۱۸ فروردین

دمیرتاش: در سال ۲۰۱۸ منتظر ۲۵۰ هزار گردشگر چینی در ازمیر هستیم

رئیس اتاق بازرگانی ازمیر گفت در سال ۲۰۱۸ منتظر ۲۵۰ هزار گردشگر چینی هستند. نمایندگان رسانه های چینی که تحت عنوان تور گردشگری شناخت ترکیه و ازمیر از سوی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه به این شهر آمده بودند، با اکرم دمیرتاش گردهم آمدند در این دیدار جم چاندارلی، عضو ۴۱ آژانس گردشگری، مسافرتی و کرایه اتومبیل و محرم کاآن ییلدیریم، عضو ۴۳ مجمع گروه اقامت نیز حضور داشتند.

 

گردشگر چینی

 

دمیرتاش گفت: به عنوان اتاق بازرگانی ازمیر به روابط با چینی ها اهمیت می دهیم. او افزود: در ماه می طی نمایش جاده ای که در شانگهای برگزار کردیم آژانس های مسافرتی بسیاری شرکت کردند. به اقداماتمان جهت شناساندن ازمیر در چین ادامه می دهیم. با این هدف، با یک آژانس در چین توافق کرده ایم. در تمام نمایشگاه های گردشگری برگزار شده در چین شرکت خواهیم کرد. طی روزهای آینده نیز سفری به مهم ترین شهرهای چین خواهیم داشت.

به گفته وی، اتاق بازرگانی، شناساندن ازمیر را به عنوان هدفی برای خود تعیین کرده و افزود: «هر چه گردشگران بیشتری به ازمیر بیایند، به همان میزان هتل و رستوران هایمان پر خواهند شد. تمامی هتل ها و رستوران ها جزو اعضای ما هستند. در مجموع ظرفیت ۵۰ هزار تختی در ازمیر وجود دارد. این هتل ها باید کار کنند. از این رو گردشگری برای ما اهمیت زیادی دارد. اروپا ما را می شناسد و گردشگران زیادی از آنجا به ازمیر می آیند. اما چین بازار بسیار بزرگی به شمار می رود. منتظر ورود گردشگران چینی به منطقه ازمیر و اژه هستیم. چراکه منطقه ما نه تنها دارای ویژگی های مورد پسند چینی ها بوده بلکه به لحاظ تاریخی نیز بسیار غنی می باشد. ازمیر دارای شهرهای باستانی نظیر افس و برگاما ثبت شده در میراث جهانی یونسکو می باشد. تمام خاکمان سرشار از تاریخ می باشد. آگورا واقع در داخل ازمیر، به زیبایی افس می باشد. همچنین به لحاظ تنوع غذایی نیز کشوری غنی محسوب می شویم. دارای غذاهای سالمی مشابه چینی ها هستیم.»

دمیرتاش که به پیشنهاد نمایندگان رسانه ها در مورد اقدامات قابل انجام با هدف توسعه گردشگری توجه داشت، آمادگی خود را برای پذیرایی از سرمایه گذاران چینی در حوزه هتل اعلام کرد.

نمایندگان رسانه های چینی شرکت کننده در جلسه

  • ویراستار برنامه های Hu Difei – Zaker- برنامه ای باز برای کاربردهای روزانه با ۳۰ میلیون کاربر.
  • ویراستار Duan Huijuan – Ynet- پورتال خبری مهم در چین که از جمله گروه رسانه های روزانه به شمار می رود. وب سایت آن در حال حاضر دارای ۵ میلیون کاربر با۲۰ میلیون بازدید روزانه می باشد ، همچنین ۵۹ امین سایت مهم در جهان بوده و بیش از ۱۰۰ میلیون کلیک فراهم می کند.
  • ویراستار مجله Chen Huaiins – Lifestyle- این مجله که به زبان های چینی و انگلیسی توزیع می شود، به صورت ماهانه منشر شده و دارای تیراژ ۲۷۶۹۰۰ می باشد، جنبه شرکتی با ارائه برنامه هایی برای کاربرد رسانه ای با هدف توسعه کسب و کار حوزه تجارت دارد.
  • ویراستار Zhang Na- Golf Travel- این مجله با ارائه بررسی های دقیق در زمینه گلف و گردشگری اوقات فراغت دارای تیراژ ماهانه ۳۸۵۴۰۰ می باشد، همچنین بخش هایی ویژه برای عاشقان سفر ارائه میدهد.
  • Pan Xiaoye- وبلاگ نویس Pan Pan Cat بوده و مجری یک برنامه آشپزی تلویزیونی در چین و نویسنده آشپزی می باشد. Xiaoye که از سوی Com جایزه بهترین وبلاگ نویس را دریافت کرده دارای فالوورهای زیادی در برنامه های وی چت و ویبو می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید