خرید ملک در ترکیه

شرایط خرید ملک در ترکیه

کشور ترکیه به دلیل جمعیت جوان رو به رشد، نیروی کار متخصص و موقعیت جغرافی- سیاسی و رشد اقتصادی چشم گیر در صدر کشورهای مورد انتخاب سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است. امروزه خريد خانه در ترکيه برای بخشی از سرمايه گذاران حوزه ی املاک به یک ضرورت تبدیل شده است. به همین دلیل داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می ‌تواند نقش مهمی در تصمیم ‌گیری ‌های پیرامون این موضوع داشته باشد. خريد خانه در ترکیه تصمیم بزرگی است که علاوه بر جنبه ی سرمایه گذاری می‌ تواند شرایط زندگی شما را نیز تغییر دهد. شما در هر کجای دنیا برای خرید خانه فاکتورهایی را در نظر می ‌گیرید. این فاکتورها برای خرید خانه در ترکیه نیز وجود دارند.

 

ازمیر به عنوان اروپایی ‌‌ترین شهر ترکیه می ‌تواند گزینه ی خوبی برای شما باشد. در بین شهرهای ترکیه، ازمیر به عنوان یکی از مدرن ‌ترین و ایده ‌آل ترین شهرها برای سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه شناخته شده است. شهر ازمیر که به عنوان ششمین شهر ایده آل جهان شناخته شده است (در این رتبه ‌بندی استانبول در ردیف ۴۸ جای دارد)، گزینه ی مناسبی برای سرمایه گذاری و زندگی است «در این راستا چرا کسانی که در ترکیه سرمایه گذاری میکنند برنده خواهند شد را مطالعه بفرمایید». خرید خانه در ازمیر، می ‌تواند تصمیمی باشد که به شما یک خرید امن و یک زندگی راحت را هدیه دهد. فاکتورهایی مانند: امنيت قرارداد خريد خانه در ترکيه، بيمه ی خانه، شرايط امکان تحصيل در مدارس و دانشگاه (ازمیر دومین شهر دانشگاهی ترکیه می ‌باشد)، هزينه ی زندگی (ازمیر منطقه آزاد تجاری می‌باشد)، چگونگی برخورداری از بيمه‌های درمانی، هزينه‌های درمان، قوانين حمايت از سرمايه گذاران خارجی تنها بخشی از شرایط ایده‌ آل ازمیر برای خرید خانه است.

افزایش خریداران املاک در ترکیه

مطابق داده های بانک مرکزی  (TCMB)، طی دوره های ۲۰۱۷- ۲۰۰۳، ترکیه با فروش مسکن به خارجیان طی 15 سال اخیر، 42 میلیارد دلار درآمد داشته است . از طرفی، فروش مسکن به خارجیان در سه ماه نخست سال ۲۰۱۸ نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۷ ، ۲۰ درصد افزایش داشته است (110 هزار و 905 مسکن در ماه مارس در ترکیه فروخته شد). بیشترین اتباع خارجی که از ترکیه مسکن خریداری می کنند شهروندان عراق، عربستان سعودی و ایران بوده اند. غول های بخش املاک در ترکیه به سال ۲۰۱۸ امیدوار بودند و اکنون طبق پیش بینی ها، در انتظار افزایش فروش در سال ۲۰۱۹ می باشند. همچنین انتظار می‌رود که در چند سال آینده نیز افزایش ارزش ملک در ترکیه همینطور به سیر صعودی خود ادامه دهد. در این ارتباط می‌توانید مطلب مزایای خرید خانه در ترکیه برای خارجیان را نیز مطالعه کنید.تمایل شهروندان کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا مبنی بر خرید ملک در ترکیه نیز روز به روز افزایش می یابد. در همین راستا ۴۴ درصد از ۱۴۰ هزار و ۸۳۲ شهروند خارجی ای که تاکنون با خریداری ملک و زمین در حدود ۱۸ میلیارد دلار در ترکیه سرمایه گذاری کرده اند، را شهروندان کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا تشکیل می دهند. در ادامه می توانید افزایش تمایل اروپایی ها به خرید ملک در ترکیه را مطالعه فرمایید.

