۲۰ اسفند

جایزه بنیاد آموزشی اروپا به اتاق بازرگانی ازمیر

«آتلیه طراحی کفش» که تحت پروژه حمایت از توسعه رقابت بین المللی (Ur-Ge) در زمینه کفاشی توسط اتاق بازرگانی ازمیر تهیه شده بود از سوی بنیاد آموزش اروپا (ETF) توانست به عنوان “مهارت عملی خوب در آموزش بین المللی” انتخاب شده و بالاترین نمره که ۳ ستاره است را کسب کند.

اکرم دمیرتاش، رئیس اتاق بازرگانی ازمیر در چارچوب برنامه حمایت بنیاد آموزش اروپا از کارآفرینی و آموزش کارآفرینی، در سه حوزه کارآفرینی جوان، کارآفرینی زنان و مهارت های بنگاه‌های کوچک و متوسط، بیان کرد که در زمینه آموزش از مهارت های عملی خوب تقدیر خواهد شد. او گفت این سیستم جایزه دهی بر اساس قانون بنگاه های کوچک اروپا و رشد “۲۰۲۰” اتحادیه اروپا تحت محدوده استراتژی شغلی ساخته شده است.

با این هدف در ماه ژانویه از موسسات موجود در اتحادیه اروپا تحت «فراخوان اقدامات عملی خوب در آموزش بین المللی شدن بنگاه های کوچک و متوسط » دعوت به عمل آمده است. وی افزود: هدف از این کار حمایت از توسعه آموزش دهندگان تامین کننده نیاز آموزشی بنگاه های کوچک و متوسط و جایزه دادن به برنامه های آموزشی می باشد.» او گفت ما به عنوان اتاق بازرگانی ازمیر با حمایت وزارت اقتصاد ۵ سال است در برنامه در حال اجرای پروژه های کفاشی که از جمله پروژه های Ur-Ge می باشد و در زیر مجموعه آن با موضوعات «طراحی و رنگ آمیزی با مفهوم مجموعه»، «تخته طراحی فکر» و «طراحی» متشکل از ۳ واحد آموزشی در ماه سپتامبر فراخوان داده شده است.

دریافت ۳ ستاره کامل

دمیرتاش گفت به دنبال پذیرش درخواست از سوی ETF یکی از کارشناسان مربوطه با سفر به ازمیر از آتلیه طراحی کفش مربوط به پروژه Ur-Ge  اتاق بازرگانی ازمیر بازدید به عمل آورده و آن را در ۵ حوزه: آنالیز نیاز آموزشی، فراهم کردن آموزش طراحی، محیط آموزشی، نظارت / ارزیابی / توسعه و فضاهای بازاریابی ارزیابی کرده است. در نتیجه ارزیابی صورت گرفته پروژه طراحی کفش به عنوان مهارت عملی بین المللی خوب در آموزش بین المللی شدن بنگاه های کوچک و متوسط انتخاب شد.

در امتیاز دهی برحسب ۱، ۲ و ۳ستاره پروژه ما بالاترین امتیاز یعنی ۳ستاره را کسب کرد. دمیرتاش با ابراز خوشحالی خود از کسب امتیاز بالا بیان کرد که این پروژه در اروپا منتشر و با دیگر نهادها به اشتراک گذاشته خواهد شد، جوایز نیز در تاریخ ۳۰-۳۱ می ۲۰۱۸ در نمایشگاه «تمرین خوب- سیاست» که در شهر تورینوی ایتالیا برگزار خواهد شد، اعطا خواهد شد. دمیرتاش افزود: به مدت ۵ سال است که پروژه های Ur-Ge را ادامه می دهیم. با این پروژه ده ها عضومان آغاز به صادرات کرده و آموزش های مورد نیاز را دیده اند. جایزه ای که از بنیاد آموزش اروپا دریافت کردیم بار دیگر اثباتی بر اقدامات صحیح ما می باشد. بعد این هم چه با پروژه های Ur-Ge و چه دیگر اقداماتمان اعضای اتاق را وارد بازارهای جدیدی کرده و آنان را تبدیل به صادرکنندگانی قوی خواهیم کرد.

پروژه حمایت از توسعه رقابت بین المللی (Ur-Ge) کفاشی

شرکت های عضو اتاق بازرگانی حاضر در پروژه کفاشی اتاق بازرگانی ازمیر که نخستین پروژه اور- گه خود را بین سال های ۲۰۱۵- ۲۰۱۲ به پایان رسانده ، در سایه آموزش های دیده شده، ملاقات های کاری برگزار شده در کشورهایی نظیر روسیه، ایتالیا و انگلیس و با دفاتر خریدی که در ازمیر سازماندهی شده اند، با کسب موفقیتی بزرگ صادرات خود را نزدیک به ۳۶٪ افزایش داده اند. شرکت های حضور یافته در پروژه با بیان این که خواهان استمرار موفقیت کسب شده و توسعه بیشتر خود می باشند برای دومین پروژه اور-گه درخواست خود را مجددا اعلام کرده اند.

در ادامه این تقاضا، به وزارت اقتصاد ترکیه درخواست داده شد و دومین پروژه کفاشی اور- گه در سال ۲۰۱۵ آغاز به کار کرد. ضمن آموزش دهی تحت دومین پروژه آموزش آتلیه طراحی کفاش متشکل از ۳ بخش شامل: « طراحی و رنگ آمیزی با مفهوم مجموعه»، «تخته طراحی فکر» و «طراحی»، با مراجعه به کشورهای آلمان، ژاپن، ایتالیا، انگلیس و روسیه مذاکرات دوطرفه صورت گرفت. تحت پوشش نمایشگاه کیف و کفش Shoexpo ازمیر طی دوبار سازماندهی  هیئت اجرایی، کفاشان عضو اتاق بازرگانی ازمیر با شرکت های خارجی گرد هم آمدند.

بنیاد آموزش اروپایی

بنیاد آموزشی اروپا (ETF) که در سال ۱۹۹۰ در شهر تورینوی ایتالیا تاسیس شده و در سال ۱۹۹۴ آغاز به کار کرده، یک نهاد متخصص متعلق به اتحادیه اروپا می باشد که در زمینه سیاست روابط خارجی اتحادیه اروپا اصلاحات موجود در سیستم های آموزش، یادگیری و بازار کار با کشورهای شریک به منظور بهبود سرمایه انسانی و استفاده از آن به نحو بهینه در هدف دارد به این کشورها کمک کرده و از آنها حمایت کند. بنیاد آموزشی اروپا، در همکاری با کشورهای شریک که ترکیه نیز در بین آن ها قرار دارد در چارچوب سیاست های گسترش و همسایگی در همکاری با این کشورها می باشد.

این بنیاد، با تمرکز به روی رقابت و یکپارچگی اجتماعی  برای یادگیری مادام العمر و توسعه پایدار آموزش و پرورش را در کشورهای شریک به عنوان فاکتوری مهم به کار برده و تبدیل به یک هدف کرده است. بنیاد آموزشی اروپا در سطح اتحادیه اروپا، ضمن همکاری با نهاد های اروپایی، جامعه کسب و کار، شرکای اجتماعی و سایر سازمان های غیر دولتی، در سطح بین المللی نیز با سازمان های بین المللی مربوطه و اهدا کنندگان، اطلاعات کسب شده را به اشتراک می گذارد .

منبع:  http://www.izto.org.tr/tr/ehaber/type/read/id/4418

دیدگاه خود را بنویسید