهد. در پروژه ویلایی هوم لند با درنظر گرفتن امکاناتی چون: دوربین های مدار بسته و حضور نگهبان های آموزش دیده و مجرب، بطور 24 ساعته فضایی امن و ایمن را برای شما فراهم آورده است.

پروژه مسکونی جنگل طلایی، که از پروژه آلتین اورمان با ضمانت گروه گوردیون می باشد، مجموعه ای است که در عین همجواری به شهر در دل طبیعتی زیبا و با چشم اندازی از آبی جاری جای گرفته و طراوت و شادابی یک زندگی سبز و آرامش بخش را برای شما به ارمغان خواهد آورد. ساخت شاهکاری در شهر ازمیر که دارای جنگلی اختصاصی است و به معنای واقعی، تجسم یک زندگی لوکس و مدرن می باشد.

 • مشخصات فنی: این پروژه به عنوان بزرگترین پروژه احداث شده در منطقه بورنووآ، در حوزه آلتین داغ می باشد. این پروژه با ویژگی های مثال زدنی خود، در توسعه و پیشرفت منطقه و شهر ازمیر نقشی بسزایی ایفا خواهد نمود. دسترسی آسان به مرکز شهر، مراکز تجاری، خدماتی، تفریحی، درمانی و بیمارستان، موقعیت استثنایی جهت خرید و سرمایه گذاری برای آینده ای مطمئن می باشد.

حمایت دولت ترکیه از خرید ملک توسط اتباع خارجی

پیرو سیاست های اخیر دولت ترکیه مبنی بر حمایت از سرمایه گذاری خارجی در حوزه فروش املاک و مستغلات به اتباع خارجی و با توجه به اصلاح مقررات مربوط به اجرای قانون شهروندی ترکیه، کسب شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری و خرید نقدی اموال غیرمنقول به ارزش 250 هزار دلار، کفایت خواهد کرد.

بر این اساس، با توجه به مقررات منتشر شده در2018/12/07 در روزنامه رسمی ترکیه، با سرمایه‌ گذاری نقدی به مبلغ 250 هزار دلار (ارز خارجی با مبلغ معادل)، و مشروط به تنظیم قرارداد‌ِ فروش ملک در دفترخانه رسمی، کسب شهروندی و دریافت پاسپورت کشور ترکیه برای اتباع خارجی ممکن می باشد. لازم به ذکر است، از جمله شروط این طرح عدم امکان فروش، انتقال یا ترک ملک به مدت 3 سال می باشد که در سند نیز بدان اشاره خواهد شد (حمایت دولت ترکیه از قانون اخذ شهروندی خارجیان با خرید ملک).

در نتیجه، کسب شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار، برای سرمایه گذاران و اتباع خارجی مقدور می باشد.

پروژه های مسکونی ایپک اویز

توصیه ما به شما

با توجه به قوانین جدید کشور ترکیه و پیچیدگی مراحل قانونی و اداری در کنار مهارت های لازم جهت سرمایه گذاری و خرید ملک در کشور ترکیه، این امر نه تنها برای خود مردم ترکیه که برای اتباع خارجی نیز کار دشواری است. از این رو، به منظور جلوگیری از صرف هزینه های غیرضروری مالی و بیهوده وقت، بهتر است سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور ترکیه، از طریق شرکت های معتبر و مجاز صورت بگیرد.
مجموعه ایپک اویز با توجه به تخصص و تجربه کارشناسان و وکلای خود در زمینه های: خرید ملک، سرمایه گذاری، کسب شهروندی و دریافت پاسپورت، اخذ انواع اقامت، کار در ترکیه و دریافت مجوزهای مربوط به آن، قوانین راه اندازی کسب و کار و آگاهی از شرایط کار برای معلمین، مهندسین و پزشکان، قادر است امن ترین و بهترین راه را برای آینده شما، خانواده وحرفه تان پیشنهاد داد و یاریتان کند.به یاد داشته باشید، آگاهی از قوانین کشور ترکیه و ارائه راهکارهای قانونی، تخصص ماست؛ پس هم اکنون با مشاورین و کارشناسان ما تماس بگیرید… منتظر تماس شما و آماده پاسخگویی 24 به شما می باشیم.

مشاوره جهت خرید ملک در ازمیر ترکیه

لطفا جهت تماس سریع کارشناسان ما با شما برای مشاوره و آگاهی از خرید خانه در ازمیر ترکیه، فرم زیر را تکمیل نمایید.

Switch The Language

  ایپک اِویز (IPEK EVIZ) یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ “ایپک یولی آراز” ؛ یک شرکت مشاور و کارگزار حرفه ای املاک در ازمیر ترکیه است که از سال ۲۰۱۳ شروع به فعالیت کرده است.

  ایپک اِویز بصورت بین‌المللی با استفاده از یک شبکه قوی از مشاوران و عوامل املاک و مستغلات با تجربه و قابل اعتماد کار می‌کند و بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری را به ایرانیان و خارجیان ارائه می‌دهد.

  تلفن

  0090-543-413-1173

  ایمیل

  info@Ipekeviz.com