۰۸ اردیبهشت

۵ میلیون نفر از رزرواسیون زود هنگام برای تعطیلات در ترکیه بهره مند شدند

تعداد رزرواسیون های زود هنگام که به منظور احیای گردشگری داخلی آغاز شده است و با فرصت های پرداخت سودمند امکان تعطیلات مناسب را فراهم می کند تا به امروز به ۵ میلیون نفر نزدیک شده است. محمد ایشلر معاون رئیس انجمن هتل داران ترکیه (TÜROFED) و رئیس اتحادیه اقامت گاه های اژه (ETİK) یادآور شد که کمپین رزرو زود هنگام از سال ۲۰۰۸ به اجرا درآمده است.

او با تاکید به این نکته که رزرواسیون  زود هنگام برای کسانی که به تعطیلات با برنامه ریزی قبل می روند مزایایی به همراه دارد، گفت: « این کمپین که در ۷ ام دسامبر آغاز شده است، در آخر ماه آوریل پایان خواهد یافت. هدف ما در کمپین امسال ۶ میلیون نفر بود. تعداد رزروهای زود هنگام که به منظور احیای گردشگری داخلی آغاز شده و با فرصت های پرداخت سودمند امکان تعطیلات مناسب را فراهم می کند تا به امروز به ۵ میلیون نفر نزدیک شده است. شهروندانی که می خواهند از امکانات جاذب بهره مند شوند باید سریعا اقدام کنند. »

هدف ما ۳۸ میلیون گردشگر است

ایشلر با یادآوری این نکته که رکورد بخش گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۵ با ۳۸ میلیون گردشگر شکسته شده است گفت «امیدواریم امسال نیز به این رقم دست یابیم. » وی با بیان این که هدف این بخش در سال ۲۰۲۳، ۵۰ میلیون گردشگر است افزود: تخمین می زنیم به این رقم قبل از سال ۲۰۲۳ دست یابیم.

ترکیه کشور اجتناب ناپذیر بخش مدیترانه است

ایشلر با یادآوری افزایش تعداد گردشگر خارجی گفت در این فصل شاهد افزایش تعداد گردشگران اروپایی خواهیم بود. او با بیان این که گردشگران آلمانی مجددا ترکیه را به عنوان مقصد برای خود انتخاب می کنند افزود: نوید بخش ترین پیشامد در مورد کشورهای روسیه و انگلیس می باشد. در تعداد گردشگرانی که از این دو کشور خواهند آمد، افزایش چشمگیری را انتظار داریم. حداقل از تعداد رزروهایی که تاکنون صورت گرفته این امر مشاهده می شود . اتفاقات سیاسی و ژئوسیاسی موجود در منطقه هر چه که باشد ترکیه، کشوری اجتناب ناپذیر در منطقه مدیترانه است. در کنار اروپایی ها شهروندان بسیاری از کشورهای دیگر در برنامه های تعطیلاتی خویش ترکیه را به عنوان مقصد انتخاب کرده اند، در این زمینه مهم ترین توسعه مربوط به چین و ایران می باشد.

گردشگران چینی ترکیه را جدیدا کشف کرده اند

ایشلر با یادآوری این که در چین سال ۲۰۱۸ « سال گردشگری ترکیه» است سخنانش را چنین ادامه داد:

« گردشگران چینی کشور ترکیه را جدیدا کشف کرده اند. تقریبا ۱۳۰ میلیون گردشگر از چین به خارج از کشور سفر می کنند. از این تعداد ۴۰ میلیون به اروپا می روند. اکنون می توانیم بگوییم به جای گردشگران مسن اروپایی، چین با بالاترین جمعیت جهان و اقشار با وضعیت مالی خوب پتانسیل بسیار بالایی در این زمینه دارد. زمانی که بتوانیم غنایم موجود در ترکیه را به طرز صحیحی به چینی ها که علاقه زیادی به غذا، تاریخ و فرهنگ دارند، نشان دهیم، می توانیم گردشگران زیادی را به اینجا بکشانیم.

ترکیه در بین کشورهای اروپایی در زمینه توسعه کوتاه مدت، کشور موفقی به شمار می رود. این امر را می توانیم بعد از پیشرفت های حاصل شده در مناطق توریستی پس از کشف بازار روس، به طور راحت تری ببینیم . امروزه در آنتالیا هتل های اختصاصی برای روس ها وجود دارد. در مورد گردشگران چینی نیز بعد از گسترش بازار قدرت و تجربه کافی برای برآورد کردن نیازها را داریم. »

 

منبع : http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/5-milyon-kisi-erken-rezervasyondan-yararlandi-361430.html

دیدگاه خود را بنویسید