۲۷ خرداد

کشتی MSC در سال ۲۰۱۹ به ازمیر باز می گردد

فعالیت های طولانی مدت اتاق بازرگانی ازمیر در زمینه گردشگری کشتی های تفریحی، ثمره خود را نشان می دهد. شرکت MSC (شرکت دریایی مدیترانه ای) همان گونه که قبلا هم قول داده بود سفرهای تفریحی خود را به ازمیر از سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد کرد.

به گفته دمیرتاش ازمیر در زمینه گردشگری کشتی های تفریحی به رقم ۵۰۰ هزار مسافر در سال که بیشترین رقم ممکن به شمار می رفت دست یافته بود اما به دنبال وقایع ناشی از ناملایمات تروریستی و درگیری موجود در منطقه جغرافیایی، این کشتی ها مقصدهای دیگری را برای خود انتخاب کردند.

وی یادآور شد با اینکه ازمیر درگیر هیچ نوع حادثه تروریستی نبوده و شهری امن به شمار می رود اما باز هم تحت تاثیر این ناملایمات قرار گرفته است. وی افزود: «تنها امن بودن یک بندر کافی نیست. باید همه بندرهای موجود در مسیر، از امنیت لازم برخوردار باشند.  ما با اصرار به مدیران شرکت های سفرهای دریایی ملاقات هایی داشته و تلاش کردیم آنها را در مورد امن بودن شهر ازمیر قانع کنیم .»

به قولشان عمل کردند

دمیرتاش یادآور شد که سال گذشته با مدیر عامل شرکت MSC، Gianni Onorato و رئیس شرکت Pierfrancesco Vago دیداری داشتیم و آنها نیز قول سفر به ازمیر در سال ۲۰۱۹ را داده اند: «مدیران این شرکت به قول خود جامه عمل پوشاندند. MSC در سال ۲۰۱۹ به ازمیر باز می گردد. از ماه جولای سال آینده کشتی MSC Lirica سه سفر به ازمیر خواهد داشت. این کشتی با ظرفیت کمینه ۱۵۰۰ و بیشینه ۲۳۰۰ مسافر طی سفر ۱۰ روزه خود با حرکت از ونیز، از باری، ازمیر، حیف، لیماسول، کرکیرا و اسپلیت دیدن خواهد کرد.

قرار گرفتن ازمیر در این مسیر که بندرهای مهم آدریاتیک و دریای مدیترانه را به هم وصل می کند بیسار حائز اهمیت است. MSC که سفرهای خود را به ازمیر در سال ۲۰۱۵ خاتمه داده بود، مجددا آغاز خواهد کرد. همانطور که سالیان قبل از صفر برای سرگیری سفرهای دریایی در تلاش هایمان پافشاری کرده بودیم، با توقف سفرهای دریایی با همان پافشاری برای بازگشت مجدد به تلاش های خود ادامه دادیم. هم اینک نخستین ثمره آن را می بینیم.»

ادامه به کار…

دمیرتاش با بیان آغاز مجدد سفرهای شرکت پیشرو کشتی رانی MSC به ازمیر گفت برای استمرار این وضعیت تلاش های خود را افزایش داده اند. وی سخنانش را چنین ادامه داد:

«در حال حاضر در شهر فورت لادردیل میامی در آمریکا یکی از مهم ترین نمایشگاه های کشتی های کروز در حال برگزاری می باشد. در آنجا با مدیران مهمترین شرکت های این حوزه دیدار خواهیم کرد. دریافت این خبر از MSC قبل از انجام این دیدارها هم ما را امیدوار کرده و هم پشتوانه قوی قبل از دیدار با شرکت های دیگر شده است. در حال حاضر برنامه ریزی برای سال ۲۰۱۸ انجام شده است.

هدف ما قرار گرفتن ازمیر در برنامه سال ۲۰۱۹ می باشد. اعتقاد دارم که از نمایشگاه میامی با خبرهای خوبی باز خواهیم گشت. نه تنها برای ازمیر بلکه به عنوان نماینده این حوزه از سال ۲۰۱۲ برای شناساندن تمامی بندرهای منطقه و ترکیه تلاش خواهیم می کنیم. ما تلاش هایمان را برای ایجاد تورهای مسافرتی  را ادامه خواهیم داد. در نظر داریم تا در دوره های آینده مدیران شرکت را در ترکیه با جلسه ای بزرگ با اعضای متشکل اتاق بازرگانی در بخش سفرهای دریایی گرد هم آوریم.

منبع: http://www.izto.org.tr/tr/ehaber/type/read/id/4839  

دیدگاه خود را بنویسید