۲۸ خرداد

افزایش حجم تجارت و گردشگری بین ترکیه و اوکراین

اکرم دمیرتاش رئیس اتاق بازرگانی ازمیر با اشاره به این که از زمان گذر اوکراین به اقتصاد بازار آزاد، این کشور با پیشرفت خوبی مواجه بوده است ، بیان کرد در هدف دارند تا تجارت و گردشگری را با اوکراین افزایش دهند.

Anufriiev Maksym  نایب رئیس اتاق بازرگانی دونتسک اوکراین با هیئت همراه به دیدار اکرم دمیرتاش رفتند. در این جلسه که با مشارکت اکرم دمیرتاش، جونیت آلتین کاپی عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی، جم چاندارلی عضو انجمن ۴۱ نمایندگی گردشگری و اجاره اتومبیل، کاآن ییلدیریم عضو ۴۳شورای محل اقامت و چتین گوورجین کنسولگر افتخاری اوکراین در ازمیر صورت گرفت، هیئت در ارتباط با اقتصاد ازمیر اطلاعاتی را ارائه کردند.

به بیان دمیرتاش ازمیر شهر خوشبینی است و سالیان سال تمدن های مختلف در آن به خوبی کنار هم زندگی کرده اند، ازمیر نزدیک ترین شهر ترکیه به غرب می باشد. اهالی آن بسیار مهمان نواز هستند. ازمیر یکی ار بهترین شهر ها برای زندگی است. وی با بیان این که اتاق بازرگانی ازمیر قدمت ۱۳۳ ساله ای داشته و دارای ۸۰ هزار عضو می باشد که تعداد اعضای گردشگران آن ۲۰۰۰ نفر است، شهر ازمیر دارای ظرفیت ۵۰ هزار تخت هتل ، آماده خدمت رسانی به بیش از ۵۰ هزار گردشگر می باشد.

کیفیت و نحوه خدمات رسانی در این مجموعه ها بی شک بسیار خوب می باشد. امیدوارم بتوانیم از گردشگران اوکراینی بیشتری در اینجا پذیرایی کنیم. اگر مسافران اوکراینی زیادی به ازمیر بیایند، پروازهای چارتری می توانند مستقیما در ازمیر فرود آیند. در حال حاضر از فرودگاه عدنان مندرس ازمیر به ۵۰ شهر اروپا پرواز وجود دارد. این رقم در ماه های تابستان بیشتر هم می شود. سالانه ۶ میلیون مسافر در فرودگاه تردد می کنند این در حالیست که ظرفیت آن ۲۵ میلیون مسافر است.

دمیرتاش چنین ادامه داد: اوکراین به عنوان کشور همسایه ترکیه یکی از کشورهای قوی و بزرگ این منطقه به شمار می رود. همچنین از زمان گذر به اقتصاد بازار آزاد توسعه چشمگیری داشته است. روابط آن با ازمیر با آمدن هیئتی از دونتسک در سال ۲۰۰۱شکل گرفت. امروزه توافقنامه ما به روز ترشد. بعد از این ما دونتسک را زیارت کرده و در نتیجه تجارت و گردشگری بین دو کشور بیشتر خواهد شد.

Anufriiev Maksym  نایب رئیس اتاق بازرگانی دونتسک اوکراین نیز بیان کرد طی دیداری که به اتاق بازرگانی ازمیر داشته اند صفحه جدیدی در روابط با ازمیر باز شده است. وی افزود: از دعوت شما متشکریم. بسیار راضی از این دیداریم. دری به سوی ازمیر برای ما و اعضای اتاق بازرگانی مان گشوده شده است. تا به امروز کسی با ازمیر و اهالی آن آشنایی چندانی نداشت . زیر سایه تلاش های اتاق بازرگانی ازمیر، اوکراینی ها این شهر را شناختند. کم کم ازمیر بیشتر از آنتالیا و استانبول مورد پسند واقع می شود. به کمک شما سرمایه گذاران هم برای کار و هم برای سفر به ازمیر خواهند آمد.

 

منبع :  http://www.izto.org.tr/tr/ehaber/type/read/id/4338

دیدگاه خود را بنویسید