۲۷ تیر

لذیذ ترین غذاهای ازمیر

ازمیر با فرهنگ خاص و صمیمیت، خونگرمی و مهربانی مردمانش، به عنوان یکی از اصلی ترین شهرهای ترکیه شناخته می شود. مکان ها و لذیذ ترین غذاهای ازمیر در جذب گردشگران به این شهر اهمیت ویژه ای دارد. اگر به ازمیر رفتید خوردن این  غذاها را از دست ندهید:

ساندویچ ماهی و صدف

غذاهای ازمیر

می توانید با تراموا به منطقه اینجیرآلتی(İnciraltı) رفته و از خوردن غذاهای لذیذ ازمیر مثل ساندویچ ماهی و صدف لذت ببرید.

کباب چوبی

غذاهای ازمیر

اگر مسیر شما به محله آل سانجاک افتاد، حتما به رستوران تپچی (Topçu) رفته و کباب های چوبی آن را امتحان کنید. در این رستوران ضمن تجربه طعم غذاهای لذیذ ازمیر، می توانید با دیدن عکس هنرمندان قدیمی با آن ها آشنا شوید.

غذاهای دانشجویی!

غذاهای ازمیر

در منطقه بورونوا (Bornova) انواع کافه و رستوران، متناسب با هر ذائقه ای یافت می شود. در این منطقه، که به دلیل نزدیکی آن به دانشگاه اژه معمولا مملو از دانشجو است، می توانید انواع غذاهای لذیذ ازمیر را تجربه کنید.

صبحانه محلی

غذاهای ازمیر

اگر تا خیابان بورونوا رفتید، یک سر به روستای چیچک کوی (Çiçekliköy) زده و از خوردن صبحانه محلی لذت ببرید. حتی اگر از پیکنیک رفتن لذت می برید، سبد خود را پر کرده و خود را به طبیعت بسپارید.

بورک

غذاهای ازمیر

یکی از گردشگران که بارها به ازمیر سفر کرده است پیشنهاد می کند: « بازار کمرآلتی (Kemeraltı) را بگردید و خرید کنید. پس از خرید کردن به بورک فروشی تاریخی کمرآلتی رفته و از خوردن بورک که یکی از غذاهای لذیذ ازمیر است لذت ببرید ».

ناهار ویژه!

غذاهای ازمیر

بعد از بازدید از فروشگاه های کیزلارآقاسی هانی (Kızlarağası Hanı) خود را به خوردن یک لیوان قهوه یا بستنی شاتوتی دعوت کنید. برای نهار و خوردن غذاهای لذیذ ازمیر نیز می توانید به حیصاراونو (Hisarönü) بروید.

بستنی های آدامسی

غذاهای ازمیر

در منطقه زیبا و چشم نواز چشمه، بعد از تماشای دریا، فراموش نکنید که طعم دلچسب بستنی های آدامسی (sakızlı dondurmanın) با رایحه های بی نظیر را امتحان کنید.

ساندویچ های ویژه

غذاهای ازمیر

در منطقه قمری (Kumru) ازمیر، به جای خوردن کالباس، سوسیس و سس قرمز، از خوردن ساندویچ نان، پنیر، گوجه و فلفل ویژه که یکی از غذاهای لذیذ ازمیر است، لذت ببرید.

غذاهای گیاهی

غذاهای ازمیر

فرهنگ غنی بر غذاهای لذیذ ازمیر نیز تاثیر گذاشته است. شما در ازمیر می توانید صدها نوع غذای گیاهی را تجربه کنید. بنابراین، می توانید به شکلی سالم و ارزان از خوردن غذا لذت ببرید.

کوفته های ازمیری

غذاهای ازمیر

با وجود شهرت غذاهای گیاهی، خوردن کوفته که یکی از غذاهای لذیذ ازمیر است را فراموش نکنید. علاوه بر کوفته های اودمیش (Ödemiş)، تیره (Tire) ، کوزووا (Kosova)، کوکورچ (kokoreç) و سووش (söğüş) هم جزو غذاهای محبوب ازمیر به حساب می آیند.

سالاد

غذاهای ازمیر

 

ذرت، گوجه فرنگی و خیار، برای ازمیری ها مواد ارزان قیمت برای سالاد است. اگر در خیابان شنیدید که یک دست فروش فریاد می زند: « ۵ کیلو گوجه فرنگی، ۲ لیر » تعجب نکنید.

پیراشکی

غذاهای ازمیر

اگر در ازمیر پیراشکی بفروشید، کسی از شما نخواهد خرید. دلیل این موضوع این است که ازمیری ها پیراشکی را به عنوان نذری در میان مردم پخش می کنند.

بویوز

غذاهای ازمیر

آشنایی با بویوز (boyoz) که عضو اصلی صبحانه ها و حتی گاهی شام است، اولین کاری است که در ازمیر باید انجام دهید.

 

دیدگاه خود را بنویسید