۲۶ دی

چه تعداد خارجی در ترکیه اقامت دارند؟

طبق جدید ترین آمار ۶۵۰۳۰۸ نفر خارجی در ترکیه اقامت دارند که ۱۹۹۲۶۰ نفر در استانبول ، ۵۵۰۶۴ نفر در آنکارا ، ۵۴۷۵۵ نفر در آنتالیا ،۲۸۸۹۷ نفر در بورسا ،۲۴۵۹۷ نفر در ازمیر ،۱۶۵۵۴ نفر در موغلا ،۱۵۵۸۴ نفر در قاضی آنتپ ، ۱۳۸۱۳ نفر در قونیه ، ۱۱۷۴۴ نفر در مرسین و ۱۱۵۱۴ نفر در ساکاریا ساکن هستند.
از بین این ۶۵۰۳۰۸ خارجی ۳۱۰۱۴۷ نفر مرد و ۳۴۰۱۶۱ نفر زن هستند.
در این مناطق تعداد ۶۹۸۷۳ نفر آلمانی ، ۳۶۵۴۳ نفر از جمهوری آذربایجان ، ۲۷۷۹۹ نفر ایرانی ، ۲۵۳۴۳ نفر روسیه ای ، ۱۹۷۸۴ نفر گرجستانی اقامت دارند و مابقی از سایر کشورها میباشند.

این آمار شامل چه کسانی است؟

این آمار مربوط به خارجیانی میباشد که بصورت رسمی و قانونی در ترکیه اقامت دارند و شامل افرادی که بصورت پناهندگی یا توریستی و … در ترکیه حضور دارند نمیشود.

همانطور که قبلا نیز به اطلاع رسانده شده فقط ۱۰% املاک هر شهر امکان واگذاری به خارجی را دارد و در صورت تکمیل ظرفیت عملا امکان انتقال سند و خرید ملک مقدور نخواهد بود.
علاوه بر این ، شهرهایی که برای ایرانیان جهت اقامت و زندگی چه بصورت دایم و چه بصورت تفریحی  جذاب هستند شامل استانبول ،آنتالیا و ازمیر میباشند. و به عبارتی شهری مانند قونیه یا موغلا و یا آنکارا و … جذابیتی برای ایرانیان ندارند.

دیدگاه خود را بنویسید