۲۶ تیر

مکان های دیدنی ازمیر

مکان های دیدنی ازمیر

ازمیر به عنوان یکی از زیباترین شهرهای حاشیه دریای اژه شناخته می شود. این شهر یکی از ۳ کلان شهر بندری ترکیه است. ازمیر با تاریخ ۸۵۰۰ ساله، مردم خونگرم و آب و هوای مناسب در هر فصل، برای زندگی کردن شهر بسیار مناسبی است. ازمیر با نام تاریخی «سمیرنا» شناخته می شود. اگر مسیر شما به این شهر  افتاد، بازدید از مکان های دیدنی ازمیر را از دست ندهید:

بازار کمرآلتی (kemeralti)

مکان های دیدنی ازمیر

ازمیر از گذشته تا کنون یکی از مهم ترین شهرهای تجاری دریای اژه بوده است. این بندر همواره از نظر تاریخی و تجارت دریایی جایگاه ویژه ای داشته است. کالاها از آناتولی به ازمیر می آمده و از آن جا به کشورهای همسایه مانند یونان و ایتالیا صادر می شده است. واردات کالا نیز از همین طریق صورت می گرفته است. این شرایط، منطقه کمرآلتی را به مرکز تجارت تبدیل کرد. تجارت و پویایی بازار کمرآلتی در این دوران نیز ادامه دارد. در حقیقت یکی از مکان های دیدنی ازمیر که به توریست ها پیشنهاد می شود، همین بازار است.

آگورا (agora)

مکان های دیدنی ازمیر

آگورای ازمیر، در دامنه شمالی کادیفه کاله (kadifekale) قرار دارد. آگورا از گذشته، به عنوان مرکز خرید و فروش و برگزاری جلسات سیاسی مورد استفاده قرار می گرفته است. ستون های مرمری باقی مانده از آگورا، خود به تنهایی، از مکان های دیدنی ازمیر به شمار می رود. اشیاء با ارزش به دست آمده از این منطقه نیز امروزه در موزه باستان شناسی ازمیر نگهداری می شود.

برج ساعت (saat kulesi)

مکان های دیدنی ازمیر

یکی از مکان های دیدنی ازمیر برج ساعت می باشد، که توسط معمار کنسولگری آلمان، در سال ۱۹۰۱ ساخته شده است. این برج ۲۵ متر ارتفاع دارد. در واقع ساعت مستقر در این برج، هدیه امپراتور آلمان بوده است. این ساعت از زمان ساخت خود تاکنون به طور مرتب کار کرده است. فراموش نکنید که در مقابل این نماد ازمیر که در میدان کناک قرار دارد یک عکس یادگاری بگیرید!

شهر باستانی سمیرنا (Smyrna antic kenti)

مکان های دیدنی ازمیر

از دیگر مکان های دیدنی ازمیر می توان به شهر باستانی سمیرنا اشاره کرد. موقعیت سمیرنا، که مناطق داخلی آناتولی را به دریا متصل می کند، اهمیت ویژه ای دارد. در دوران امپراتوری روم، اجازه ی ساخت معبد به نام امپراتور، بسیار مهم بوده است. سمیرنا با سه بارکسب این اجازه، توانست یکی از شهرهای مهم آن دوران شود.

 اگر در میان مکان های دیدنی ازمیر سمیرنا را انتخاب کردید، خوردن قهوه در مسیر بایراکلی سوگی (bayrakli sevgi) را فراموش نکنید.

اسکله ی کوناک (konak vapur iskelesi)

مکان های دیدنی ازمیر

اسکله کوناک نیز از مکان های دیدنی ازمیر است که در میدان کوناک قرار دارد. در کنار این اسکله برج ساعت و مسجد دریا قرار گرفته است. از این اسکله تا سایر اسکله های ازمیر، مانند: اسکله گذر نامه، آل سانجاک، کارشی یاکا و گزتپه، می توان گشت دریایی انجام داد.

کادیفه کاله (kadifekale)

مکان های دیدنی ازمیر

کادیفه کاله که بر روی تپه ای در مرکز شهر و مشرف به دریا قرار دارد، قبل از میلاد مسیح، به فرمان اسکندر مقدونی ساخته شده است. این بنا که در ارتفاع ۱۸۶ متری از سطح دریا قرار دارد یکی از مهم ترین مکان های دیدنی ازمیر به حساب می آید. با وجود این که اطراف این قلعه را زندگی مدرن فرا گرفته است، اما دیوارهای سبک رومی آن کماکان نظرها را به خود جلب می کند.

فراموش نکنید که در قهوه خانه های اطراف کادیفه کاله چای با منظره دریا بنوشید!

