۳۱ خرداد

بانک مرکزی ترکیه در سال ۲۰۱۷، ۲۱/۵ میلیارد لیر سود کرد

در حالی که سود قابل توزیع بانک مرکزی ترکیه در سال گذشته ۲۱/۵ میلیارد دلار به ثبت رسید، ۱۲/۴ میلیارد لیر از آن به اداره امور خزانه داری منتقل خواهد شد.

گزارش سالانه سال ۲۰۱۷ بانک مرکزی ترکیه ، در ۸۶ امین نشست  مجمع عمومی عادی در اختیار اعضا قرار گرفت.  طبق اطلاعات قرار گرفته در این گزارش سود دوره اعلام شده توسط بانک مرکزی در چارچوب قانون تجاری ترکیه برای سال ۲۰۱۷ برابر با ۲۱ میلیارد و ۴۷۵ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۹۷ لیر بوده است.

سود قابل توزیع مطابق با قانون آیین دادرسی مالیاتی ۲۱ میلیارد و ۴۸۲ میلیون و ۹۷ هزار و ۲۳۹ لیر بود. این میزان در سال ۲۰۱۶ ، ۱۱ میلیارد و ۱۷۴ میلیون و ۹۷۶ هزار و ۷۶۹ لیر بوده است.

۳ میلیارد و ۹۱ میلیون و ۳۶۷ هزار و ۷۰۸ لیر از این سود، به عنوان مالیات موسسات پرداخت می شود. سود پس از مالیات نیز ۱۸ میلیارد و  ۳۹۰ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۵۳۱ لیر تخمین زده می شود.

در محدوده دیگر توزیعات صورت گرفته، ۶ میلیارد و ۱۴ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۷۷ لیر صندوق ذخیره، ۳۰۰۰ لیر سهم سهامداران تفکیک شد؛ مبلغ سود سهام نیز ۱۹ میلیون ۱۹۸ هزار و ۷۳ لیر بود.

مبلغی که به اداره امور خزانه داری منتقل شده برای سال گذشته ۱۲ میلیارد و ۳۵۶ میلیون و ۵۴۱ هزار و ۳۸۲ لیر تعیین گشت. این مقدار در سال ۲۰۱۶ در حدود ۶ میلیارد و ۴۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار و ۸۷۳ بوده است.

 

منبع:

 http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/merkez-bankasi-2017de-215-milyar-lira-kar-etti-360284.html

 

دیدگاه خود را بنویسید