۱۸ فروردین

قرارداد خرید بین هواپیمایی ترکیه با بوئینگ قطعی شد

بوئینگ قطعی بودن قرارداد سفارش هواپیمایی ترکیه در زمینه خرید مجموع ۳۰ هواپیمای مسافربری تیپ ۷۸۷-۹ dreamliner که ۲۵ عدد آن قطعی و ۵ عدد آن اختیاری می باشد را اعلام کرد .

بوئینگ که یکی از بزرگترین تولید کنندگان هواپیما در جهان می باشد ، از قطعی شدن خرید ۳۰ فروند هواپیمای ۷۸۷-۹ dreamliner که ۲۵ عدد آن قطعی و ۵ عدد آن اختیاری می باشد خبر داد . در بیانیه صادر شده از سوی دفتر مرکزی این شرکت در سیاتل اعلام شده که خرید این هواپیماها به قطعیت رسیده است . هواپیماهای dreamliner که عنوان سریع ترین فروش را از آن خود کرده است توانسته تا امروز ۱۳۰۰ فروند از این مدل را به فروش برساند . هواپیماهای خریداری شده در سومین فرودگاه در حال ساخت ترکیه به مسافران خدمات ارائه خواهند کرد . در بیانیه که توضیحات Kevin McAllister رئیس هیئت مدیره و مدیر ارشد هواپیمایی بوئینگ نیز آورده شده گفته شده : « مفتخریم که همکاری چند ده ساله خود را با هواپیمایی ترکیه توسعه می دهیم . » وی همچنین افزود با بهره وری سوخت ، راحتی و ویژگی های کابین dreamliner مطمئن هستیم که از این هواپیما راضی خواهید بود.

یادداشت تفاهم درباره فروش هواپیمای تیپ ۷۸۷-۹ dreamliner در حین سفر رجب طیب اردوغان به آمریکا برای شرکت در جلسه هفتادو دومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ماه سپتامبر ۲۰۱۷ امضا شد .

توضیحات وزارت خارجه آمریکا در رابطه با قرارداد بوئینگ با THY

Heather Nauert سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به دنبال اطلاع رسانی از قطعیت قرارداد بین بوئینگ با هواپیمایی ترکیه از حساب کاربری توئیتر در ارتباط با موضوع توضیحاتی را به اشتراک گذاشت . وی در این رابطه چنین گفت : « از دیدن این قرارداد که امکانات شغلی در کشورمان و فرصت های اقتصادی خارج از کشوری را افزایش خواهد داد بسیار خوشحال هستم . این قرارداد یک نمونه عالی از تجارت آزاد ، عادلانه و دوطرفه می باشد . »

 

منبع : http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/boeing-ile-thy-arasindaki-siparis-anlasmasi-kesinlesti-354969.html                        

دیدگاه خود را بنویسید