۲۰ دی

اجازه کار برای پرسنل اتباع خارجی در ترکیه

در کشورمان اجازه کار مدت دار برای نخستین بار به منظور کار در شغل خاص در محل کار و یا مسکونی مشخص ، با اعتبار حداکثر یک سال داده می شود . سند اجازه کار ، مدرکی نیست که مانند گذرنامه و یا گواهی نامه دریافت شده و زمانی که نیاز باشد مورد استفاده قرار گیرد . برای دریافت اجازه کار ، نهاد یا شخص کارفرما به همراه شخص تبعه خارجی باید باهم مراجعه کنند . کار کردن شخص خارجی به لحاظ کار در موسسه یا نهادی خاص ، موقعیت شغلی ، میزان حقوق دریافتی و مدت زمان کار توسط قوانین و مقررات مربوطه تعیین شده است . مطابق قوانین برای صدور اجازه کار ، کارفرما و کارجوی خارجی باید دارای یک سری صلاحیت های خاصی باشند . در صورت مطابق بودن با این صلاحیت ها نیز نباید این گونه برداشت شود که اجازه کار صادر خواهد شد . معیارهای مذکور صرفا برای مراجعه جهت دریافت مجوز ضروری هستند . صدور و یا عدم صدور مجوز توسط کارشناسان وزارت کار و امور اجتماعی ارزیابی شده و تابع متغیرهای گوناگونی از قبیل وضعیت بازار کار ، وضعیت اقتصادی ، ساختار مالی کارفرما ، سهم اشتغال زایی و تحقیقات امنیتی در مورد فرد خارجی می باشد .

مدارک لازم برای مراجعه کدامند ؟

برای جزئیات بیشتر با ما در ارتباط باشید : تلفن : ۰۲۱۴۴۲۸۲۶۳۱، ، و یا از طریق فرم درخواست سریع موجود در بخش ارتباط با ما در سایت می توانید بیابید .

معیارهای مجوز کار برای اتباع خارجی

  • در محل کاری که مجوز کار در آن درخواست شده حداقل ۵ نفر با تابعیت ترک و با بیمه تامین اجتماعی باید مشغول به کار باشند . در صورتی که در همان محل کار برای بیش از یک نفر اتباع خارجی درخواست صدور مجوز کار شده باشد ، بعد نخستین تبعه ای که مجوز کار صادر شده ، به ازای هر شخص خارجی ۵ نفر با تابعیت ترک و به صورت جداگانه باید استخدام شود .
  • سرمایه پرداخت شده محل کار باید حداقل ۱۰۰ هزار لیر ترک و یا سود ناخالص فروش باید ۸۰۰ هزار لیر و یا مبلغ صادرات سال گذشته حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا باشد .
  • در مجوزهای درخواستی برای کار خارجی ها در انجمن ها و بنیادها ، ماده ۲ ، و برای خارجی هایی که در دفاتر نمایندگی ترکیه هواپیمایی های دولتی خارجی ، بخش آموزش و خدمات داخلی جهت مجوز مورد ارزیابی قرار می گیرند ماده ۱ و ۲ در حال اجرا می باشد .
  • سهم سرمایه شریک خارجی شرکتی که درخواست مجوز کرده نباید از ۴۰هزار لیر کمتر بوده و سهام آن نیز باید حداقل ۲۰٪ باشد .
  • مقدار حقوق پرداختی برای خارجی ها : ضروری است که میزان حقوق ماهیانه اعلام شده توسط کارفرما برای خارجی ها مطابق با وظیفه و مسئولیت فرد خارجی باشد . مطابق این ، با در نظر گرفتن حداقل مقدار دستمزد در حال اجرا از تاریخ درخواست ؛ حقوق و دستمزد پرداختی به خارجی ها حداقل : الف) مدیران ارشد ، خلبانان و مهندسین و معمارانی که مجوز اولیه درخواست می کنند ۶/۵ برابر حقوق پایه ، ب) برای مدیران شعب و واحدها و مهندسین و معماران ۴ برابر حقوق پایه ، ج) معلمین و شاغلین در کارهای نیاز به تخصص و تبحر خاص ۳ برابر حقوق پایه ، د) خارجی هایی که در بخش خدمات خانگی کار خواهند کرد حداقل حقوق پایه ، در شغل های خارج از موارد مذکور بالا نیز ( نظیر پرسنل فروش ، مسئول بازاریابی و صادرات ) باید ۱/۵ برابر حقوق پایه باشد .
  • درخواست های نیروی کار هتل ها و مراکز توریستی با حداقل ۴ ستاره دارای مجوز از وزارت فرهنگ و گردشگری در زمینه ماساژور خانم و آقا و مراکز آب درمانی که مستلزم تجربه و تخصص می باشند و دارای سالن های ماساژ مجوزدار در ساختار خود هستند ، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و درخواست مراکز خدماتی و تجاری که در این حوزه قرار نگرفته اند ارزیابی نخواهد شد .
  • برای خارجی هایی که می خواهند در بخش سرگرمی و توریسم ـ تفریحی موسساتی که نیاز به تخصص و مهارت دارد جذب شوند با اشتغال حداقل ۱۰ نفر با ملیت ترک به ازای هر خارجی ۵ نفر سهمیه اشتغال ترک به طور جداگانه محفوظ می باشد .
  • در توافقنامه های دو جانبه یا چند جانبه که ترکیه نیز بخشی از آن است در مواردی که مقررات و قراردادها یا روش های مناقصه نهادهای دولتی و سازمان ها وجود دارد در کارهای مربوط به خرید ملک و یا دریافت خدمات نسبت به ارزیابی درخواست مجوز برای پرسنل خارجی معیارهای مندرج در مواد ۱ و ۲ اجرا نخواهند شد .
  • در کارهایی که نیاز به تکنولوژی پیشرفته دارند و یا در مواردی مشابه که متخصص ترک یافته نشود ، بر حسب تایید صادره از جانب دفتر مرکزی معیارهای مندرج در مواد ۱و۲ اجرا نخواهد شد .
  • در مورد شرکت هایی که دارای شرایط ویژه برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی هستند ، به غیر از پرسنل کلیدی ، برای خارجی هایی که استخدام خواهند شد معیارهای مذکور در ماده ۱ با در نظر قرار دادن تعداد کل کارکنان ترک شاغل در شعب سراسر کشور اجرا خواهد شد .

