۱۶ فروردین

امکانات حمل و نقل در ازمیر

ازمیر به لحاظ امکانات حمل و نقل شهری مجهز به شمار می رود. امکان دسترسی از مرکز شهر به تمامی شهرستان ها با اتوبوس، مترو، کشتی و مینی بوس وجود دارد.

حمل و نقل با اتوبوس شهری

سامانه حمل و نقل شهری ازمیر Eshot از بدو تاسیس خود از سال ۱۹۴۳ با ۱۴۶۵ دستگاه اتوبوس خدمات حمل و نقل را برای ازمیر ارائه می کند. برای اطلاع از ساعات حرکت اتوبوس های ای شات می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

http://www.eshot.gov.tr/HareketSaatleri.aspx?TIP=TumHatlar

ارتباط درون شهری با مترو

متروی ازمیر که اقدامات اولیه ساخت آن در سال ۱۹۸۷ صورت گرفته، بخش مهمی از حمل و نقل شهری را به زیر زمین انتقال داده و بار زیادی از حجم ترافیک شهری را کاسته است.خط مترو در مجموع با ۱۰ ایستگاه در سال ۲۰۱۲ به بهره برداری رسیده و از جولای ۲۰۱۴ آغاز به خدمت رسانی در ایستگاه اصلی یعنی اوکا- ۳- فخرالدین آلتای با ۱۷ ایستگاه کرده است. برای آگاهی از ساعات حرکت مترو می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

http://www.izmirmetro.com.tr/SeferPlani/35

ارتباط درون شهری با کشتی

ایز دنیز که از سال ۱۹۹۲ خدمت رسانی می کند، هم اکنون همه روزه با مجموع ۲۵ کشتی در ۹ مسیر مختلف با تعداد ۲۰۲  سفر جا به جایی نزدیک به ۵۰۰۰۰ نفر و ۱۳۰۰ خودرو را به عهده دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به http://www.izdeniz.com.tr/ مراجعه کنید.

حمل و نقل بین شهری و روستایی

پایانه اتوبوس بین شهری ازمیر در سال ۱۹۹۸ آغاز به کار کرد. در حال حاضر در ۱۲۸ سکو با ۱۵۵ اتوبوس بین شهری و ۴۰ اتوبوس بین روستایی از سوی ۱۹۵ شرکت در حال خدمت رسانی می باشد. برای اطلاع از این سفرها می توانید به سایت http://www.izotas.com.tr/ مراجعه نمایید. ایزبان، یکی از بزرگترین سیستم های درون شهری حمل و نقل ریلی می باشد که در حومه شبکه بین شهری با راه ارتباطی به فرودگاه خدمت رسانی می کند که در سال ۲۰۱۰ آغاز به کار کرده است. برای اطلاعات بیشتر به آدرس http://www.izban.com.tr/Sayfalar/Anasayfa.aspx می توانید مراجعه کنید.

حمل و نقل هوایی

فرودگاه عدنان مندرس که تنها فرودگاه غیرنظامی ازمیر می باشد در تاریخ ۱۷ نوامبر ۱۹۸۷ افتتاح شد. به سبب افزایش سالیانه تقاضا، تعداد خطوط هوایی داخلی و خارجی توسعه داده شده و ترمینال پروازهای خارجی در تاریخ ۲۰۰۶/۹/۹ و پروازهای داخلی نیز در ۲۰۱۴/۳/۲۳ بازسازی و آماده خدمت رسانی شد.

شرکت های هوایی داخلی ازمیر

شرکت های هوایی دارای پرواز مستقیم خارجی ازمیر

دسترسی به فرودگاه

برای دسترسی از ازمیر و شهرستان های اطراف به فرودگاه عدنان مندرس و بالعکس می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

http://www.havas.net/tr/Hizmetlerimiz/OtobusHizmetleriVeOtopark/OtobusServisNoktalari/Pages/Izmir.aspx

از طریق شبکه متروی ایزبان انتقال تا درون فرودگاه میسر می باشد. برای مشاهده سفرهای دسترسی به فرودگاه می توانید به لینک سر بزنید.

http://www.izban.com.tr/Sayfalar/Anasayfa.aspx

همچنین با اتوبوس های ای شات هم امکان دسترسی به فرودگاه وجود دارد. جهت اطلاع از جزئیات به لینک زیر مراجعه کنید.

http://www.eshot.gov.tr/HareketSaatleri.aspx?TIP=Havaalani&HatNo=200

منبع :  http:///tr/izmirde-ulasim-olanaklari

دیدگاه خود را بنویسید