فرهنگ در ترکیه

مردم این کشور بسیار مهربان و مهمان پذیر می باشند و مشترکات فرهنگی زیادی با مردم ایران دارند. ترک ها بسیار خانواده دوست و خونگرم هستند. لازم به ذکر است که چند همسری در ترکیه غیر قانونی است. در محله های ترکیه تقریبأ هیچ محله ای بدون قهوه خانه و کافه و رستوران نیست و اکثر مردم چه پیر و چه جوان در زمان های غیرکاری خود ساعت ها با دوستانشان در کافه ها و قهوه خانه ها می نشینند و صحبت می کنند. بیشتر زنان هم برای چای بعد از ظهر در زمان های معینی، به نام دوره های 7 تا 17 روزه، با دوستان و همسایگان خود در یک جا جمع می شوند. پیشنهاد می کنیم مقاله 10 مورد جالب در رابطه با جمهوری ترکیه که باید بدانید را مطالعه بفرمایید.

 

یکی از مواردی که ترکیه همواره با آن شناخته می شود وجود محله های زنده و پرجوش می باشد. در واقع سازه های معماری یکی از پارامترهای اساسی تعیین کننده فرهنگ شهری و روابط همسایگی هستند. انتقال از فرهنگ محله نشینی به آپارتمان نشینی در ترکیه باعث شده آپارتمان ها به عنوان نماینده کوچکی از محله ها پدیدار شوند. (این مطلب را بخوانید: فرهنگ محله نشینی که قبل زندگی در ترکیه حتما باید آن را بدانید) آپارتمان ها به عنوان سازه های معماری اجتناب ناپذیر در فرهنگ شهرنشینی مدرن می باشند. البته در سال های اخیر مجتمع های مسکونی بزرگ، مجتمع های معمولی و خانه های مستقل بیش از آپارتمان ها طرفدار دارند. ولی همچنان فرهنگ آپارتمان نشینی و پیوند گرم و صمیمی بین همسایه ها موجودیت خود را حفظ کرده و به نظر می رسد سالیان طولانی هم حفظ خواهد کرد. ترک ها به روابط همسایگی بسیار اهمیت قائلند به طوری که گاهاً، روابط همسایگی در ترکیه از روابط فامیلی قوی تر می باشد. توسعه زیاد روابط همسایگی در ترکیه باعث می شود همسایگان در هر موقعیت نا مناسب برای حل مشکلات یکدیگر تلاش کنند. در ادامه این موضوع مطلب فرهنگ آپارتمان نشینی و روابط همسایگی در ترکیه را بخوانید.

مراحل خريد خانه در ترکيه

خرید خانه در ترکیه برای خارجیان با هر بودجه و سلیقه میسر می شود. توجه داشته باشید که قیمت خانه در ترکیه پایین نیست. بنابراین، وعده ی خريد خانه در ترکيه با قیمت های خیلی پایین و یا شرایط اقساط طولانی صرفاً یک شگرد تبلیغاتی است. برای انجام قطعی معامله و خريد خانه در ترکيه یک کپی از پاسپورت و ترجمه رسمی آن به زبان ترکی و ۶ قطعه عکس لازم است، تا قرارداد خرید را امضا کرده و صاحب آن خانه شوید. وکلای ما کلیه ی مراحل اداری و قانونی را برای خريد خانه در ترکيه برای شما انجام می ‌دهند. طبق قوانین و مقررات فروش املاک به اتباع خارجی، خريد خانه در ترکيه، تكمیل ثبت ملك و دریافت سند تقریباً سه ماه طول می‌كشد. که طبق آخرین قانون، در صورتی که در یک مجتمع، قبلاً حداقل یک فروش به یک تبعه ی غیر ترک انجام شده باشد، نیازی به استعلام نبوده و سند ظرف ۴۸ ساعت منتقل می ‌شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کلیک بر روی مقاله ی خريد خانه در ترکيه و زندگی رویایی دریک کشور اروپایی اطلاعات تکمیلی را در این زمینه کسب کنید.

فروش اموال غیر منقول به اشخاص خارجی در ترکیه

مقررات مربوط به خرید اموال غیر منقول توسط اشخاص خارجی طبق قانون ثبت به شماره ی ۲۶۴۴ مشخص شده است. ما در مقاله ی فروش اموال غیر منقول به اشخاص خارجی در ترکیه قوانین مربوطه و مسائلی که در این خصوص باید بدانید را مورد بررسی قرار داده ایم.

