۳۱ خرداد

دوپینگ بخش مبلمان ترکیه با افزایش گردشگران

رئیس MOBSAD گفت : با شرایط بهبود یافته در ۲۰۱۷ و به همراه حمایت هایی که در سال ۲۰۱۸ از سوی دولت صورت گرفته انتظار داریم بخش مبلمان ترکیه مرتبط با حوزه هتل داری  حداقل رشد ۳۵ درصدی داشته باشد.

نوری گورجان رئیس انجمن بازرگانان صنعت مبلمان (MOBSAD)، با بیان این که هتل های موجود در ترکیه به طور میانگین هر ۶ سال یک بار نوسازی می شوند گفت: تنها در ماه های ژانویه- فوریه برای ۴۶ پروژه که ۲۶ عدد از آن جدید التاسیس هستند، گواهی انگیزه سرمایه گذاری اخذ شد. ( در محدوده گواهی انگیزه دریافت شده طی ۲ ماه). جهت نوسازی ۱۶۰ میلیون لیر هزینه خواهد شد. با حمایت های دریافت شده طی ماه های ژانویه – فوریه ۳۲۸۷ تخت جدید خریداری می شود. ۱۱۱۴۵ عدد از تخت هتل ها نیز نوسازی خواهند شد.»

گورجان گفت: اکنون پروژه های نوسازی به تعویق افتاده به سبب برخی مشکلاتی که طی ۲-۳ سال اخیر در حوزه گردشگری وجود دارد، در حال اجرا می باشد، با شرایط بهبود یافته در ۲۰۱۷ و به همراه حمایت هایی که در سال ۲۰۱۸ از سوی دولت صورت گرفته انتظار داریم بخش مبلمان مرتبط با حوزه هتل داری رشد حداقل ۳۵ درصدی داشته باشد.

هتل ها در بخش مبلمان دارای بازار ۱۵۰ میلیون دلاری هستند

طبق گفته نوری گورجان، بخش گردشگری، ۵۴ بخش دیگر را تغذیه می کند که یکی از این ها نیز بخش مبلمان می باشد، درون این بخش، حوزه مبلمان هتل ها طیف متفاوتی را تشکیل داده است، با هتل هایی که هر ساله ساخته می شوند بازار ۱۵۰ میلیون دلاری مبلمان در این بخش به وجود می آید.

او بیان کرد هتل ها پیوسته در پروژه های نوسازی دخیل می شوند، به طوری که هتل های موجود در ترکیه به طور میانگین هر ۶ سال یک بار نوسازی شده، از لوستر گرفته تا مبلمان هر ۶ سال یکبار همه آنها تعویض می گردند.

گردشگری بعد سال ۲۰۱۴، در ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ روزهای بدی را پشت سر گذاشت، سال گذشته علایم بازگشت به روزهای خوب در این حوزه دیده شد، بهبود مشاهده شده طی سال گذشته امسال نیز ادامه خواهد یافت به طوری که طی سه ماه نخست سال جاری در بخش گردشگری به ارقام خوبی دست یافته شده است.

او اذعان کرد در تعداد گردشگران روسی و اروپایی که رزرو زود هنگام انجام داده اند، رشد دو برابری مشهود بوده و امسال تقریبا از نزدیک به ۴۰ میلیون گردشگر در ترکیه درآمد ۳۰ میلیارد دلاری کسب خواهد شد.

در کشور چین که امسال «سال گردشگری ترکیه» نام گذاری شده ، صنعتگران بخش مبلمان را امیدوار کرده است

گورجان بیان کرد که در دوره های اخیر، تمرکز بخش گردشگری در کشورهایی نظیر چین، ژاپن، کره و هندوستان باعث امیدواری صاحبان بخش مبلمان شده است.

در سال ۲۰۱۷، ۲۵۰ هزار گردشگر چینی به ترکیه آمدند، برای امسال هدف، ۵۰۰ هزار گردشگر چینی است، در خرید های صورت گرفته از سوی این گردشگران طی سه ماه نخست سال رشد ۱۶۶ درصدی به چشم می خورد. به عنوان بخش مبلمان در سال های اخیر تمرکز خود را روی کشور چین معطوف کرده ایم. چینی هایی که به ترکیه می آیند در هتل های اقامتی و مغازه هایی که از آن خرید می کنند امکان بررسی نزدیک اجناس ما را دارند. امسال که در چین سال گردشگری ترکیه نام گذاری شده ، بخش مبلمان را امیدوارتر کرده است.

 

منبع :

http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/mobilya-sektorune-turizm-dopingi-362571.html

 

دیدگاه خود را بنویسید