۲۴ اردیبهشت

تعداد میلیونرهای ترکیه از مرز ۱۴۵ هزار نفر گذشت

تعداد سپرده‌گذارانی که در ترکیه رقم سپرده آنان ۱ میلیون لیر و یا بیشتر است، نسبت به سال ۲۰۱۷ با افزایش ۷۰۰۹ نفری به ۱۴۵۹۸۹ نفر رسید.طبق داده‌های نهاد تنظیم و نظارت بانک‌داری (BDDK)، تعداد کل میلیونرهای مقیم داخل و خارج کشور ترکیه در پایان ماه مارس به ۱۴۵۹۸۹ نفر رسیده است. میزان کل سپرده میلیونرها که در مقایسه با پایان سال گذشته، ۷۰۰۹ نفر بیشتر شده اند، ۹۵۴ میلیارد و ۲۹۴ میلیون لیر است.  این در حالی است که در پایان سال ۲۰۱۷، مقدار کل سپرده میلیونرها در حدود ۹۰۹ میلیارد و ۹۷۹ میلیون لیر بوده است.

تعداد میلیونرهای مقیم خارج از کشور از ۱۳ هزار نفر گذشت

مطابق داده های BDDK ، تعداد سپرده‌گذاران مقیم خارج از ترکیه در پایان ماه مارس به ۱۳۲۹۲ رسید. این تعداد نسبت به سال گذشته ۱۲۸۱ نفر بیشتر شده و سپرده موجود در حساب‌ها نیز ۸۵ میلیارد و ۸۶۹ میلیون لیر به ثبت رسیده است.

این میزان استقبال از سپرده‌گذاری در ترکیه نشان‌دهنده این است که افراد خارجی تا چه اندازه نسبت به نظام اقتصادی این کشور اطمینان دارند. از طرفی، دولت ترکیه نیز با در نظر گرفتن منافع سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی سعی در جذب سرمایه از سراسر دنیا دارد. به این ترتیب، ترکیه در آینده‌ای نه چندان دور شاهد رشد اقتصادی فوق‌العاده‌ای خواهد بود.

برچسب ها: پول، سپرده، سپرده گذاری، فلزات گرانبها، میلیونر

منبع : http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/milyonerlerin-sayisi-145-bini-gecti-364121.html

دیدگاه خود را بنویسید