قانون متقابلیت

قانون متقابلیت که مانع بزرگی را برای خرید ملک در ترکیه پیش روی اشخاص خارجی گذاشته بود با تغییرات ایجاد شده در قانون شماره ی ۲۶۴۴ در تاریخ ۱۸ مارس سال ۲۰۱۲ ، حذف شده است. با وجود این‌ که بعد از این تغییرات خرید و فروش زمین و املاک توسط اشخاص خارجی در ترکیه آسان‌ تر شده، ولی همچنان این پروسه دارای پیچیدگی‌های خاص خود است که ما برای حل آسان همین پیچیدگی ها در کنار شما خواهیم بود.با توجه به این که میزان سرمایه گذاری اشخاص خارجی در کشور ترکیه سالانه به ۵ میلیارد دلار رسیده است و انتظار می‌رود این میزان در طول سال های آینده افزایش یابد، بد نیست که پاسخ سؤالات رایج در این زمینه را بدانید. سؤال و جواب در مورد فروش اموال غیرمنقول به اشخاص خارجی و مباحثی در مورد مراحل و هزینه های این امر را با کلیک بر روی مقاله ی فروش اموال غیر منقول به اشخاص خارجی در ترکیه بخوانید.

سندهای صادر شده در ترکیه

تاپو (سند در ترکیه) یک سند قانونی برای ایجاد حق مالکیت مطلق به اموال به دست آمده در ترکیه است. در ارتباط با حق مالکیت مربوط به غیرمنقول، سند های صادر شده از طرف دفتر کل اداره ی ثبت و احوال بر حسب محتوایشان در دو رنگ مختلف تنظیم می‎ شوند؛ قرمز (صورتی) و آبی. تفاوت در هر یک از این رنگ‎ ها، هدف از صدور سند را نشان می ‎دهد. می توانید با کلیک بر روی مطلب سندهای صادر شده در ترکیه به چه شکلی است و چه مواردی در آن قید می شود؟ اطلاعات کامل تری را درباره ی این موضوع کسب کنید.

امکان تابعیت برای خارجیانی که در ترکیه خانه خریداری می کنند

ترکیه نیز نظیر بسیاری از کشورهای خارجی برای کسانی که سرمایه گذاری، خرید غیرمنقول و مستغلات و کارآفرینی برای خارجیان ایجاد کنند، تابعیت خواهد داد. تغییرات مهمی در قوانین شهروندی ترکیه در سال جاری رخ داده است. شرایط و معیارهای مالی سرمایه گذاری که خارجی ها برای اخذ تابعیت ترکیه پیش از این باید رعایت می کردند، کاهش و تسهیل یافته است، که می توانید تغییرات رخ داده در تسهیل شرایط اخذ شهروندی ترکیه را با کلیک بر روی مقاله ‌دریافت شهروندی ترکیه با 250.000 دلار بخوانید. با توجه به اصلاحیه‌ ی مقررات مربوط به اجرای قانون شهروندی ترکیه، سرمایه گذاری و خرید اموال غیرمنقول به ارزش ۲۵۰ هزار دلار به صورت نقد برای کسب شهروندی خارجی‎ ها کافی خواهد بود. مراحل مراجعه برای اخذ شهروندی و مدارکی که برای روند اخذ شهروندی کشور ترکیه لازم است را با کلیک بر روی مقاله‌ ی شرایط اخذ شهروندی در ترکیه و ماده ی قانونی مرتبط  مطالعه فرمایید.

برای شهروندان کدام کشور ممنوعیت خرید املاک غیرمنقول در ترکیه وجود دارد ؟

قانونی که در ارتباط با خرید املاک توسط افراد خارجی در ترکیه اصلاح شده بود، به اجرا درآمده است. طبق قانون جدید شهروندان کشورهایی که از قانون بهره مند و یا دچار محدودیت هایی می شوند، مشخص گردیده است. مطابق مقررات جدید، شهروندان ۱۲۹ کشور جهان بدون هیچ قید و شرطی می توانند از ترکیه زمین و غیرمنقول خریداری کنند. برای شهروندان ۵۲ کشور نیز توسط وزارت کشور شرط مجوز قید شده است. می توانید در مقاله ی برای شهروندان کدام کشور ممنوعیت خرید املاک غیرمنقول در ترکیه وجود دارد ؟ نام کشورها و قوانین مربوطه را در این مورد مطالعه کنید.

