۳۰ خرداد

تفنگچی وزیر گمرک و تجارت: در هدف داریم ترکیه را تا ۲۰۲۳ دو برابر بزرگتر کنیم

تفنگچی وزیر گمرک و تجارت با اشاره به این که ترکیه از سال ۲۰۰۲ به بعد ۳/۵ برابر رشد کرده است ، گفت: « در هدف داریم ترکیه را تا سال ۲۰۲۳ دو برابر بزرگتر کنیم. »

تفنگچی در مراسم افطاری انجمن کمک های یشیل یورتلار متعلق به شهر مالاتیا سخنرانی کرد. وی گفت از روزی که به مسئولیت گماشته شده به منظور تسهیل تجارت، ممانعت از رقابت ناعادلانه، تسریع کار و عملیات در گمرک ها و افزایش صادرات همه تلاش های خود را انجام داده اند.

وی ضمن اشاره به افزایش صادرات طی سال های اخیر سخنانش را چنین ادامه داد:

« از سال ۲۰۰۲ به بعد به جایگاهی رسیده ایم که صادراتمان را ۵ برابر و کشور را نیز ۳/۵ برابر بزرگ تر کرده ایم. هنگامی که می نگریم می بینیم با وجود انواع دسیسه ها ، چنانچه این پیشامدها برای کشور دیگری اتفاق می افتاد به این راحتی نمی توانست از پس مشکلات برآید؛ ما این حوادث را با کمک حمایت های شما پشت سر گذاشتیم. این کشور کودتای خائنانه ۱۵ جولای را پشت سر گذاشت و خیلی ها بر این عقیده بودند که ترکیه ورشکسته شده و دیگر نخواهد توانست در برابر این مسائل قد علَم کند. با وجود تبلیغات منفی در خارج از کشور، حملات بمب گذرای داخل کشور و علی رغم حملات تروریستی ما از سویی با تروریسم مبارزه کردیم و از سویی دیگر نیز برای بزرگ کردن کشور تلاش کردیم. جایگاهی که امروز در آن قرار داریم، حاصل بزرگ شدن ۳/۵ برابری ترکیه است، ان شاالله دوره ای جدید پیش رو داریم، بعد ۲۴ ژوئن نیز در هدف داریم حداقل ترکیه را ۲ برابر بزرگ تر کنیم . همه ما این کار را با هم انجام خواهیم داد. »

وی با اشاره به عمل به تمام وعده های انتخاباتی شان در انتخابات  ژوئن ۲۰۱۵ در مالاتیا، در رابطه با این سخنان و پروژه های تحقیق یافته اطلاعاتی را ارائه داد.

منبع :

http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/gumruk-ve-ticaret-bakani-tufenkci-turkiyeyi-2023e-kadar-iki-kat-buyutme-hedefimiz-var-366195.html

 

دیدگاه خود را بنویسید