مجوز کار چگونه دریافت می شود؟

خارجیان که اجازه اقامت را برای مدت حداقل شش ماه از داخل کشور دریافت کرده و این دوره را به پایان نرسانده اند ، تنها می توانند از طریق کارفرمایان خود اقدام به دریافت آن کنند . در مورد خارجیانی که حداقل شش ماه اجازه اقامت دریافت نکرده اند نیز می توانند درخواست اجازه اقامت از طریق خارج کشور را از طریق نمایندگان کشور ترکیه در کشوری که تابعیت آن را داشته و یا در اقامت دائمی آن به سر می برند ، انجام دهند .

اجازه کار برای خارجیانی که در دفاتر ارتباطی شاغل خواهند بود

دفاتر ارتباطی که تحت قانون ۴۸۷۵ فعالیت می کنند ، حداکثر به یک نفر با سند معتبر به شرطی که طی سال اخیر برای فعالیت دفتر حداقل ۲۰۰هزار دلار آمریکا یا معادل آن ارز وارد کشور کرده مجوز کار توسط وزارت خانه مربوطه صادر می شود . در درخواست های مجوز کار برای پرسنل خارجی بدون سند معتبر و یا پرسنل دوم دارای سند معتبر ، برای دفتر ارتباطی شرط کار حداقل ۵ نیروی ترک ضروری می باشد .

اجازه کار خارجیانی که در خدمات منزل کار خواهند کرد

خانواده ای که خواستار استخدام نیروی کار خارجی در حیطه خدمات خانگی هستند باید دارای صلاحیت های مذکور زیر باشند ، خانواده کارفرما باید توانایی مالی پرداخت حقوق به فرد خارجی بر حسب دستمزد پایه ۱۶۴۷ لیر و توانایی پرداخت هزینه های مربوط به بیمه را داشته باشد . این صلاحیت را نیز باید توسط مدارک رسمی بیان کند . همچنین صلاحیت های جدید بیان شده توسط وزارت کار و امور اجتماعی تحت سه عنوان مهم می باشد که بدین ترتیب است :

۱) مراقبت از فرزند زیر ۱۲ سال خانواده کارفرما توسط شخص خارجی

۲) مراقبت از افراد بالای ۶۵ سال خانواده کارفرما

۳) مراقبت از شخص بیمار خانواده کارفرما توسط شخص خارجی به عنوان پرستار

جدا از این سه مورد ، دلایل ارائه شده پذیرفته نشده و درخواست ها رد می شوند . برای درخواست دادن ، داشتن شرط حداقل شش ماه اجازه اقامت (که هنوز مدت آن تمام نشده باشد) ضروریست . در مورد خارجیانی که اجازه اقامت شش ماهه دریافت نکرده اند نیز می توانند با درخواست اجازه اقامت از طریق نمایندگان کشور ترکیه در کشوری که تابعیت آن را داشته و یا در اقامت دائمی آن به سر می برند ، انجام دهند .

منبع :   http://www.betadanismanlik.com/calisma-izni/

دیدگاه خود را بنویسید