مشاوره و همراهی تمام عیار با شما در خرید ملک، تخصص ماست

خريد خانه در ترکيه و اساساً هر دارایی دیگری مانند زمین، هتل و… در اغلب موارد نیازمند تجربه‌ و تخصص است؛ چرا که روند آن در برخی مواقع پیچیدگی‌ هایی دارد که کار را دشوار می ‌کند. اقدامات این چنینی نیز معمولاً در طی زندگی افراد به ندرت پیش می‌آید. در نتیجه یک نفر نمی‌ تواند از طریق تجربه ی شخصی در این زمینه متخصص و با تجربه شود. زمانی که تصمیم به خرید خانه در ترکیه می ‌گیرید، خدمات شرکت ما دید روشن و بازی به شما خواهد داد. در زمینه ی خرید ملک، سرمايه گذار باید به علوم اجتماعی، آمارهای دقیق و شرايط زندگی در کشور مورد نظر آگاهی داشته باشد. طبیعی است که همه افراد چنین آگاهی‌ هایی را نداشته باشند. در این حالت، لازم است به مشاوری امین و مورد اطمینان و البته با تجربه و آگاه مراجعه کرد. مشاوری که نه تنها در زمینه ی خرید و فروش خانه در ترکیه تخصص دارد، بلکه می‌ تواند آرامش شما را در این زمینه تأمین کند.

 

تخصص ما ازمیر است. تیم مجرب شرکت ایپک اویز با شناخت کامل از مناطق و محله‌ های ازمیر و با سابقه ی درخشانی که در این زمینه دارد می‌ تواند در تمام مراحل خرید خانه در ترکیه کنار شما باشد. گواه این ادعا مشتریانی هستند که قبلاً از طریق شرکت ما اقدام به خرید خانه در ترکیه و به خصوص شهر ازمیر کرده‌ اند. در صورت تمایل به ارتباط با مشتریان سابق، شماره ی تماس آن‌ها را از ما بخواهید.

ازمیر؛ یک شاهدخت با زیباترین کلاه

شاعر فرانسوی؛ ویکتور ماری هوگو: ”ازمیر به مثابه ی یک شاهدخت با کلاهی بسیار زیباست. ” ازمیر و تصویر تپه های زیبایش که در انبوه ابرها پنهان شده، افسونگر است. جذابترین شهر ترکیه که زادگاه مشاهیری چون هومر، شاعر و داستان سرای یونانی است، شاعر فرانسوی؛ ویکتور هوگو را مسحور خویش ساخته است. این شهر با پیشرفت جهانی هم گام شده و امروزه مراکز تجاری مختلف و مدرنی را در گوشه گوشه ی خود جای داده است.

 

به جرأت می ‌توان ازمیر را اروپایی ‌ترین شهر ترکیه نامید؛ خیابان های عریض، ساختمان های شیشه ای و مراکز تجاری بی‌ شمار که در این زمینه از تاریخ باستانیشان نیز میراث هایی را به دوش دارند. تلفیق این مدرنیته با خانه‌های سنتی قدیمی و سقف های قرمزشان حتی در ساختمان های جدید، کلیساها و مساجد و سازه های بلند قامت مانند آسمان ‌خراش ‌های دوقلوی فولکارت که پنجمین برج‌ های دوقلو در اروپا هستند در جای جای ازمیر به چشم می خورد. رویکرد مدیترانه ‌ای ازمیر به مراتب بیشتر است اما با این حال شمایل ترکی آن به اندازه ‌ای است که شما را متوجه خود کند. برای آشنایی بیشتر با شهر زیبای ازمیر مقاله ی ازمیر؛ یک شاهدخت با زیباترین کلاه را مطالعه بفرمایید.

برای مشاوره با کارشناسان مجرب ما در امر گرفتن پاسپورت ترکیه و اخذ شهروندی

کافیست با یکی از شماره های زیر در ارتباط باشید :

021-910-10-507

041-910-10-507

Switch The Language

  ایپک اِویز (IPEK EVIZ) یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ “ایپک یولی آراز” ؛ یک شرکت مشاور و کارگزار حرفه ای املاک در ازمیر ترکیه است که از سال ۲۰۱۳ شروع به فعالیت کرده است.

  ایپک اِویز بصورت بین‌المللی با استفاده از یک شبکه قوی از مشاوران و عوامل املاک و مستغلات با تجربه و قابل اعتماد کار می‌کند و بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری را به ایرانیان و خارجیان ارائه می‌دهد.

  تلفن

  021-910-10-507
  041-910-10-507

  ایمیل

  info@Ipekeviz.com