آسانسور تاریخی ازمیر (İzmir Tarihi Asansör)

مکان های دیدنی ازمیر

یکی از مکان های تاریخی ازمیر آسانسور تاریخی آن است. این آسانسور در سال ۱۹۰۷، به دلیل اختلاف سطح موجود میان خیابان میتات پاشا و محله خلیل ریفات پاشا ساخته شد. این اختلاف سطح ۱۵۵ پله داشت. این جاذبه توریستی دو آسانسور دارد که در گذشته یکی با بخار و دیگری با برق کار می کرد. در سال ۱۹۸۵ هر دو آسانسور برقی شد.

جاده عشق آل سانجاک (alsancak sevgi yolu)

مکان های دیدنی ازمیر

جاده عشق آل سانجاک که در منطقه کوناک قرار دارد، یکی از مکان های دیدنی ازمیر است. این جاده با فروشگاه های کتاب، زیورآلات و سوغاتی، به یکی از مراکز دیدنی ازمیر تبدیل شده و بیش تر از همه، نظر جوانان را به خود جلب کرده است.

خیابان شهدای قبرس، آل سانجاک (kibris shehitleri caddesi)

مکان های دیدنی ازمیر

خیابان شهدای قبرس ازمیر حکم خیابان استقلال برای استانبول را دارد. این خیابان که یکی از مکان های دیدنی ازمیر محسوب می شود، همیشه پر از جمعیت است. هر فردی که بخواهد در کافه نشسته و چیزی بنوشد و یا با دوستان خود ملاقات کند این خیابان را انتخاب می کند. این خیابان یکی از مکان های دیدنی ازمیر است که نباید دیدن آن را از دست داد.

اسکله گذرنامه (pasaport vapor iskelesi)

مکان های دیدنی ازمیر

اسکله گذرنامه که به عنوان قدیمی ترین گمرک ازمیر شناخته می شود، امروزه در حمل و نقل دریایی فعالیت دارد. این اسکله نیز یک از مکان های دیدنی ازمیر به شمار می رود. علاوه بر این که می توان از این اسکله به سایر اسکله های ازمیر سفر کرد، زیباترین منظره غروب را نیز می توان در آن به تماشا نشست.

موزه باستان شناسی ازمیر (İzmir Arkeoloji Müzesi)

مکان های دیدنی ازمیر

موزه باستان شناسی ازمیر، در سال ۱۹۲۷ در منطقه تپجیک، در کلیسای آی ووکلا تاسیس شد. بیش ۱۵۰۰ اثر باستانی در این موزه نگهداری می شود. این موزه که از محبوب ترین مکان های دیدنی ازمیر است، همه روزه از ساعت ۸ تا ۱۷ قابل بازدید است.

کلیسای سنت پولیکارپ ( Polycarp Kilisesi)

مکان های دیدنی ازمیر

کلیسای سنت پولیکارپ  که در مرکز شهر قرار دارد، یکی از باشکوه ترین مکان های دیدنی ازمیر محسوب می شود. این بنای مذهبی که میان اسکله گذرنامه و میدان جمهوری قرار دارد، در سال ۱۶۲۵ ساخته شده است. درب های این کلیسا در آخرین بازسازی با نقاشی های زیبا تزئین شد. البته بازدید از این کلیسا همیشه میسر نمی باشد.

بازار کارشی یاکا (Karşıyaka Çarşı)

مکان های دیدنی ازمیر

بازار کارشی یاکا که در منطقه کارشی یاکای ازمیر قرار دارد، یکی از شلوغ ترین مکان های دیدنی ازمیر است. این بازار در منطقه شمالی شهر قرار داشته و دسترسی به آن راحت است. در این بازار از لباس و کتاب گرفته تا طلا  و بدلیجات را به راحتی می توان یافت. از طرفی می توانید در کافه ها و رستوران های سرتاسر این بازار استراحت کنید.

منطقه تفریحی بوستانلی (Bostanlı Rekreasyon Alanı)

مکان های دیدنی ازمیر

منطقه تفریحی بوستانلی از مهم تریم مکان های دیدنی ازمیر محسوب می شود. خط ساحلی ای که از اسکله بوستانلی تا ماوی شهیر ادامه می یابد، دارای مناظر سرسبز، زمین های بسکتبال و تنیس، وسایل ورزشی و زمین اسکیت است. این منطقه تفریحی معمولا مملو از جمعیت می باشد.

اسکله بوستانلی، کارشی یاکا (Bostanlı Vapur İskelesi, Karşıyaka)

مکان های دیدنی ازمیر

اسکله بوستانلی در منطقه کارشی یاکا قرار دارد. داشتن سالن نمایش،کافه و رستوران های متعدد باعث شده است این اسکله به یکی از محبوب ترین مکان های دیدنی ازمیر تبدیل شود. علاوه بر سفر دریایی از این اسکله به سایر اسکله های شهر، می توان با ماشین نیز توسط کشتی های ماشین بر، به منطقه اوچکویولا سفر کرد.

دیدگاه خود را بنویسید