۲۹ فروردین

رکورد بی سابقه در صادرات کفش از ترکیه به روسیه

صادرات کفش از ترکیه به روسیه که طی دوره ۳ ماهه از هر سال صورت می گیرد، نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۱۸۸٪ به ۵۳ میلیون دلار رسید.

ترکیه که در تولید کفش از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد، شاهد افزایش صادرات این بخش شده است. صادرات کفش ترکیه در ماه های ژانویه- مارس ۲۰۱۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۲۷ درصدی به رقم ۲۸۱ میلیون دلار رسید. در این دوره صادرات کفش به روسیه جلب توجه می کند.

روسیه که یکی از بازارهای مهم صادراتی این حوزه می باشد در ۳ ماهه نخست سال ۲۰۱۷ صادرات ۱۸/۴ میلیون دلاری به آن انجام گرفته و این در حالیست که تاجرین ترک، این رقم را در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ با رشد ۱۸۸ درصدی توانستند به رقم ۵۳ میلیون دلار رسانده و این ارز را وارد کشور کنند.

در بیانیه صادره که به سخنان Jak Galiko رئیس هیئت مدیره انجمن صادرکنندگان چرم و محصولات چرمی در آن اشاره شده است بیان شده که صادرات این حوزه در سال ۲۰۰۲، ۱۳۱ میلیون دلار بوده و از سال ۲۰۱۷ این عدد به ۷۶۹ میلیون دلار رسیده است. وی که اذعان داشت بخش اعظم صادرات حوزه چرم سازی به کفش تعلق دارد، افزود: بخش کفاشی ترکیه در پایان سال ۲۰۱۸ به تنهایی توانایی دست یابی به رقم صادرات ۱ میلیارد دلاری را دارد.

منبع : http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/rusyaya-ayakkabi-ihracatinda-rekor-artis-360452.html

دیدگاه خود را بنویسید