۲۲ فروردین

همکاری ازمیر با هواپیمایی عربستان سعودی

هواپیمایی عربستان سعودی که از بزرگترین شرکت های هوایی خارجی در ترکیه می باشد، از ماه می پروازهای مستقیم خود را به ازمیر آغاز خواهد کرد. یاروب المدنی مدیر کل شرکت هواپیمایی عربستان سعودی در ترکیه و فیکری تینای مدیر فروش هواپیمایی عربستان سعودی در ترکیه به دیدار اکرم دمیرتاش رئیس اتاق بازرگانی ازمیر رفتند.

یاروب المدنی مدیر کل شرکت هواپیمایی عربستان سعودی در ترکیه اذعان کرد از تاریخ ۲ می از جده و از ۱۲ژوئن نیز از ریاض پایتخت عربستان پروازهای مستقیم به ازمیر آغاز خواهد شد. به گفته او پروازهای جده به ازمیر ۴ بار در هفته و ریاض به ازمیر نیز   ۳ بار در هفته برقرار شده و از این رو در واقع هر روز به ازمیر پرواز خواهند داشت.

به گفته دمیرتاش اتاق بازرگانی ازمیر ۸۵ هزار نفر عضو دارد که از این ها ۳۰۰۰ نفر صاحب رستوران، ۱۰۰۰ نفر صاحب هتل، ۲۰۰۰ دارنده تولیدی/ نساجی وجود دارد. وظیفه ما، پر کردن هتل ها و رستوران ها و ایجاد شرایط برای خرید در بازارها می باشد. از این رو شما جایگاه ویژه ای برای ما دارید. برای شناساندن ازمیر در عربستان سعودی آماده پذیرایی از شبکه های تلویزیونی و روزنامه ها در ازمیر هستیم. در حال حاضر کمپین اجتماعی فعال در این زمینه در کشور چین داریم و برای شناساندن ازمیر به طور فعالی تلاش می کنیم. ازمیر شهری برای گردشگری در ۱۲ ماه سال می باشد.

ازمیر مقصد ویژه ای خواهد بود

المدنی نیز با بیان این نکته که به پتانسیل ازمیر اعتقاد دارند گفت: «در نخستین گام سفرهای هوایی با ظرفیت ۱۳۲ و ۱۶۶ مسافر را آغاز خواهیم کرد. از پایان ماه رمضان هم با هواپیماهای بزرگتری با ظرفیت ۴۰۰ مسافر پروازهایی به ازمیر خواهیم داشت. برای تابستان هم پروازهایمان را آغاز خواهیم کرد و بر این عقیده ایم که این روند استمرار خواهد یافت. به سبب علایق مشترک در زمینه خوراکی و نساجی پتانسیل بزرگی در این حوزه وجود دارد. با همکاری های نزدیک و فعالیت های هم راستا می توانیم به موفقیت دست یابیم. ازمیر مقصد ویژه ای خواهد بود. ما به این اعتقاد پایبند هستیم.

گردشگران با توان خرید بالا خواهند آمد

المدنی با اشاره به این نکته که بزرگترین شرکت هوایی خارجی در ترکیه هستند گفت: «ازمیر را انتخاب کردم و در این زمینه خیلی اصرار نمودم. چون به همه جا نزدیک است و شهری بزرگ می باشد. دو سال قبل عملیات مشابهی را در آنکارا آغاز کردیم و موفق شدیم. اعتقاد داریم که همان موفقیت را در ازمیر هم به دست خواهیم آورد. بعد از این خانواده های پرجمعیت سعودی را در ازمیر خواهید دید. در حال حاضر سالانه از عربستان سعودی به ترابزون ۱۲۰ هزار گردشگر می آیند. در وحله اول به ازمیر ۱۵ هزار گردشگر خواهد آمد. اما روال بسیار متفاوت خواهد بود. چراکه مخارج ۱۵ هزار نفر معادل مخارج ۴۵ هزار نفر خواهد بود. چرا که خانواده های با قدرت خرید بالا به ازمیر خواهند آمد و میانگین مدت اقامتشان ۳ هفته خواهد بود.»

المدنی سخنان خود را چنین ادامه داد: گردشگرانی که از عربستان سعودی به ترکیه خواهند آمد همزمان خواهند توانست تماس های کاری خود را نیز انجام دهند. هنگام بررسی خانواده هایی که به ازمیر خواهند آمد دیدیم که بیشتر همسران کسانی که با ترک ها ازدواج کرده اند، از دختران ازمیر هستند. این هم فاکتور مهمی به شمار می رود. چرا که سفر به ازمیر با پرواز مستقیم به لحاظ روابط خانوادگی نیز از همیت برخوردار است. وی افزود شرکت های کرایه خودرو نیز باید خودروهای با ظرفیت بزرگ فراهم کنند چرا که خانواده های سعوی پرجمعیت بوده و نیاز به ماشین های بزرگی خواهند داشت.

المدنی اذعان کرد در رابطه با ازمیر کمپین معرفی بزرگی را آغاز کرده اند که شامل بازار کشورهای حوزه خلیج و چین نیز می باشد. وی با اشاره به این که از اهمیت بخش نساجی برای ازمیر آگاهند گفت: کمپین شناسایی وسیعی که برای ازمیر در نظر گرفته اند نه تنها برای گردشگری بلکه برای بخش های نساجی و دیگر بخش های مهم نیز منعکس شده و به نفعشان خواهد بود.

خلاصه اطلاعات پروازهای عربستان سعودی

شرکت هواپیمایی عربستان سعودی که در سال ۱۹۴۵ تاسیس شده است یکی از بزرگترین شرکت های هوایی در جهان می باشد. امروزه این شرکت با ۱۴۳ هواپیما در ساختار خود، با پروازهای بین المللی، منطقه ای و محلی در مجموع در ۴۹ فرودگاه سالانه نزدیک به ۱۵۰۰۰۰پرواز انجام می دهد.

دیدگاه خود را بنویسید